Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminkou na celý život aneb babička ivbara na BOL

První „srážka“ s počítačem

K počítači jsem se poprvé dostala v práci asi před 15 lety, v té době mi bylo 46 let. Nechtěla jsem ho a neuměla jsem ani pořádně sáhnout na myš. Po čase jsem se ale vypracovala a byla jsem schopná psát na T 602, používat nějaké programy, a když byl nějaký základní problém, věděla jsem, co kde hledat.
Kde byl ale tehdy internet…. Poprvé jsem se dostala k internetu asi před 12 lety, když jsem byla na návštěvě u syna. Dcera se snachou mě ukázaly xchat a tam jsem, ještě za jejich asistence, s internetem začala.

Sblížení s internetem

Domů jsem si internet a počítač pořídila před 8 lety a od té doby jsem na netu téměř denně.
Ze začátku jsem nejvíc chodila na chat, kde jsem si ráda psala s lidmi z ciziny. Komunikovali jsme spolu přes emaily nebo prostřednictvím ICQ.
V té době jsem byla v těžké životní situaci. Poslední dítě se odstěhovalo a po těžké nemoci mi zemřel manžel. Internet mi ale tehdy pomohl toto období překonat.
Pořád jsem však internet užívala jen k hledání informací, k chatu, mailům nebo ICQ.

Životní změny s pomocí internetu

Před pěti lety jsem odešla do důchodu, na který jsem se aktivně připravovala.
Za tři roky jsem měla na internetu už pár kamarádů. S počítačem jsem však ještě moc zacházet neuměla. Proto jsem přijala nabídku kamaráda, který mi slíbil, že mi poradí se zvukem, instalací programů…
Nakonec jsem s ním již pátým rokem.
Přestěhovala jsem se z Prahy do maličké vesničky a úplně jsem změnila svůj život.
To vše díky internetu.

Inzerce

Soutěže a tím pádem i cesta na BOL

Pak už pro mě nebyl problém seznámit se s internetem pořádně. Měla jsem totiž dost času a taky stálé připojení. Tehdy jsem navštěvovala chat a různé diskuze a postupně se dostávala i k internetovým soutěžím. Soutěží se účastním asi dva roky a musím přiznat, že mě to docela chytlo.
Vlastně díky fotosoutěži s názvem Polibek, na stránkách Babyonline, jsem se dostala až sem. Občas si zde nějaký ten článek přečtu, ale do diskuzí se nezapojuji. Připadala jsem si totiž proti vám stará, přestože si svůj věk nepřipouštím. Možná je důvodem také to, že když jsem měla děti já, vše bylo trošku jinak.
Momentálně se účastním především vědomostních soutěží, což mě nejen baví, ale také mě těší, že si něco pamatuji. Občas pošlu křížovky a někdy se účastním fotosoutěží, v nichž soutěžím s fotkami svého vnuka nebo s fotkami pořízenými tady u nás.

Inzerce

Mateřství na celý život

Mám tři děti a myslím, že nejhorší chvíle byly, když synové byli ve věku zhruba 15 a 12 let a dcera měla 7. V té době jsem s nimi byla sama a musím přiznat, že někdy to bylo o nervy. S odstupem času se divím, jak jsem to mohla zvládnout. Ale vše jsme zvládli. Synové se vyučili.

Starší syn již dvacet let podniká v oboru. Myslím si ale, že si toho bere až příliš mnoho. Ale to je už úděl matek, máme o své děti někdy zbytečné starosti.
Syn je ženatý 8 let a snacha má z předchozího vztahu 16tiletého syna. Vycházíme spolu dobře.

Mladší syn byl odmalička velmi chytrý, ale hyperaktivní. Šel do vyučení s tím, že si poté dodělá maturitu. To se bohužel nestalo. Nejprve cestoval a pak se za svojí, nyní již bývalou, láskou odstěhoval na druhý konec republiky. Ve dvaceti letech začal podnikat a také začal studovat vysokou školu na výjimku ještě bez maturity. Po změně vysokoškolského zákona si dodělal maturitu, poté další vysokou, a to vše při podnikání.
Loni se oženil a má syna Rafaela. To vlastně jeho fotka mě již podruhé přivedla na Babyonline. Poprvé vyhrál látkovou panenku.
Snacha je lékařka a od května má soukromou ordinaci, proto Rafíka hlídá syn a přitom pokračuje v podnikání. Je to pro ně náročné, ale v péči o syna se střídají. Denně jsem s nimi ve spojení, buďto díky internetu, MMS nebo mobilu.
My jsme daleko, stejně tak druhá babička. V současné době syn ještě dodělává rekonstrukci kanceláře a séparé pro nás i malého. Proto počítáme s tím, že v budoucnosti budeme malého hlídat. Také až bude Rafael větší, vezmeme ho, pokud tatínek dovolí, na prázdniny. Snacha je přímo skvělá. Je empatická a opravdu si spolu rozumíme. Jen škoda, že jsou tak daleko. Snad to ale teď překonáme.

Dcera je od kluků o pět let. Vyrůstala mezi samými hochy a zřejmě to pro ni byla dobrá škola. Je velmi šikovná a také umělecky nadaná, loni promovala na pražské umělecké škole. V minulosti také studovala v cizině. Zatím je svobodná a nemá děti. Zato začíná podnikat a zatím se jí daří.

Jsem tedy spokojená máma, a to je přeci to nejdůležitější.

Inzerce

Podle příběhu ivbary zpracovaly: Andrea Floriánová a Věra Tautová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Maminkou na celý život aneb babička ivbara na BOL - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Agresivní chování

| Mishaaak | 17.02.2020, 18:17

Dobrý den, mám dotaz ohledně chování 6ti leteho syna. S jeho otcem již přes rok nežiji. Když jsme byli spolu, tak na mě její otec křičel, když se mu něco nelíbilo a tak jsme odešli a Kubík to bral tak, že je to dobre, že už na mě taťka nebude křičet. Nevím zda to s tím souvisí, ale teď jsme s bývalím přítelem relativně v pohodě a Kubík mi říká ať se nastehuju zpět k taťkovi, že uz na mě nebude křičet. Sám Kubík teď začal být agresivní když se mu něco nelíbí. Začne se vztekat, kopat a nezvladatelne křičet, že mu musim nařezat aby se uklidnil. Sama už na to nemám nervy a dnes už mě na toto chování upozornila i paní učitelka ve školce. Prosím o radu jak se v takovýchto situacích chovat? Budeme asi muset navštívit psychologa, protože já už to nezvládám. Také se bojím, že až o tom řeknu jeho otci, začne mi vyčítat, že je to moje vina, že jsem odešla. Prosím jaký na toto chování máte názor? Moc děkuji za radu. Míša

Dobrý den, doporučila bych vám se co nejdříve objednat k dětskému klinickému psychologovi a začít situaci řešit. Vztekání vašeho syna byste neměla řešit také agresí (že mu nařežete, jak píšete). Synovu agresivitu tím jen podporujete a učíte ho, že se agresivitou řeší problémy a že je to tak v pořádku. Dělá to přece mamka i taťka. Synovo chování může také souviset s nevyjasněnou situací mezi vámi a jeho otcem. Kromě dětského psychologa by bylo vhodné zahájení podpory celé vaší rodiny formou například rodinné terapie, vztahový koučink atd. Je možné se obrátit na poradnu pro Rodinu a mezilidské vztahy, kde by vám mohli pomoci řešit vaši situaci komplexně. Synova agresivita je pouze symptomem, ne příčinou problému. Zdravím Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 10:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce