Inzerce
Inzerce
Inzerce

Horní Lomná v červenci (foREVer)

Možná se to někomu bude zdát divné, ale za všechny naše společně strávené roky jsme nikdy nebyli na normální dovolené, všechny dovolené jsme totiž trávili u mojí mamky na vesničce u Šumperka. Letos jsme si ale díky tomu, že už pracuji, mohli dovolených naplánovat více a tak jsme se o prodlouženém víkendu úplně na poslední chvíli rozhodli vyrazit do obce Horní Lomná, do jednoho úžasného pensionu v alpském stylu. Ten pensionek už známe, několikrát jsme si tam zajeli jen na úžasné jídlo a kochali se okolím, ale teď jsme měli tu možnost ubytovat se a zažít úžasné tři dny a dvě noci. Pensionek je hodně domácký, je to rodinný podnik a majitelé bydlí hned vedle. Paní chodí v kroji a je opravdu milá a člověk se tam cítí jako doma.

Přijeli jsme ve čtvrtek kolem 13. hodiny, dali jsme si oběd, ubytovali se a přemýšleli, co podnikneme. Byla tropická vedra, tak jsme se rozhodli, že vyrazíme do říčky, která protéká celým údolím. Našli jsme si místečko, klukům jsme nakonec ani nedávali plavky a chodili jsme po vodě. Bylo to úžasné. Skvěle jsme se osvěžili a během pobytu jsme tam zašli ještě několikrát.

Během dne jsme se ještě několikrát vrátili na pokoj si dát sprchu, protože bylo šílené vedro. Prošli jsme si celou vesničku, od našeho pensionu jsme měli všechno na dosah ruky.

K večeru jsme si zašli na Lačnov, je to středisko v lesích, kde je bazén, trampolína pro děti a další aktivity. Dali jsme si pivko, kluci džus a šli řádit na trampolínu. Pak jsme se vydali procházkou zpět a stavili jsme se na večeři. V jednom místě totiž dělali pizzu a k tomu 1+1. Musím říct, že jsem nečekala, jak dobrá bude. Matěj snědl až na jeden kousek úplně celou. Večer jsme pak trávili na pokoji, kluci byli unavení, spali jak dudci. Já jsem se moc nevyspala, bylo příšerné dusno a bouřka a nešlo otevřít okno, spali jsme v podkroví a tak jak foukal šílený vítr, pršelo by dovnitř.

Inzerce

Další den ráno jsme měli k pobytu zaplacenou snídani, ta byla na 9 hodin ráno a sešli jsme se všichni ubytovaní. Musím říct, že kluci se chovali úplně skvěle, až jsme byli překvapení. Kluci všechno snědli a my jsme se s Petrem taky skvěle nadlábli. Pak jsme opět vyrazili k řece, prošli na konec vesničky, stavili se na nanuky a šli pomalu zpět, protože se pomalu blížil čas oběda.

Z cesty jsme šli na trávu a v tom Jakub zařval: „Néééééééééé!“ Podívala jsem se a on byl po kolena v močůvce a nakonec do toho ještě sedl. Skočila jsem k němu, vytáhla ho a on byl bez boty. Tak jsem tam strčila ještě ruku pomalu po loket a hledala botu, naštěstí jsem ji vylovila…. No, hned jsme přešli cestu a zpět se řvoucím Jakubem k řece. Tam jsem mu vymáchala boty, vysvlíkla ho do naha, z nejhoršího jsem mu přeprala kraťasy, umyla jeho i sebe a šli jsme na pokoj. Tam jsme museli rovnou do sprchy, zbavit se všeho smradu. :-D

Inzerce

Po obědě jsme si šli chvilku odpočinout a už jsme věděli, co podnikneme….na hřišti přímo pod našim pensionem ten den probíhala hasičská soutěž a následně potom pořádná vesnická pařba - klobásy, masíčko, pivko , hudba….. Naši kluci si našli super zábavu, kterou jsem jim napřed zatrhla, ale když to nikdo neřešil, tak jsem jim to povolila. Jak hasiči stříkali na ten terčík, tak šli kluci kus za ně a nechali se stříkat tou vodou. Bylo šílené vedro, tak je to osvěžilo a netrvalo dlouho a stálo tam plno dětí. :-D

Večer jsme pak trávili na té pařbě, Matěj tancoval jak o život, Jakub vydržel taky dlouho, pak už jsme ale museli jít, protože byl unavený. Únava ho ale na pokoji přešla, a tak jsme ještě seběhli schody a vrátili se tam. Dětí tam bylo plno. Všichni se skvěle bavili, na věku nezáleželo a nikdo nic a nikoho neřešil, to se mi tam opravdu líbilo.

Pak přišla další noční bouřka, ale i přes ni zábava dál pokračovala. Jen já jsem se celou noc opět nevyspala.

Ráno byla další snídaně a my museli do 10 hodin opustit pokoj. Všechno jsme si sbalili, ale auto nechali na místě a ještě jsme půl dne strávili v Lomné. Prošli jsme opět všechna naše oblíbená místečka, nevynechali ani zázračnou studánku, která nezamrzá ani při -40°C a její voda je údajně léčivá. Každoročně se pořádá pouť, je to velká duchovní záležitost, sjede se plno věřících. Jinak vodu ze studánky si chodí lidi nabírat do láhví anebo se s ní omývají. My jsme se s ní skvěle osvěžili, v těch pařácích byla fakt ledová a na pití neměla chybu.

Pak jsme ještě zašli do lesa, je tam vážně fantastický vzduch, pro nás, co žijeme věčně ve smogu, to byl jakoby další div světa.

Po dalším obídku jsme pak vyrazili opět na Lačnov a kluci se vyřádili v bazénu. Pak už jsme ale jeli pomalu domů, chtěli jsme se totiž ještě stavit v Dolní Lomné. Bohužel ale na tom místě, kam jsme chtěli, bylo tolik lidí a aut, že nešlo zaparkovat, a tak jsme se vydali domů. Bylo nám úzko, že už je po všem a ještě v neděli jsme se z toho pořád nějak nemohli vzpamatovat….

Bylo to vážně super, kluci si to užili úplně maximálně, byli hodní, nezlobili, v yřádili se a my s Petrem jsme si taky užili tu pohodu, klid, relax. Já jsem fotila jak o život, no vážně to nemělo chybu a my se tam chystáme zase na podzim.

A co všechno se tam dá podnikat? V Horní Lomné je několik pensionů, kemp u vody, horské chaty. Můžete trávit čas ve vesnici anebo na výletech po okolí. My měli v plánu vyrazit i do okolí, ale bylo nám tam tak hezky, že jsme nakonec zůstali jen tam. Můžete chodit po lesích, můžete si zajít do bazénu, do řeky, skoro všude mají trampolíny, různé houpačky, prolízačky, prostě pokud člověk není náročný, opravdu si to užije…Myslím, že lesy a krásná příroda je na relax a vypnutí ze všedních starostí úplně ideální. A lidi, ti tam jsou opravdu fajn, i když je tam plno turistů, cítíte se tam jako doma. :-)

Vaše foREVer

Uživatelce foREVer děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Horní Lomná v červenci (foREVer) - diskuze

 • Ty Silvinko a já si tuhle říkala, odkud ten název znám, že jsem to už někde slyšela..my byli na konci července na jednu noc v Dolní Lomné v kempu..a druhý den jsme strávili na Kozubové za poslechu skupiny Blaf..musím říct, že jsem si to užila..:)
  Lillynka   | 13.08.2012 18:33:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Horní Lomná je krásná.Pěkně jste si to užili 
  Zuzbr   | 18.07.2012 07:12:15 | Reakcí: 1, poslední: 18.07.2012 18:38:46
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • tam to muselo být nádherný, moc vám to přeju !!! Víc takových společných chvil !!!!!!
  lucie73   | 17.07.2012 16:20:24 | Reakcí: 1, poslední: 18.07.2012 18:42:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Krásné! A bez té močůvky by to nebylo ono.     
  Evulik25   | 17.07.2012 15:09:45 | Reakcí: 1, poslední: 18.07.2012 18:41:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Silvi, penzion jako z pohádky. Připomělo mi to jeden německý nebo rakouský seriál. Tam měli taky takové domy s okny plnými muškátů.
  tygřímáma   | 17.07.2012 14:42:32 | Reakcí: 2, poslední: 18.07.2012 19:39:32
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Hezké je to. To co popisuješ jsem dělala jako děcko, denně pomalu celé prázdniny, celou vesnicu jsme procházeli potokem, chodili jsme k Svaté Anně(údajně taky léčivá studánka) na vodu, normálně s 5-ti litrovýma barelama  , chodili po lese... Též občas zahučeli do močůvky po kotníky, umyli boty v potoku a šlo se dál  . A nepřišlo mě na tom nic, co bych měla považovat za nějaký vyjímečný zážitek... A když se nad tím tak zamyslím... Teď by to pro mě vyjímečné asi bylo. A klidně bych takových pár dní dala  .
  polova   | 17.07.2012 09:41:59 | Reakcí: 1, poslední: 17.07.2012 13:44:58
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Vím přesně o čem mluvíš :-) Jsem děcko z vesnice a žila jsem podobně jako ty :-) Teď mi to chybí a tak jsem to vychutnávala naplno :-))))))
   foREVer   | 17.07.2012 13:44:58
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce