Inzerce
Inzerce
Inzerce

2. a 3. týden života Ríši

Malý Ríša roste po mlíčku jako z vody a ve 3. týdnu, kdy by měl správně dohnat svojí porodní váhu 3 650 g, má 4 110 g a povyrostl o 4 cm, což znamená, že má už 0,5 kg náskok oproti průměrným miminkům.

Opruzeniny ani potničky nás zatím netrápí 

Paní doktorka z něj měla včera na další kontrole velkou radost a to hlavně jak pěkně prospívá a také, jak na ní krásně reagoval, když mu měřila hlavička a poslouchala srdíčko. Opruzeninky ani potničky nás zatím netrápí a tak dál promazáváme tělíčko jen slunečnicovým olejem z lékárny a oblast plínky Bepanthenem nebo Rybilkou, kterou jsme dostali v porodnici.

Růstový spurt

Posledních pár dní nás trochu potrápil růstový spurt: „Mamka si zvykla, že spím po každém krmení většinou 3 hodinky a stihla si pak se mnou odpočinout nebo uvařit, ale já jí teď zaměstnávál svým hladem mnohem častěji a pláčem se snažil dostat co nejvíc mlíčka i během samotného kojení. A tak,  když jsme spolu zrovna nejezdili venku na procházce, stulil jsem se u mamky do náruče a po zbytek dne jsme se spolu dívali na televizi a já při ní spokojeně pil tu mamky „smetánku”, kdykoliv jsem měl chuť. :-) 

Teď se nám zdá, že se to trochu zlepšilo, ale protože dudlík mi zatím mamka nechce dávat, tak se snažíme spurtík vydržet a uspokojit se místo šidítka jinou zábavou. Tak snad nám to takhle půjde i nadále.“

Díky přírůstku váhy získal Ríša spoustu energie a tak se v náručí radostí i netrpělivostí dokáže pořádně odpíchnout nožičkama a to někdy až tak, že mi narazí hlavou do brady.

Nemůžu se nabažit jeho legračních obličejů, které vytváří během spánku nebo v rozčilení. Je to opravdu neskutečné, jak takhle malý človíček dokáže už teď vyjádřit svoje momentální rozpoložení. 

Náš večerní rituál

Pupíček už má úplně vyhojený a tak už ho můžeme při koupání namáčet. To ale nic nemění na faktu, že si Ríša tento náš večerní rituál prozatím moc neoblíbil. Nedočkavost zdědil pravděpodobně po mamce, takže fakt, že musí ležet namočený ve vaničce, pak se ještě sušit, mazat, oblíkat a to všechno podstoupit hladový, se mu opravdu nelíbí a huláká do všech stran. A mamka se místo politování zase jen směje jeho grimasám. :-D

Nehtíky zatím nestříháme i přesto, že se mu občas objeví malý škrábaneček na obličeji, který ale zase rychle zmizí. 

„Právě jsem se probudil a zahlídl mamku, jak vedle mě sedí a má pro mě připravené jídlo a já se o něj musím rychle přihlásit, jinak mi ho sama nenabídne.“

Tak ahoj zase příští týden! 

Jitka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. a 3. týden života Ríši - diskuze

 • Děkuju
  Chtěla bych Vám poděkovat, že se s námi dělíte o krásné okamžiky po narození Ríši. Vždycky jsem si říkala, jak se maminkám a miminkům daří po příchodu domů z porodnice. Jestli taky řeší to,co já.. přeju jen hezké chvíle, zdraví celé rodině a ať vše hravě zvládáte a zároveň si užíváte!
  Katka354   | 26.04.2019 22:24:36 | Reakcí: 1, poslední: 29.04.2019 10:20:59
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Děkuju
   Ahoj Katko! Moc mě těší, že se ti Ríšovy deníčky líbí. :-) Děkuji za reakci a přání. Každý den s ním je něčím zajímavý a nezapomenutelný a já mám každou chvíli pocit, že už nechci do konce života dělat nic jiného než se s ním mazlit. :-)
   Jíťaženda   | 29.04.2019 10:20:59
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dcera se začala počůrávat

| Drob82 | 17.11.2019, 14:41

Dobrý den. Dcera bude mít v únoru 3 roky. Od května je bez plenek, čůrat na nočník se naučila ani ne za týden, kakat asi za dva týdny. Po dvou měsících již ani nechtěla plínky na noc a zvládala to jen s pár nehodami. Protože od jejích 3 let půjdu zpět do práce, začala jsem ji dávat od září do dětské skupiny na 2 dny v týdnu, aby si zvykla a od února tam bude každý den. Mysleli jsme si, že to zvládne, je celkem společenská, není dítě, které kde posadíte, tam ho za 2 hodiny najdete. Od dvou let hezky mluví, je bystrá, rozumově se vyrovná starším dětem. Každé ráno, kdy ji předávám učitelce, pláče, ale pak je v pohodě. Problém je, že se ve školce počůrává. Dřív to nebylo tak časté, poslední čtyři dny však každý den (prý nechce čůrat i když se jí učitelky ptají, když jdou hromadně, ona nechce). O školce se doma nechce bavit. Nyní se začala počůrávat i doma. Když se jí ptám, jestli chce na záchod, řekne že ne, a přitom má kalhotky vlhké (učůrne a zbytek drží, pak se vyčůrá normálně). Myslíte si, že je to způsobené "jen" školkou nebo zde může být i jiný problém? Trestá mě za to, že musí chodit do školky? Když se učila v květnu být bez plenek spolupracovala, teď mám pocit, že je jí to jedno, nebo to dělá naschvál. Nechci něco zanedbat. Děkuji.

Dobrý den, na základě vašeho popisu to vypadá, že potíže dcery s pomočováním skutečně mohou souviset s jejím nástupem do kolektivního zařízení (dětské skupiny). Pokud tedy nedošlo k nějakým dalším změnám např. v rodině či jinde. Dcera vás netrestá, ale reaguje na nějakou pro ni zátěžovou situaci, se kterou si zatím nedovede jinak poradit, také to nedělá naschvál. Doporučila bych vám obrátit se dětského klinického psychologa, který by vám mohl doporučit jak s dcerou pracovat a poskytnout případně delší podpůrné vedení. Zatím můžete zkusit eliminovat možné stresové faktory (neučit dívku více nových věcí a dovedností najednou, vytvořit klidné a stabilní prostředí), můžete si s ní zkusit povídat co hezkého ve školce prožila (zeptejte se učitelek co děti dělaly, když dcera o tom mluvit nechce). Na případné negativní zkušenosti nebo zážitky se nezaměřujte, z dcery se nesnažte "vytáhnout" co jí vadí nebo se jí nelíbí, nemusí to být vůbec zatím schopna verbalizovat (i když dobře mluví, nemusí to být vědomé), navíc otázky na negativní zážitky je mohou u dítěte upevňovat. Je také možné, že by dceři pomohla naopak pravidelná časově kratší docházka (např. každodenní, dopolední). Zkuste se o dalším postupu poradit s klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 18.11.2019, 09:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce