Inzerce
Inzerce
Inzerce

Stezka „v korunách stromů“ (Buik)

Málokdy někomu něco doporučuji. Proč? Protože vím, že jsem jiná. To, co se líbí ostatním, mě moc nenadchne a naopak to, z čeho padám já do mdlob, přijde ostatním jako úplně normálně věc. Nicméně tuto stezku mohu opravdu všem jedině doporučit a myslím si, že se bude líbit.

Ještě před dovolenou jsme se dívali na nějaký pořad a v něm zmiňovali, že v Čechách je již také dokončena stezka „V korunách stromů“. A jelikož jsme jeli do Jižních Čech a tato stezka má být u Lipna, napadlo nás, že se tam vypravíme.

Inzerce

Musím říct, že naše příprava nebyla úplně ideální a tak nám musel bráchův synátor zjišťovat, kde konkrétně se stezka nachází a jak se k ní přesně dostaneme. Vyrazili jsme ve složení já a přítel, babička a bratrova dcera a samozřejmě Mareček. Když jsme se blížili k místu určení, viděli jsme jakoby rozhlednu. Jelikož jsme byli s prcíkem, tak jsme se snažili dostat co nejblíž k místu určení. Několikrát jsme se vraceli, až jsme se rozhodli autí nechat na parkovišti a prostě vyrazit ke stezce pěšky.

Je to překrásné místo, kam vyráží docela dost lidí. Záchytné parkoviště bylo plné k prasknutí. Nahoru se dalo dojít buď pěšky anebo lanovkou. Ale popravdě, lanovka byla poměrně drahá. Nedokázali jsme si představit, jak by nám přepravili kočár. Ale především, chtěli jsme se projít. Sice to nebyl příliš prudký kopec, ale i tak jsme se s přítelem docela zapotili. A o vstupném raději vůbec mluvit nebudu, protože v tomto složení jsme zaplatili 480,- Kč a to jsme v podstatě bratrovu dceru udali jako mladší 15 let a přitom je starší.

Inzerce

Inzerce

Ale všechno to „trápení“ rozhodně stálo za to. Nevím, jak jsou na tom vaše děti, ale ten náš vysloveně miluje stromy. A tady se k nim dostal opravdu hezky blízko. Málokdy vydrží v kočárku nespat, hlavně když to hezky drncá, ale zde vydržel celou dobu a usnul, až když jsme jeli zpátky k autu. U vchodu se zakoupí lístek a člověk projde dřevěnou bránou.

Inzerce

Jedná se o nejnižší bod stezky, a tudíž stromy tu vypadají takové, jaké je zná třeba z lesa – mohutné, ale koruna stromu je hodně daleko. Postupně se jede po dřevěné konstrukci stále výš. Je zde několik zastávek, na kterých se plní úkoly, prolézají prolézačky, člověk se dozví něco o zvířátkách, rostlinkách a stromech.

Pravda, toto příliš Máru nezajímalo – on se nemohl vynadívat na to, jak se mu koruny stromů stále přibližují. Ve chvíli, kdy se mohl koruny dotknout ručkou, ho táta vyndal z kočárku a jemu tak radostně zářila očička.

Nicméně stezka pokračovala ještě výš. Drandili jsme s kočárkem a moc se těšili na ochoz, ze kterého bude výhled kolem dokola. (Jedna malá výtka stavitelům – píší zde, že je to bezbariérové, ale v posledním patře rozhledy jsou schody, nevím, jak by se tam vozíčkář dostal.)

Ale jelikož nás bylo hodně a schody pro nás nejsou přeci žádný problém, vynesli jsme kočárek a tak se i Mareček dostal až úplně nahoru). Byla to nádhera, ten rozhled – Lipno před námi, krásně hřející sluníčko, modrá obloha, lesy kolem dokola, prostě opravdová nádhera.

Jenže čas je neúprosný a před námi byla daleká cesta nazpátek. Rychle snášíme kočárek a zase drandíme nazpátek k autu. Neodolali jsme, a když jsme jeli kolem Lipna, zastavili jsme se a udělali ještě jedno rychlé koupáníčko. I Mareček byl ve vodičce. Pak už jsme nasedli zase do auta a pospíchali domů.

Já osobně si myslím, že se výlet Marečkovi a i nám líbil. My jsme o stezce ještě dlouho horlivě debatovali. A Mareček? Ten usnul v autosedačce a řekla bych, že se mu o stezce i zdálo, protože se ze snu tak krásně a blaženě usmíval! Tudíž jestli máte tu možnost, jeďte se tam také podívat a dejte nám vědět, zda vás stezka stejně zaujala.

Uživatelce Buik děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Stezka „v korunách stromů“ (Buik) - diskuze

 • Ahoj chtěla bych dodat že podobná stezka je v Bavorském lese a mají to tam prej vylepšené o informační tabule k přírodě.(prej to bylo i v TV asi Objektiv ) ještě sem nebyla v tom Bavorském ale na Lipně ano. A zklamalo mě že nahoře nejsou tabule který kopec vidím- popsaný kopce. Jinak stavěla sem ve vesnici Blatná v penzionu po pravé straně na jídlo. Jídlo mi chutnalo bylo i levné, ale doma mě to pořádně prohnalo.Cola byla nějáká levnější obyč a nic moc mi nechutnala. Takže možná příště se stavím v restauraci co byla naproti.
  See-See   | 23.08.2012 11:35:46 | Reakcí: 1, poslední: 25.08.2012 12:32:51
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   JJ v Objektivu jsme to také viděli. Tak informační tabule o přírodě, tam jsou taky - mám je nafocené, ale k článku jsem je nedávala. Ale přesně jak říkáš - ty popisy kopců nám také chyběly - koukali jsme a nevěděli na co. Nejsme tak sběhlí, abychom věděli, na co koukáme :oD. Je my jsme se stavovali taky někde na baštu, ale byla úžasná a nic nám po ní nebylo, ale kde to bylo, to netuším :oD
   Buik   | 25.08.2012 12:32:51
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak to je vážně inspirace. Nevěděla jsem o tom. Díky
  Udunka   | 21.08.2012 19:25:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vozíčkář se dostane nahoru stejně jako kočárek. Někdo ho tam vynese. Ségra je na vozíku a neměla s tím nejmenší problém. A ještě bych doplnila, že kromě lanovky se dá nahoru jet i autobusem.  


  nadule1   | 21.08.2012 12:05:28
  Reagovat | URL příspěvku
 • už jsem o tom slyšela tolik, že by byl hřích se tam nepodívat. Nádhera 
  lucie73   | 21.08.2012 09:53:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jestli se někdy dostaneme do jižních Čech, tak si tuhle stezku určitě nenecháme ujít.     
  Evulik25   | 21.08.2012 08:50:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Koukám, že na stezce bylo nějak málo lidí. My byly minulý čtvrtek a lidí jako máku. Skvělá atrakce, která se nám moc líbila
  tygřímáma   | 21.08.2012 08:39:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • Taky se tam chceme vydat, tak jsi mě hezky navnadila  
  IvetJas   | 21.08.2012 08:03:25
  Reagovat | URL příspěvku
 • parádní fotky i článek, taky jsme tam už byli před několika dny. Jinak tě jen lehce doplním, že ze záchytného parkoviště nahoru můžeš jet nejen lanovkou, ale i busem, právě i kvůli kočárkům nebo vozíčkářům. Určitě je to bezvadný tip na výlet!
  corelia   | 21.08.2012 07:10:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • Teda to vypadá super. Už jsem o tom slyšela a až někdy zas pojedeme do těch končin, tak určitě navštívíme. Fotky parádní  .
  Martina85   | 21.08.2012 06:34:07 | Reakcí: 1, poslední: 23.08.2012 20:57:21
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Určitě super typ na výlet! My jsme byli právě v Bavorském lese, kde jsou cedule s tabulemi o zvířatech a rostlinách z okolí a nahoře jsou i cedulky ne s kopci, ale s městy, které se tím směrem nachází. Určitě moc doporučuji. Akorát dejte své dítko vyčůrat, naše 1,5 roční dcerka si vzpomněla ve výšce 25 metrů, že chce čůrat:-D . A komu výlet nebude stačit, tak hned vedle je stezka za zvířátky, celou dobu se jde lesem, kde jsou různá zvířátka - kuna, ptáčci, kačenky, sovy, supy, vlci, ale i medvědi. Také moc doporučuji. Celý den se nebudete nudit:-)
   andy01   | 23.08.2012 20:57:21
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×