Hanička u zápisu do první třídy

Hanička se na zápis moc těšila a zároveň byla i trochu nervózní. Když jsme spolu přišly do školy, zjistily jsme, že je před námi 12 dětí a že tedy budeme muset počkat. Hanička se dost nudila, ale nakonec si našla zábavu a čekání si zkrátila malováním. Namalovala moc hezký obrázek.

Zápis do první třídy

Když na nás přišla řada, šly jsme do třídy za paní učitelkou. Paní učitelka se nám představila a my učinily totéž. Poté se již paní učitelka plně věnovala Haničce, zatímco mě se ujala její kolegyně, se kterou jsem vyplňovala různé dokumenty. Náhoda byla, že paní učitelka, která na nás při zápisu vyšla, učí Kubíka hudební výchovu a tak měla hned Hanička o čem povídat. Po krátkém povídání o rodině a o bráškovi se paní učitelka ptala, zda Hanička chodí do školky a co ten den dělali. Hanička se vůbec nestyděla a krásně vyprávěla. Poté dostala papír s úkoly. Prvním úkolem bylo odstřihnout roh papíru, což byl problém, protože měli jen nůžky pro praváky a těmi to Haničce samozřejmě vůbec nešlo. Ale paní učitelka Haničce pomohla a nakonec to společnými silami zvládly. Paní učitelka Haničku ujistila, že to nebyla její chyba a hned si k sobě zapsala poznámku o tom, že je Hani levák. Další úkoly už probíhaly bez zádrhelů.

Hanička měla vybrat čtyři pastelky, pojmenovat barvy, dokreslit obrázek, namalovat maminku a kytičku. Napsat na obrázek, že je tam MÁMA a obrázek podepsat. Poté si ji paní učitelka odvedla ke stolečku s dalšími úkoly. Tam Hanička zavazovala tkaničku, poznávala pohádku podle obrázku, ukazovala písmenka a číslice.

Paní učitelka si Haničku nemohla vynachválit. Říkala, že je opravdu moc šikovná. Na závěr dostala Hanička malý dárek a šťastná odcházela domů.

S přípravou pokračujeme dále

Podle Předškoláčkových týdeníčků se připravujeme i nadále. Bohužel byla nyní Hanička týden nachlazená, takže jsme nemohly pracovat tak, jak jsme zvyklé, ale my to rychle doženeme.

V Hlavičkových úkolech jsme dodělávaly spojovačku s vysvětlováním, které obrázky k sobě patří a proč.

Zápis do první třídy

V Jízdě tužkou nás čekalo „zašívání“. Na obrázku je kruh, kolem kterého jsou namalované dírky. Úkolem je provádět tahy z jedné dírky do druhé a využít všechny namalované dírky.

Zápis do první třídy

V Praktikovi pro život jsme si povídaly o sportech. To je Haničky oblíbené téma.

Zápis do první třídy

Co jiného jsme podnikali?

Ještě před Vánoci měly děti turnaj ve florbale, ve kterém se jim velmi dařilo. Porazily všechny soupeře a získaly zlatou medaili. Byla to jejich první, takže jsme to museli náležitě oslavit a zašli jsme na oběd.

Florbal

Po Novém roce se děti účastnily se Skautem akce Praha plná strašidel, kde se plnily různé úkoly u pohádkových bytostí.

Nyní se děti těší na jarní prázdniny, které jsou u nás již první týden v únoru. Pojedou s babičkou lyžovat. Bude to jejich první setkání s lyžemi a už se nemohou dočkat.

Komentář pedagožky Jitky

Jsem moc ráda, že Hanička krásně zvládla zápis do 1. třídy. Je to vlastně první velká zkouška pro budoucí školáky. Většina dětí má trošku obavy z toho, jak všechno u zápisu zvládnou, protože nemají příliš rozvinuté abstraktní myšlení, nedokáží si úplně představit, jak to může u zápisu vypadat. Až si vše vyzkouší, zjistí, že zápis je hračka a oddychnou si. Mám pocit, že se uleví i rodičům.

Hanička je velmi šikovná a nebyl žádný důvod k odložení školní docházky. Věřím, že na zápis bude ještě dlouho vzpomínat.

Do začátku nového školního roku nám zbývá ještě dostatek času. Doporučovala bych i nadále pokračovat v Předškolákových týdeníčcích, které nejsou určené jen k přípravě na zápis do 1. třídy, ale k přípravě na úspěšný vstup ke školnímu vzdělávání.

Děti si teď budou prohlubovat a upevňovat všechny svoje znalosti a dovednosti.

Hanička to zvládá výborně. Musím ji celkem pochválit i za držení tužky. Jen se mi zdá, že na fotce( Jízda tužkou a víkend) Hanička přidává na tužku i prostředníček (Tužku drží ukazováček a palec a prostředníček pomáhá).

Důležité je, Haničku pořád upozorňovat na držení tužky.

Haničce přeji, ať si s babičkou užije lyžování.

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hanička u zápisu do první třídy - diskuze

Poradna

Epilepsia u dieťaťa

| N.S. | 22.10.2018, 09:21

Dobrý vecer, chcela by som počuť nazor a radu aj niekoho iného ako je naša Pani neurologicka. Syn má 19 mesiacov, od cca 10 mesiacov sa sem tam zapozera. Najčastejšie sa to deje pri vyberaní z autosedačky, sem tam pri vyberani z kocika a keď sme na návšteve u babky (sedí na sedačke, na posteli), doma je to naozaj velmi zriedkavo. Syn vacsinou sedi a hrá sa zrazu sa ostane pozerať niekam do priestoru trvá to cca 10 sekund, ked ho oslovim menom, zmurkne a o chvilu to prejde, niekedy to však trva dlhsie a nereaguje ani na oslovenie až keď mu položím prst na nos alebo ho pohladkam ale to je tak 1 z 10 razov. Pri zapozerani neprevraca očami, nepada, nepusta hracky z ruky, po zapozerani niejen uplakany, unaveny alebo nervozny, pokracuje dalej kde prestal. Nikdy aj pri vysokej horucke nemal ziadne kŕče, záchvaty ani nic podovne. Boli sme 2x na EEG, z toho ani raz mu ho nenamerali keďže maly plakal a hybal sa... Pani doktorka to nemohla z toho vycitat pretože tam bolo vela pohybov. Povedala že to môže byť epilepsia a predpisala mu sirup Convulex a že sa uvidí či mu pomoze a či nie. Môže mu iba na zaklade toho čo poviem predpísať taketo lieky? Nechcem ho zbytočne krmit takýmito liekmi keď to nemá potvrdene, nechcem mu ublížiť. Samozrejme ak sa epi potvrdi nevidím v Tom problém. Prosim Vas co mam robiť? Dávať mu ich? Nedávať? Žiadať opätovne eeg? Až ked sa potvrdí epi tam, tak vtedy zacat s liečbou? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Určitě nasaďte Convulex, i když nelze hodnotit EEG, stavy zahledění patří anamnesticky do epilepsie dětského věku a neléčené nohou znamenat zhoršení stavu.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 22.10.2018, 10:22
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce