2. a 3. týden života Ríši

Malý Ríša roste po mlíčku jako z vody a ve 3. týdnu, kdy by měl správně dohnat svojí porodní váhu 3 650 g, má 4 110 g a povyrostl o 4 cm, což znamená, že má už 0,5 kg náskok oproti průměrným miminkům.

Opruzeniny ani potničky nás zatím netrápí 

Paní doktorka z něj měla včera na další kontrole velkou radost a to hlavně jak pěkně prospívá a také, jak na ní krásně reagoval, když mu měřila hlavička a poslouchala srdíčko. Opruzeninky ani potničky nás zatím netrápí a tak dál promazáváme tělíčko jen slunečnicovým olejem z lékárny a oblast plínky Bepanthenem nebo Rybilkou, kterou jsme dostali v porodnici.

Růstový spurt

Inzerce

Posledních pár dní nás trochu potrápil růstový spurt: „Mamka si zvykla, že spím po každém krmení většinou 3 hodinky a stihla si pak se mnou odpočinout nebo uvařit, ale já jí teď zaměstnávál svým hladem mnohem častěji a pláčem se snažil dostat co nejvíc mlíčka i během samotného kojení. A tak,  když jsme spolu zrovna nejezdili venku na procházce, stulil jsem se u mamky do náruče a po zbytek dne jsme se spolu dívali na televizi a já při ní spokojeně pil tu mamky „smetánku”, kdykoliv jsem měl chuť. :-) 

Teď se nám zdá, že se to trochu zlepšilo, ale protože dudlík mi zatím mamka nechce dávat, tak se snažíme spurtík vydržet a uspokojit se místo šidítka jinou zábavou. Tak snad nám to takhle půjde i nadále.“

Inzerce

Díky přírůstku váhy získal Ríša spoustu energie a tak se v náručí radostí i netrpělivostí dokáže pořádně odpíchnout nožičkama a to někdy až tak, že mi narazí hlavou do brady.

Nemůžu se nabažit jeho legračních obličejů, které vytváří během spánku nebo v rozčilení. Je to opravdu neskutečné, jak takhle malý človíček dokáže už teď vyjádřit svoje momentální rozpoložení. 

Inzerce

Náš večerní rituál

Pupíček už má úplně vyhojený a tak už ho můžeme při koupání namáčet. To ale nic nemění na faktu, že si Ríša tento náš večerní rituál prozatím moc neoblíbil. Nedočkavost zdědil pravděpodobně po mamce, takže fakt, že musí ležet namočený ve vaničce, pak se ještě sušit, mazat, oblíkat a to všechno podstoupit hladový, se mu opravdu nelíbí a huláká do všech stran. A mamka se místo politování zase jen směje jeho grimasám. :-D

Inzerce

Nehtíky zatím nestříháme i přesto, že se mu občas objeví malý škrábaneček na obličeji, který ale zase rychle zmizí. 

„Právě jsem se probudil a zahlídl mamku, jak vedle mě sedí a má pro mě připravené jídlo a já se o něj musím rychle přihlásit, jinak mi ho sama nenabídne.“

Tak ahoj zase příští týden! 

Jitka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. a 3. týden života Ríši - diskuze

 • Děkuju
  Chtěla bych Vám poděkovat, že se s námi dělíte o krásné okamžiky po narození Ríši. Vždycky jsem si říkala, jak se maminkám a miminkům daří po příchodu domů z porodnice. Jestli taky řeší to,co já.. přeju jen hezké chvíle, zdraví celé rodině a ať vše hravě zvládáte a zároveň si užíváte!
  Katka354   | 26.04.2019 22:24:36 | Reakcí: 1, poslední: 29.04.2019 10:20:59
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Děkuju
   Ahoj Katko! Moc mě těší, že se ti Ríšovy deníčky líbí. :-) Děkuji za reakci a přání. Každý den s ním je něčím zajímavý a nezapomenutelný a já mám každou chvíli pocit, že už nechci do konce života dělat nic jiného než se s ním mazlit. :-)
   Jíťaženda   | 29.04.2019 10:20:59
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×