Vskutku ďábelská hra (Dejmalka)

Asi jako většina z vás, které toto čtou :-), trávím volné chvilky na rodičovské dovolené u PC a na Internetu.  Díky jednomu klubu na konkurenčním serveru jsem se nakonec teda taky zaregistrovala na facebook, kam jsem nikdy nechtěla, ale protože skoro všechny odešly tam kvůli tomu, že ten server často padal a mně začaly některé chybět, stalo se.

Prvních pár měsíců jsem FB používala stejně jako například BOL, občas se poradit, občas se pochlubit, jindy dát radu, či někomu něco pochválit.
Loňskou zimu ale moje 2 děti (dcerka duben 2009 a synek prosinec 2010) opravdu téměř celou promarodily. Věčné záněty středního ucha dcera, syn laryngitidy, a s opravdu velmi rozsáhlým zápalem plic jsme skončili i v nemocnici. Neustále zavření doma. A to jsme byli zvyklí chodit v průměru 4x do týdne do místního mateřského centra. Ale ne, už to začíná, výmluvy, obhajování se….

Prostě jsem začala hrát hru, už po měsíci jsem věděla, že jsem na ní závislá, ale tak strašně mě bavila, upínala jsem se, že brzy bude léto, budeme chodit zas ven, vyprchá to samo. Nevyprchalo, ani týden bez PC nestačil po návratu domů, hned k PC. Trvalo to půl roku, jen ta hra, hra, na nic jiného nebyl čas. Měla jsem přes 300 přátel z celého světa jen kvůli této hře. Měla jsem i pocit, že kvůli nim taky nemohu skončit. Zkoušela jsem to takzvaně omezit, že si bude hrát jen tak, ale kdepak. Asi jako by si alkoholik řekl, že teda bude pít jen pivo. Myslíte, že bude střízlivý? A že po tom rumu v opilosti opravdu nešáhne? Celou mě to ovládlo, to nebyla jen závislost, ale opravdu posedlost, když jsem nehrála, myslela jsem na hru, co jak udělám v té hře, až se zas dostanu k PC.

Jak to u nás vypadalo? Binec jaký si neumíte ani přestavit, na úklid nebyl čas, děti mě tahaly za ruku pevně svírající myš a já na ně křičela, ať mě chvilku nechají být, s manželem jsme se půl roku nemilovali. Kdy taky, když já chodila spát hodně po půlnoci, často spíš okolo půl druhé a jen proto, že jsem věděla, že okolo 6 vstává syn. A že jsme se s manželem kvůli tomu, jak to u nás vypadá, hádali, je snad jasný.

Přemýšlela jsem, že vyhledám psychiatra, vůbec jsem nevěděla jak skončit.
A jak jsem teda skončila. Po svém. Jak to vysvětlit. Zpětně vím, že jsem si prostě uspokojila svoje ego, jak skvěle jsem to vymyslela :-), vytvořila si plán a pak už ho jen zrealizovala.

Tedy jsem za těžce vyzískané herní peníze nakoupila dárky sousedům, aby mi nezbyl ani jeden jediný, všechno co šlo, prodala, zbourala, zbavila se všech sousedů, rozloučila se a zrušila účet na FB.

Aby byl účet zrušen, nesmíte se na něj 14 dní přihlásit. Proto jsem ještě předtím změnila přihlašovací heslo, opsala jsem z krabičky na mastičku nějaký číselný kód, doprostřed napsala 1 dlouhé opravdu těžce zapamatovatelné tuším finské slovo z návodu na té krabičce, roztrhala ji a vyhodila.

Dobře, že jsem to udělala, cca po pěti dnech jsem to heslo zkoušela z paměti vydolovat, ale nepovedlo se. Kdyby ano, tyto řádky si teď nečtete.
Doporučuju: nikdy nezačínejte hrát hru, kde máte v té hře sousedy, pomáháte si v tom, abyste rostli a postupovali dále…

Už na FB nikdy nevkročím, přišla jsem i o ty holky z klubíku, se kterými jsme měly dokonce i čtyřdenní sraz a určitě už teď plánují na podzim další…. Ale nebudu se raději vůbec pokoušet (od slova pokušení nikoliv zkusit). Nejsem si totiž vůbec jistá, že bych opravdu tu hru nespustila…
Název hry ani bližší podrobnosti o ní jsem neuvedla záměrně.

Uživatelce Dejmalka děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

Plenky Happy - Happy každý den!

Plenky nejmenších velikostí – tedy BEFORE NEWBORN (0), NEWBORN (1) A MINI (2) díky indikátoru vlhkosti, netkané textilii Premium Dry a technologii Air Flow udrží miminko v suchu, pokožku chrání před opruzením a podrážděním. Je super měkká a s jedinečným výstřihem na hojící se pupík. 

Pro děti nad 5 kg by plena měla zajišťovat maximální volnost pohybu. Proto jsou pleny MIDI, MAXI, MAXI PLUS, JUNIOR, JUNIOR EXTRA vybaveny novým speciálním systémem 360° COMFORT SYSTÉM. Plena zajišťuje perfektní savostí nejen suchou pokožku, ale díky elastickým prvkům v kombinaci s anatomicky tvarovaným absorpčním jádrem je pro dítě pohodlná, netlačí a perfektně přiléhá k tělu. 

Jednorázové pleny Happy jsou zárukou bezpečí a výjimečného pohodlí! 

K dostání na: Feedo.cz, Alza.cz, Mall.cz, 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Související články

Ďábelská hra (Dejmalka) - diskuze

 • Klobou dolů za to, že jsi zvládla přestat hrát a klobouk dolů podruhé, že ses o tento příběh podělila s námi.     
  Evulik25   | 12.10.2012 11:34:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Máš můj obdiv,že jsi to dokázala zvládnout sama.Mám známou která už aNI NECHODÍ DO PRÁCE,PROTOŽE BY NE fARMĚ NEMOHLA ...SKLÍZET KRMIT ,BUDOOVAT ,PRODÁVAT...a já ani nevím co ještě......Moc Ti držím palce,ať už to je v pohodě.... 
  sandina   | 12.10.2012 10:06:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • po přečtení mě napadlo jediné a to, že musíš mít hodně silnou vůli, když jsi zvládla takhle skončit.
  Lendrunka   | 11.10.2012 22:07:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • :oD neříkej ... nevím, jestli jsem přehlédla o jakou hru se jedná. Já tam měla oblíbenou farmville. Začali na tom ujíždět lidi okolo mě a tak jsem nechtěla být pozadu. Jeden čas mě to i fakt bavilo. Pak jsem zjistila, že jsem těhu a najednou jsem začala vyhledávat jiné věci. Často mi psali lidi, proč už nehraju ... nebo mě ukecávali, ať se znovu přidám ... ale už se mi fakt nechtělo. Někdy tam zajdu, tak jednou za tři měsíce, abych se podívala, co vymysleli nového, ale tím to haslo. Já jsem fakt typický blíženec, mě nic moc nevydrží dlouho.
  Buik   | 11.10.2012 20:36:54
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak to jsi byla těžká závislačka   jsi fakt dobrá, že jsi ze dne na den dokázala skončit        
  já hrála loni s eliškou farmeramu, eli už to dávno nebavilo a já byla v 50.kole, ale moje závislost byla jen když byl čas.. pak jsem si uvědomila, kolik času tam trávím a taky skončila, nikdy už jsem na svou skvělou krásnou farmičku nešla, určitě už zarostla chudinka plevelem  
  ale byly to hezké chvilky - něco ukořistit na trhu a pak dobře prodat nebo mít předměty, které nikdo jiný nemá, vypěstovat něco zajímavého, vychytat akce..     bavilo mě to hodně, problém u těchto her je, že buď hraješ pořádně nebo vůbec  
  můj chlap teď ujíždí na tancích   už několik večerů nesešel z pracovny dolů   asi mu napíšu sms, že chladím šampáňko, jestli to bude pro něho zajímavější než sestřelit nepřítele    
  můj brácha hrál zase ponorky, dal do toho i nějaké peníze a nakonec celý účet prodal a ještě na tom vydělal  
  jezurka   | 11.10.2012 20:14:42 | Reakcí: 2, poslední: 11.10.2012 21:36:34
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Taky jsem na farmě jednu dobu ujížděla a pak ze dne na den skončila :D trávila sem u toho moc zbytečnýho času    
   mtina   | 11.10.2012 20:39:53
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jé ja myslela tancích jako ,že hraje nějakou taneční hru. oni to jsou tanky,ted už mi to dáva smysl.Jsem si ho představovala,že tam má taneční koberec a poskakuje. 
   Honafa   | 11.10.2012 21:36:34
   Reagovat | URL příspěvku
 • No mě jedna hra, co toto dokáže napadla, ale nebudu jmenovat, jak si přeješ  . Jestli je to ona, tak tě úplně chápu, se mnou několik prvních týdn nebyla řeč  . Ale pak mě to nějak samo přestalo bavit. Ale znám padesátiletého chlapa, který na ní ujíždí už rok a půl, pořídil kvůli ní i nový počítač, na který nikoho nepustí a té hře podrobuje veškerý ostatní program    . Jsi dobrá, že jsi to zvládla    .
  Martina85   | 11.10.2012 20:10:57
  Reagovat | URL příspěvku
 • teda, já se hodně často k smrti nudím, už jsem zkusila několikero her na FB a zatím mě teda žádná nebavila natolik, abych bez ní nemohla žít. Ale nevysmívám se, chápu to. Je dobře, že jsi s tím "sekla" a to heslo mě pobavilo, to by mě fakt nikdy nenapadlo takhle vyřešit :))

  Přeju, ať ti to vydrží  
  Gastrica   | 11.10.2012 20:03:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ty jo může skončit až takhle?Ja taky hrála,ale mi se to vždy po čase začne sekat,nebo přímo zavařovat počítač,tak,že i když chci hrát tak to nejde.Díky,bohu.

  Ty jsi borka a je fajn,že jsi to tu popsala.
  Honafa   | 11.10.2012 19:58:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • Klobouk dolu, priznat se Te muselo stat hodne sil. Urcite to ale nebylo zdaleka tolik, kolik sebezapreni jsi musela vynalozit, abys s tou silenosti skoncila. Obdivuju Te a drzim pesti, at uz nikdy s nicim podobnym nemusis bojovat. Vim, jak jakakoliv zavislost muze cloveku nicit zivot     
  Bea-Matyas   | 11.10.2012 19:38:41
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobrý den,
ráda bych si ještě upřesnila informaci ohledně RP - když píšete, že si mohu zvolit délku/výši RP, ale výše je omezena výší mého měsíčního vyměřovacího základu - resp. výše RP nemůže být vyšší než 70 % tohoto základu - od kdy do kdy se vyměřovací základ počítá? Když v době pobírání rodičovského příspěvku jako OSVČ bohužel nemohu pracovat (což je 6 měsíců), protože o RP budu cca měsíc před ukončením PPM (mateřské). Děkuji

Dobrý den, rozhodný je denní vyměřovací základ před nástupem na mateřskou.

Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline | 29.03.2017, 10:09
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce