Inzerce
Inzerce
Inzerce

Neškodí očkování miminkům?

Proč se děti očkují již od 9. týdne, není to příliš brzy? Jak je to se zátěží hexavakcíny na organizmus miminek?

Není. Miminko, když se narodí, tak má protilátky ještě od maminky, jeho vlastní protilátková imunita se tvoří v průběhu prvních dvou let, ale už má vrozenou buněčnou imunitu, a ta je schopná zareagovat. Děti v tom věku mohou ohrozit hlavně samotné nemoci, neživá vakcína ne. Část jejich imunitního systému je vrozená, část se postupně buduje. Některé vakcíny proto do 2 let věku neočkujeme, ale taková hexavakcína je v pořádku. Na ní se dnes útočí poměrně dost, ale je to taková jednoduchá snaha o manipulaci typu: „Je tam hodně těch nemocí, tak to je velká zátěž.“ Když si vezmete dnešní hexavakcínu a očkování, které bylo před 50 lety, v roce 1960, tak když dřívější antigenní zátěž těmi monovalentními vakcínami počítáme jako 100 %, hexavakcína je z toho 3%. Každý může přece vidět, že molekulární biologie a medicína obecně zaznamenala v posledních 20 letech obrovský rozmach. To platí i pro vývoj očkovacích látek. Autoři průlomových objevů za to dostávají Nobelovy ceny, takže i celosvětová nemedicínská veřejnost je uznává. A co jiného bychom nakonec měli chtít, než mít jednu vakcínu proti co největšímu množství nemocí, s navíc pouze 3% antigenní zátěží oproti minulosti? Pro dítě je to nejmenší zátěž s nejmenším počtem vpichů. Proč tedy zbytečně rozkládat hexavakcínu na drobné, není-li k tomu vážný medicínský důvod. A chtít z celé hexavakcíny jen tetanus, to už je skutečně nonsens. Kdybych vybral jednu vakcínu, která byla nejrizikovější z hlediska nežádoucích účinků i z hlediska ne úplně spolehlivé ochrany proti všem formám nemoci, tak by to byla očkovací látka proti tuberkulóze. Sami vakcinologové ji navrhli stáhnout a část veřejnosti se jí i přesto nervózně dožaduje. Používala se od začátku 20. století a byl to poměrně reaktogenní živý kmen hovězího mykobakteria. Kvůli reakcím po kalmetizaci se muselo s dalším očkováním dlouho čekat a tak se stalo, že na černý kašel umírala zase miminka i u nás. Včasné očkování je klíčem k plnohodnotné prevenci očkováním. O tom existují stovky studií a ukazuje to i praxe.

Další 2 dotazy k hexavakcíně nám poslala jedna z maminek:
Ráda bych se zeptala na očkování Hexa vakcínou a vakcínou proti pneumokokovým infekcím v jeden den. Ostatní maminky jsou toho názoru, že je pro 3 měsíční dítě velkou zátěží dostat za den dvě vakcíny, ale náš pediatr tvrdí opak, a to, že aplikace Hexa vakcíny a vakcíny x pneumokokům v jeden den je menší zátěž pro organizmus miminka. Kdo má pravdu?

Inzerce

Očkovat hexavakcínu a pneumokokovou vakcínu ve stejný den je odborně naprosto v pořádku a o stejný postup jsem požádal i našeho pediatra u svého dítěte. Pár antigenů navíc dítě nijak nezatíží a má-li mít nějaké nežádoucí reakce, je lepší, když těch stavů bude mít míň. Menší zátěž pro dítě je to v tom, že místo 6 očkovacích dnů jich bude mít u této kombinace jen 3 a bude tím pádem míň stresované. Navíc je lepší zdravotnické zařízení navštěvovat co nejméně, i když se očkuje v rámci tzv. prevence, někdy tam dorazí i tak rodič s akutně nemocným infekčním dítětem.

Dále bych se chtěla zeptat, proč je v Hexavakcíně žloutenka typu B - kde by se touto mohl kojenec infikovat?

Inzerce

Velká část očkovaných má po 3 dávkách vakcíny dlouhodobou až doživotní imunitu. Infekce se přenáší jehlami, stříkačkami, krví, dalšími tělními tekutinami apod. I ve vyspělých zemích dochází ve zdravotnických zařízeních z času na čas k epidemiím této potenciálně až smrtelné infekce. Musíme si uvědomit, že některé komplikované optické přístroje používané na invazivní vyšetření ve zdravotnictví se dají dekontaminovat jen velmi obtížně a není možné je sterilizovat. Navíc v jihovýchodní Evropě nebo v severní Africe je úroveň státní medicíny jinde než u nás. Stačí jedna nesterilní jehla, například podání kalcia do žíly u dítěte se sluneční kopřivkou v Egyptě, a může být zle. Nemluvě o exotičtější cizině mimo Evropy či severní Afriky. Kdykoliv můžeme mít v cizině dopravní nehodu, nebo jiný úraz. Takových našich spoluobčanů jsou ročně tisíce. A nevyužít možnost ochrany proti této nebezpečné a zákeřné nemoci v rámci komplexní bezproblémové hexavakcíny je zbytečný hazard.

Opravdu jsou miminka v riziku všech nemocí, proti kterým se očkují?

Inzerce

Riziko nákazy je u některých nemocí poměrně vysoké, u jiných nízké. Každý dětský život ale přece stojí za záchranu. Každá preventabilní nemoc je zbytečná. Narušuje a vyčerpává zdraví dítěte, stojí zbytečné peníze, může způsobovat komplikace nebo ohrozit další děti. Já se na to dívám opačně, je velká škoda, že zatím vakcín není víc a to myslím i ty nepovinné. Očkování patří k nejlepším dlouhodobým investicím do zdraví našich dětí. Je podpořené vědou, ověřené praxí, přísně hlídané. To není o pocitech nebo subjektivních dojmech. Jinak samozřejmě proti přenosné dětské obrně se už očkuje jenom ze setrvačnosti, protože svět je otevřený. Právě díky očkování se dnes dětská obrna vyskytuje už jenom v posledních třech zemích světa, v Pákistánu, Afghánistánu a v Nigérii. A všude je to z politických důvodů, protože tam nemohou očkovací týmy. V pohraničí Afgánistánu a Pákistánu je Al-Kajdá. A v Nigérii proto, že to ze začátku zakázali v muslimské části země jejich vedoucí duchovní představitelé. A až potom, co proočkované křesťanské děti v Nigérii přestaly na polio umírat, a u muslimských nemoc zůstávala, změnili názor. Doočkování však potrvá řadu let. Všude ve stávajících endemických oblastech byly příčinou neočkování takovéto zvláštní důvody, jinak by se možná už dětská obrna dnes nevyskytovala nikde. Z těchto 3 zemí se však polio každým rokem dostává i za jejich hranice, proto má význam pořád očkovat. Vemte si, že v Československu není přenosná dětská obrna od roku 1960, a přesto u nás žije pořád 10000 lidí s postižením po obrně z dřívějška, protože následky mají doživotně.

Přistupují lékaři i přes povinnost a masovost očkování k pacientům individuálně? Jaké dítě by nemělo být naočkováno?

Inzerce

Individuální přístup je nutný u každého pacienta. U každého pacienta musíme získat anamnézu, v případě potřeby jej pečlivě vyšetřit, ale v podstatě musím říct, že kontraindikace očkování neživými vakcínami, a to jsou skoro všechny u nás dostupné, jsou velmi vzácné. Právě proto je nutné konzultovat tuto problematiku s lékařem, který je odborníkem ve vakcinologii a sám očkuje, tj. hlavně se svým dětským praktickým lékařem. Rodič má za dítě odpovědnost, ale když dá místo fundovaného názoru svého lékaře raději na drby na internetu, či v různých prapodivných publikacích, na kterých se odborná veřejnost výslovně baví, má za případnou nemoc dítěte osobní odpovědnost.

Jak je to s nedonošenými dětmi a dětmi s poruchou imunitního systému?

Ty by naopak měly být očkovány, opět ale neživými vakcínami, protože jim expozice skutečnému původci infekce může zásadně ublížit. Očkování neživou vakcínou, jak to zjednodušeně vysvětluji svým pacientům, je jako podání makety. Vezme se část obalu z bakterie nebo viru, naváže se na nosič a zabalí do vakcíny. Imunitní systém získá „dojem“, že byl napaden, a vytvoří proti původci protilátky, případně se aktivují paměťové buňky. Když se pak tělo potká se skutečnou bakterií nebo virem, okamžitě je zlikviduje, aniž by onemocnění propuklo. Takže nedonošené dítě, které dostane vakcínu „s maketou“, bude naopak z očkování profitovat. Kdyby proběhla epidemie, tak bude možná první, které na infekci zemře. Pokud jde o živé vakcíny, tam to je nutné vždy individuálně zvážit.

Doslechli jsme se, že existuje alternativní vakcína k povinné Infarix hexa, Pediacel, která sice neobsahuje vakcínu proti Hepatitidě B, ale obsahuje méně hliníku a dalších přídavných látek a měla by být šetrnější. Má smysl očkovat miminko proti Hepatitidě B, která se přenáší krví a pohlavním stykem? Nestačí očkovat až později, např. na začátku puberty? Je Pediacel opravdu šetrnější a je rozumné očkovat s ním místo hexavakcíny?

Jsem zastáncem toho, aby děti dodržovaly doporučené očkování, pokud je to možné a nemají-li jiné těžké závažné onemocnění, které by v daný okamžik očkování bránilo. Minimální množství hliníku ve vakcínách je pseudoproblémem vyvolaným neočkujícími osobami, které většinou chtějí důvěřivé rodiče směrovat na svou alternativní cestu, které se věnují. Virová hepatitida B se nepřenáší jen pohlavním stykem, ale například i zdravotnickými pomůckami. Některé komplikované přístroje nemohou být sterilizované, a tak nákaza v nemocnicích není úplně vyloučená. Teď například řeší USA susp. epidemii desítek žloutenek typu B a C u pacientů jednoho zubaře v Oklahomě. Ušetříte tím navíc dítěti počet vpichů a zaručíte brzký nástup imunity, kterou může potřebovat. Medicínsky neodůvodněný odklad očkování je zbytečným rizikem.


Babyonline dodává: Rozdíl obsahu sloučenin hliníku je zanedbatelný, tím straší hodně odpůrci očkování, doc. Maďar na to již také odpovídal, celkově se nevstřebá: https://www.babyonline.cz/dite-od-a-do-z/ockovani-deti/fakta-a-myty-o-ockovani/vakciny-princip-ockovani.

Další fakta a mýty o očkování

Autor: Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Neškodí očkování miminkům? - diskuze

 • Očkování
  Zdravím, podle mě je očkování u dětí nutností. Někteří rodiče, kteří ho u dětí odmítají mohou dostat vysoké pokuty viz: https://www.cikr.cz/stat-potrestal-rodice-kteri-odmitli-ockovat-sve-deti/ Stěžovatelé odmítli své děti očkovat a jednomu z rodičů byla uložena pokuta ve výši 3.000,- Kč.
  MartaPokorna12   | 18.11.2021 12:06:55 | Reakcí: 1, poslední: 18.11.2021 20:40:56
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Očkování
   Za mě povinné očkování je nutností, nepovinné na zvážení rodičů.
   Ovšem záleží od zdravotního stavu dítěte.
   Pořád se najdou odpůrci a popírači a pak když se něco stane, je pozdě :(
   Akin33   | 18.11.2021 20:40:56
   Reagovat | URL příspěvku
 • Hexa a Prevenar
  Niee, vôbec to nevadí podávať spolu... Hlavne, že dokumenty výrobcu uniknuté z belgického ŠÚKLu ukazujú, že táto kombinácia má 4x vyšší výskyt neurologických komplikácií než samotná hexa alebo samotný Prevenar.

  A doživotná imunita dojčiat zaočkovaných proti hepatitíde B? To sú veľmi zaujímavé tvrdenia, keď tá vakcína je registrovaná 22 rokov a podľa jednej štúdie 40% očkovaných stratí protilátky už po 5 rokoch.
  peter.novak   | 24.03.2013 18:48:21 | Reakcí: 8, poslední: 11.04.2013 08:59:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Hexa a Prevenar
   Pardon, 24 rokov, a v kombinácii s ostatnými vakcínami iba 14 rokov.
   peter.novak   | 24.03.2013 18:59:44
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Hexa a Prevenar
   K Vašim reakcím postupně budeme přikládat odpovědi pana doc. Maďara:
   Píšete toho hodně, tak se budu snažit reagovat stručně. I tak je to víc než na hodinu psaní.
   Jsem přesvědčený, že belgický, český ani žádný jiný SÚKL nemá zájem krýt jakékoli skutečné prověřené důkazy a nějaký únik informací zní proto hodně zvláštně. SÚKL je dozorový a kontrolní orgán, kterého povinností je chránit život populace. On je první, kdo takové potvrzené informace zveřejní. Je to zase další nepravděpodobná konspirační teorie. Navíc by stejně museli tajit informace i všechny ostatní SÚKLy světa a tomu snad nevěříte ani Vy sám. Dnes můžete Vy, já nebo kdokoli jiný na SÚKL nahlásit anonymně spoustu špíny na jakékoli očkování a je na následném šetření, jestli se to potvrdí nebo vyvrátí. Osobně tomu nevěřím, že by něco zatajovali a navíc že by se něco ukázalo jako problém jen v Belgii.
   Baby on line   | 25.03.2013 08:20:32
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Hexa a Prevenar
   K imunitě proti hepatitidě B:
   Doslova jsem uváděl dlouhodobá až doživotní imunita. Řadě očkovaných drží protilátky velmi dobře a existují modely predikce a i naše klinická praxe, jak vysoko se drží profil protilátek u dávno v minulosti očkovaných osob. Denně je zveřejňovaných mnoho studií různé a někdy i pochybné kvality, a to i u recenzovaných publikací. Navíc na jeden text mají 3 recenzenti někdy 3 různé názory. Orientovat se lze jen dle kvalitních prospektivních randomizovaných kontrolovaných studií, kvalitních multianalýz a většinou i podle publikací v časopisech s vysokým impakt faktorem. Citovat jednu studii neznamená naprosto nic. Věrohodnost dává zjištěním až opakovatelnost a potvrzení mnoha dalších autorů.
   Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
   Baby on line   | 25.03.2013 08:24:14
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Hexa a Prevenar
   Divej, prevenar je nepovinnej. Já bych to taky třeba nedala očkovat dohromady, teda prevenar jsem nedávala vůbec, přišlo mi to zbytečné.
   Možná máš i v lecčem pravdu, ale když to tady takhle prdneš bez odkazu na studii, tak je to výkřik do tmy. Ale i já jsem při očkování hepB byla upozorněna, že budu mít protilátky cca do 50ti let.

   Tohle byla prezentace názorů pana dr. Maďara, on cestuje po rozvojových zemích, tak mu ty komplikace po očkování přijdou docela neškodné, v porovnání s tím, co vidí.
   zajic   | 25.03.2013 11:19:08
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Hexa a Prevenar
    Na SLovensku je povinný. A ohľadom "50 let" a "doživotne", toto môže tvrdiť iba majiteľ kryštálovej gule, pretože nikto to zatiaľ nemohol vedecky preukázať (vakcína toľko ani neexistuje).
    peter.novak   | 31.03.2013 07:51:09
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Hexa a Prevenar
     tak to víš, jsou v tom prachy. Já osobně (a to jsem biochemik - imunolog) si myslím, že prevenar stojí za spoustou problémů, ale to by bylo na delší článek. Já bych prevenar spíš zakázala, a dávala jen dětem, které ho v nějakém smyslu potřebují. Ale když farmaceutická firma zalobuje, tak se holt Slováci prevenarují plošně.
     zajic   | 31.03.2013 11:27:39
     Reagovat | URL příspěvku
 • vsechny ty zahadne clanky se staci k tomu,ze roste pocet autistu atd...a to si nikdo nevsiml,ze soukrome organizace diagnostikuji uz pomalu novorozence,ze jen se dite vymyka lehce,uz ma atypicky autismus,po 10 minutach sezeni u psychiatra??pak chodi nabidky na kurzy a sezeni,vse za tucne penize,a azoufali vydeseni rodice to plati...drive se urcovalo vetsinou kolem 7 roku ditete,v nemocnici kde se delali rezonance,ct,vysetreni vseho druhu a ted??staci papir od psychiatra a hura ,jdete si pro socialni davklu a hura dejte mi ji na pomocnych kurzech...je to jen modni vlna,kterou mnozi zneuzivaji a to myslim i v ramci ockovani..autismus je vrozenej a tudiz ockovanim vazne nevznika a to si myslim o mnoha dalsich chorobach na ktere se vsichni odvolavaji
  Liberte   | 15.03.2013 07:37:31 | Reakcí: 10, poslední: 15.04.2013 14:56:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To snad ani nemůžete myslet vážně. Které soukromé organizace? Můžete být konkrétnější, Zajímavé, že si všímáte "soukromých organizací". Zamyslete se, kdo má z té obrovské masy vakcín prospěch? Obávám se, že právě "soukromé organizace", do nichž tečou obrovské peníze ze zdravotních pojišťoven. Co by se stalo, kdyby se zrušilo očkování povinné, kdyby se veřejně poukazovalo na rizika očkování a negativní důsledky? Kdyby se konečně začaly říkat pravda? Svoboda neočkovat? I těch pár procent rodičů (bylo by zajímavé, kolik, zda jedno či deset procent) by nedali děti očkovat by znamenalo pro tyto firmy ztráty v řádu milionů. A proto ta stálá mediální masáž veřejnosti, pediatrů. Proč nás ve všech článcích tak vehementně ubezpečují, že je vše tak báječné? Proč nejsou pravdivě uváděna i ty negace? Pokud má opravdu dítě problémy s mozkem (dysfunkce, hyperaktivita, autismus beru jako nejvíc extrém), určitě si rodiče zavýsknou, že za to získají nějaký prospěch??
   aneriska   | 15.03.2013 21:24:44
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    myslim,treba apla a dalsi psychiatri atd...a mam s tim osobni zkusenost..jen jsem nastesti verila svemu usudku a zkusenym odbornikum
    Liberte   | 25.03.2013 09:04:30
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Vidíš a já proti aple nic nemám. Ale teda nejdeme tam 
     My byli normálně v Tomayerce na diagnostickém pobytu.
     medox   | 25.03.2013 15:27:23
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
      to jo,thomayerka je ok,apla zdiagnostikuje i mimino..a vidis u nas ,ze ne vse co se vsem jevi nejak ve 2,5 az 3 letech je ve 4 pravda...ja mam vuci tzv.odbornikum averzi,pak porad pisi ze je takovy kurs a makovy kurs a sezeni a vse je tak na 10 az 15 hodin a hodina je za 1000 az 2000 kc..ale co prece zoufaly rodic nezaplati ze...a pomoc stejne zadna..vidis to sama se skolkou,jakou mas potiz a nikdo ti stejne neporadi a nepomuze..ja nastesti neverila hned a tudiz jsem aspon nedala penize jen tak nekam..
      Liberte   | 25.03.2013 15:32:35
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE:
       Nás na aplu naváděli všichni a hodně si jí chválej. Tak mě přijde nemožné že by z toho všichni měli peníze, to by už aple nic nezbylo 
       No nějáké 4 hodiny diagnostiky tam stojejí 4000.
       Ale prý jsou v čr nejlepší. To s miminkama nevím, Tondu tam posílali zhruba před rokem a já ho tam teda i objednala a objednali nás na jaro 2014   
       Na tu nemocnici jsme čekali zhruba půl roku. A mě i přišlo fajn, že to tam bylo takové celkové a od hlavu po patu  Že ho tam pozorovali několik dní a až pak se udělal závěr.
       Jen teda byli dost nepříjemní ke mě.
       medox   | 25.03.2013 15:38:56
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE:
        motol a thomayerka diagnostikuji uz hodne dlouho,maji velke zkusenosti,apla vsude pise reklamy,za vse se plati,pak nabizi rannou peci,specialni herny atd...a vse jen platis a platis aplatis...a me rekli do telefonu,ze jit ve 2,5 ,3 letech je uz dost pozde,ze mel jit jako dvojce hned po narozeni,ze je to u dvojcat naprosto bezne atd atd..no ja koukala a zacala se pidit a proste jsem prisla na to,ze ciom dal od nich..ale ja vedela,ze to neni u nas az tak zle...ze ho jen cpou do velmi moderni a oblibene diagnozy dnesni doby
        Liberte   | 25.03.2013 16:26:03
        Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE:
        No, počkej, to si děláš legraci? Za vyšetření automaticky pojištěného dítěte 4000 Kč?
        Calamity J.   | 15.04.2013 08:57:19
        Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     "Naštěstí" nemám s děckama takové problémy, ale souhlasím s tebou, je to pro všechny ty rádoby psychiatry a psylogy byznys, jo sakra velký byznys, tak proč toho nevyužít a "neznačkovat".
     polova   | 11.04.2013 14:53:24
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
      no,akorat dneska jsem si pekne ve specialnim centru podebatila,a nazor na aplu mame naprosto shodny s odborniky,kteri s autisty pracuji denne,ve skolce,seminari,integruji je do zivota,do skol apod...a svete div se,pro rodice pomerne zdarma,bezne skolkovne,stravne,pro nas jako klienty jen spc je treba veskera jejich pomoc v diagnostice,pravni pomoc,psycholog pro dite,pomoc skolce v jeho integraci,pak i skole,komunikace s uciteli a objasneni stavu a vychovy ditete atd je naprosto zdarma..
      Liberte   | 11.04.2013 17:17:33
      Reagovat | URL příspěvku
 • aneriska   | 14.03.2013 17:48:15 | Reakcí: 4, poslední: 10.04.2013 05:58:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: A ...
   Paní Anerisko,
   tak tento článek jste nemohla myslet vážně zase vy, že ne! Očkování má svá rizika i negativa, ale to tu nikdo nezpochybňuje. Pokud je některé dítě kvůli očkovací látce poškozeno, je to obrovská tragédie a jsem šťastná, že moje dítě snáší očkování velice dobře. Na druhou stranu, očkování opravdu zachraňuje životy. Nechápu, jak může někdo něco takového vyvracet. Docela by mne zajímalo, kde svá tvrzení berete? Máte jako oporu výsledky klinických testů? Mám pocit, že lidi jako vy si informace a tvrzení předávají mezi sebou z pár knížek. Přijde mi to stejně nepravdivé a nepřijatelné, jako tvrzení, že očkování je 100% a naprosto bezpečné. K očkování se má přistupovat individálně, což se ne vždy stává. Ale jako matka Vás ubezpečuji, že si nepřeji, aby moje děti chodily do neproočkovaného kolektivu. Nejen kvůli nemocem, na které očkování má a tudíž můžete tvrdit, že se nemám čeho bát. Ale kvůli celkovému přístupu takovýchto lidí k medicíně a způsobu léčby. A ještě jedna připomínka, pojišťovny jsou určitě nadšené z úmyslného poškozování zdraví...
   Nemeckova   | 22.03.2013 15:09:00
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: A ...
   no já si dnes četla tento článek.Moje 7-měsíční dcerka má už 3 týden vysoké horečky.Chvíli je klid a pak zase.Nezabíra ani nur.,par. či panad. střídáním po 4 hod. Mudr brala krev ze žíly na krevní obraz jaterní testy atd. Zjistili abnor. zvýšený výskyt bílých krvinek, dostali jsme antib. na zánět. Neznámo kde v těle. Po 2 týdnech dobrání ant. opět teplotky. Opět další testy, nyní čekáme na výsledky. Proč píšu, nikdo neví co má a kde to má. Prohlíželi na ní snad vše. Začalo to týden po očkování Hexa+prevenar. No a já mám podezření zda to není silná reakce na očkování. Což mi ovšem žádný doktor nepřizná
   Hančet   | 26.03.2013 15:01:20
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: A ...
   Pokud ten člověk, jak sám tvrdí, korumpoval různé osoby, tak je to kriminální individuum a patří do vězení. Tím současně pro mně ztrácí jakoukoli důvěryhodnost. Pokud ale tvrdí, že pandemický virus vysadili farmaceutické firmy kvůli ziskům, tak už to imponuje jako psychiatrický problém nebo snaha vydělat si skandalizací, což se mu podle všeho jeho knížkou podařilo. U nás i ve světě je spousta lidí, kteří mají tendenci věřit různým konspiračním teoriím a pseudo záhadám. To, že se nějaké knížky prodá více kusů neznamená, že je pravdivá. Pandemie začala v Mexiku už v listopadu 2009 a v květnu 2010, kdy o ní slyšel mluvit, už ve skutečnosti klesal počet nových případů. Navíc pravdou je i to, že pandemie byla očekávaná. Poslední předchozí byla v 70tých letech a v 20. století se pandemie vyskytovaly v průměru v 30letých intervalech, někdy i dříve. O očekávané pandemii mě učili už na fakultě medicíny ve druhé polovině 90tých let, takže to věděl i každý medik, pan Virapen ale jako nedostudovaný medik zřejmě ne.

   Tvrzení, že jedna z firem vyrábí léky proti depresi, které způsobují jako nežádoucí účinek obezitu a ta končí diabetem, proti kterému vyrábí lék stejná společnost, je výslovně směšné. Jednak, příčin obezity je obrovské množství a ta následkem antidepresiv tvoří jen malou část. Navíc časově je to většinou opačně, deprese vzniká z obezity. Navíc, zdaleka ne každý člověk s léčenou depresí je obézní, to záleží i na životním stylu. Stejně tak je naprostým nesmyslem tvrdit, že jsou známé léky, které vyléčí HIV a cukrovku, jen firmy je nechtějí uvolnit. Existují tzv. originální a generické firmy a ty originální s vlastním výzkumem by se tímto krokem připravovali o zisk, protože teď jim značně ukrajují ze zisku dlouho registrovaných léků ty generické. Nejvíc finančně získají z nových léků po dobu trvání celosvětového patentu. Takže i komerčně je to nesmyslné tvrzení. V dnešní době mají farmaceutické firmy velmi přísná etická pravidla a neutrální odborné instituce taky. Každá přednáška na velkém kongresu začíná deklarací přednášejícího, s jakými společnostmi spolupracoval. Navíc, i když by někdo chtěl uplatit získání registrace pro nějaký nekvalitní produkt a následná praxe (život) s určitostí ukáže, že není dobrý, nejvíc to uškodí právě jeho výrobci. Proto nemá žádnou logiku to dělat. Na mně to působí jako projev člověka, kterého vyhodili z vysokého místa a teď se mstí anebo je skutečně nemocný. To někdy odhalí až podrobné vyšetření. Negace celého článku by zabrala strašně dlouhou dobu. Všechny chemické látky ve vakcínách jsou dlouhodobě sledovány a testovány, navíc jsou tam často jen ve stopovém množství. Každoročně jsou očkovány stovky miliónů osob. I malý problém by byl už dávno odhalený.
   Baby on line   | 10.04.2013 05:57:19
   Reagovat | URL příspěvku
 • od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
  Dobrý den,

  nepochybujem o odbornosti pediatrov, imunologov a dalsich odbornikov zahrnutých v ockovacom systéme...len pripajam link, kde pisu mamicky neziaduce ucinky po ockovani...je to velmi smutne!!!!

  http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

  a este vyjadrenie inej lekarky k tejto oblasti...myslim, z k tejto diskusii su potrebne obe pohlady, aby to bolo objektivne
  Majka Sofi   | 14.03.2013 12:54:20 | Reakcí: 17, poslední: 11.04.2013 14:00:32
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
   spominany druhy link je tu:

   http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&id=11&method=main&art=3509
   Majka Sofi   | 14.03.2013 12:55:17
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
   jenze kolik je diky ockovani uplne zdravych deti??? proti hrstce nemocnych a ted me napada,jak by takove dite,ktere slozi neziva vakcina ,pripadne uz ziva,ale minimalizovana davka mohlo dopadnout,kdyby na nej ta nemoc zautocila v plne sile ..je mi lito kazdeho nemocneho ditete,to ano,ale spousty clanku v tech odkazech je ciste ucelovych a nepodlozenych..je tam i o autismu ,adhd atd...
   Liberte   | 14.03.2013 13:26:23
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
    Jenže ve vakcínách nejsou jen neživé vakcíny. Je tam řada dalšího drobného svinstva jako zbytky antibiotik, formaldehydu, hlinitých solí a k tomu koktejl těch usmrcených choroboplodných zárodků. Vše dohromady. Bohužel těch více či méně postižených je daleko víc než si myslíme.... Většina nežádoucích reakcí je odbyta lékaři, že "to určitě není vakcínou".
    aneriska   | 14.03.2013 16:57:16
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
     V neživých vakcínách není koktejl usmrcených choroboplodných zárodků, viz složení vakcín:
     http://www.babyonline.cz/ockovani-deti/fakta-a-myty-o-ockovani/vakciny-princip-ockovani
     Všechny nežádoucí účinky by měly být hlášeny SÚKLu, který hlídá bezpečnostní profil vakcín, aby mohly být prověřeny. Tuto reakci nevkládáme proto, abychom s Vámi polemizovali, ale snažíme se pro ostatní rodiče uvést fakta na pravou míru a informovat je, kam mohou hlásit nežádoucí účinky po očkování.
     Baby on line   | 14.03.2013 17:15:40
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
      Ano, všechny N? by měly být hlášeny na SUKL. Kolika rodičům to lékař řekne? Kolik lékařů odbyde záležitost s tím, že se jedná o známé a časté nežádoucí účinky? Vakcína je svým způsobem koktejl - neboli směs. Antigen tj. část organnismu způsobující onemocnění obsahují, jiné druhy obsahují zabité organismy (tj. inaktivované), jiné oslabené... A adjuvans obsahují hliník, rtuť.. Další neuváděné "přísady" stopové množství formaldehydu, antibiotika. Nejlépe přečíst příbalový leták - je to na A4. V českém příb. letáku nemají povinnost uvádět i látky v minimálním množtví - nevím jestli se přesně odborně vyjadřuji, v anglickém to je a dle vyjádření výrobce v českých vakcínách je také, ale nemají povinnost to uvádět.
      aneriska   | 14.03.2013 17:45:55
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
       Nežádoucí účinek léku může rodič nahlásit sám, a to na této adrese, kde si vybere z příslušné nabídky: http://www.sukl.cz/hlaseni-pro-sukl
       Baby on line   | 14.03.2013 18:08:44
       Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
       Samozřejmě, že se do vakcín musí přidávat pomocné přísady (tzv. adjuvans), které pomohou antigenu správně projít k imunitnímu systému a nastartovat žádoucí imunitní reakci. Jsou to chemické sloučeniny hliníku a ostatních látek, které laikovi mohou připadat nebezpečné, ale jsou v takové formě a sloučeninách (které se většinou v nezměněné formě opět z organismu vyloučí), které nevyvolávají negativní reakce organismu. Laik ze své pozice bohužel (ač si to myslí) nemůže tyto "drobné" rozdíly odlišit - to by musel mít medicínské a biochemické či farmakologické vzdělání.
       cacík   | 11.04.2013 10:33:44
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
        jsou v takové formě a množství, že několikanásobně překračují povolený limit pro potravinářství, takže takové množství by jsme sníst nemohli, ale když se to píchne jehlou do svalu, tak je to v pořádku..
        Evis 84   | 11.04.2013 12:08:46
        Reagovat | URL příspěvku
        • \
         RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
         v potravinářství se používají jiné sloučeniny daných látek (prvků) - ono často chemicky záleží třeba jen na změně mocenství daného prvku ve sloučenině a už má zcela jiný charakter a biologické chování. Vy mluvíte o voze a já o koze!
         cacík   | 11.04.2013 13:22:00
         Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
      a co ve vakcínách MMR - buňky z potracených plodů. taky stačí, když se podíváte na australský a český příbalový leták HEXY, jak se hodně liší a co vše tam ve složení není přiznáno!!!!! taky vakcíny mohou být kontaminovány, jako například nedávno se stahovala z trhu nějaká šarže Hexy z důvodu možné kontaminace z výroby....
      Evis 84   | 11.04.2013 12:07:17
      Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
    jenže co teď společnost bere jako "úplně zdravé děti"? to že je pořád víc a víc alergiků, astmatiků, dětí s kožními problémy, s častými záněty dýchacích cest atd atd..? to teda podle mě úplně zdravé dítě vypadá jinak...
    Evis 84   | 11.04.2013 12:05:14
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
       a kdo za to muze...prilisna hygiena,stravovani matky pred a behem tehotenstvi atd atd...ono,kdyz je nemocna nekde uvnitr matka a nemusi o tom ani vedet,tak je dost vysokuy predpoklad nemocneho ditete..alergie,astma atd,atd....a stoupa prasnost prostredi,znecisteni a to vse nese sve negativa.....
     Liberte   | 11.04.2013 12:37:09
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
      ano, a stejně tak očkování, přečti si ty příběhy těch maminek, ty mámy to prostě ví, znají své dítě nejlíp
      Evis 84   | 11.04.2013 12:53:30
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
       Přesvědčeného odpůrce očkování nemá cenu "přemlouvat" - stačí podat fakta, na které má většinou protiargument ze svého přesvědčení. Na každém je si svobodně vybrat svou volbu. Jen davová hysterie a panika nikomu neprospívá!
       cacík   | 11.04.2013 13:24:31
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
        stejně tak přesvědčeného zastánce.. a protiargumenty nejsou z mého přesvědčení, ale z vědeckých studií.. máte pravdu že panika a hysterie neprospívá, stejně tak neznalost a nevědomost.. každý by měl znát obě strany mince a rozhodnout se sám dle svého nejlepšího svědomí
        Evis 84   | 11.04.2013 13:51:14
        Reagovat | URL příspěvku
        • \
         RE: od mamiciek co ockovali a uz viac nebudu
         nejsou studie jako studie (nevím, zda máte možnost přístupu k těm randomizovaným, zaslepeným, opakovaně prokázaným různými autory apod.),a o jednu nebo dvě studie se nedá opírat (kdo vám zaručí, že i ty s obrácenými výsledky nejsou něčím nebo někým ovlivňované za určitým účelem?!), ale takhle bychom se mohly handrkovat až do rána!
         cacík   | 11.04.2013 13:56:55
         Reagovat | URL příspěvku
 • Očkování
  Výborný... Už z nadpisu článku jsem čekala další propagandu o očkování. Doporučuji přečíst knihu od Anny Strunecké o očkování. Tam se dočtete dost alarmující fakta. Jedná se hlavně o zbytečné očkování, očkování malých kojenců, kterým právě brzy podaná vakcína narušuje přirozenou imunitu. A hlavně a především pomocné látky ve vakcínách, hlinité soli, antibiotika, formaldehyd - to působí na nervovou soustavu. A to se hned nepozná, všichni budou říkat, že to nesouvisí s očkováním... Jenže špatně učící se děti, hyperaktivní, nedej bože autistické děti.. Toho je tu čím dál víc. Ať se každý rodič očkování zváží. Ale nedostáváme tu vyvážené informace!! Promyslete, zda chcete děti zatěžovat zbytečně pneumokokovou vakcínou navíc, když to stejně proti všem onemocněním způsobeným pneumokoky nechrání a naopak bude dítě náchylnější k ostatním druhům. Bohužel, tyto informace nenajdete u svého lékaře, nedůvěřujte, ale prověřujte!
  aneriska   | 14.03.2013 10:29:10 | Reakcí: 28, poslední: 11.04.2013 17:34:25
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Očkování
   Dobrý den,
   děkujeme za reakci, očkováním a autizmem se budeme zabývat v úterý. Zřejmě máte na mysli "zfixlovanou" studii pana Wakefielda na pouhých 12 dětech, kterou paní Strunecká, ač bylo shledáno, že se jedná o jeden z největších podvodů novodobého medicínského výzkumu, obhajuje na str. 206-209 své publikace.

   Manipulace s daty v této studii byla vyšetřována 10 let, toto neetické jednání dr. Wakefielda potvrzeno, načež mu byl následně odebrán i lékařský titul. "Podle Washington Post plánoval s jedním z rodičů finančně profitovat z obav z vakcíny a vyrábět vlastní testy pro zjištění rizika ve skutečnosti neexistujících komplikací. Odhadovaný příjem z prodeje nepotřebných testů na neexistující problém byl odhadován na 43 miliónů amerických dolarů ročně." Viz: http://www.koalice.estranky.cz/clanky/zpusobuje-ockovani-autismus-/autismus-a-ockovani-----jaka-je-pravda-.html

   A ještě uvádíme jiný zdroj o největších podvodech v medicíně, kam řadí pan MUDr. Koukolík i tuto studii, která mimo jiné způsobila snížení proočkovanosti populace, znovuobjevení se epidemií spalniček se smrtelnými následky i postiženími: http://technet.idnes.cz/proc-vedci-podvadi-koukolik-dpq-/veda.aspx?c=A130212_165622_veda_mla

   Jak sama píšete výzvu pro rodiče: Nedůvěřujte, prověřujte! S tím se plně ztotožňujeme.
   Baby on line   | 14.03.2013 10:55:00
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Očkování
   jezis,autismus a ockovani...takovy blabol co desi vsechny rodice jinak se chovajiciho ditka...dost specialistu a prave na autismus me ujistilo,ze ockovani ho vazne nezpusobuje,neprobouzi apod...ale ano,neduveruji,proveruji,proto kazde ockovani dukladne konzultuji
   Liberte   | 14.03.2013 11:06:23
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Očkování
    http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&id=11&method=main&art=3509

    odbornych studii o neziaducich ucinkoch ockovania je taktiez dost!
    Majka Sofi   | 14.03.2013 12:57:38
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Očkování
     Děkuju Majko Sofi za zastání. Nechci strašit, jen z reakce redakce, či koho je přesně vidět, že všechny reakce, které se nehodí jsou šmahem odsuzovány. PROČ? V knize je uvedena řada zmanipulovaných studií ze strany farma firem. Prostě se snažíte, aby rodiče byli jakkoli ujištěni, že očkování přináší jen samá pozitiva a nepátrali, neptali se. Když se zeptají, stejně se objektivní informace nedozví. Jde o to, vědět zápory i klady a rozhodnout se. To je princip svobody. Jak jste možná zaznamenali v médiích, po očkování na příušnice se tyto začaly vyskytovat u náctiletých. Takže vakcíny určitě neochrání celoživotně!! Rovněž se v populaci vyskytuje z    hož důvodu černý kašel. Doporučuji všem rodičům knihu Varovné signály očkování od Prof. RNDr. Anny Strunecké DrSc. Ale propaganda z médií, ze strany lékařů, potažmo farma firem je opravdu jednostranná!! Doporučení očkovat se proti chřipce? Když máte šanci dostat jí kolem 5% a většinou máme různé jiné virozy. Manžel před cca 3 lety podlehl a nechal se očkovat proti chřipce. Chřipku asi neměl. Ale po další dvě zimní sezóny neustálé kašle, rýmy, virózy. Do té doby nic takového neznal.. Moje dítě po aplikaci hexavakcíny se přestalo otáčet ze zad na bříško po celých 14 dní, změnil se jí úplně spánkový rytmus, plakala dlouho než usnula. Maličkost? pro mě tedy ne..
     aneriska   | 14.03.2013 16:29:30
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Očkování
      A ještě mě skoro rozesmálo, že chtěl nějaký doktor vydělat na tom, že se rodiče budou soudit o milióny, jak jste psaly. Jaké jsou prosím zisky z povinného a dobrovolného ale hrazeného očkování?? A kolik zmanipulovaných studiích o bezpečnosti očkování?? Je to strašné a bohužel zatím většina odborníků věří v tu propagandu.. Ale dle vyjádření jedné uznávané kapacity, která je proti. "Až prohlédnou, co dětem způsobili, někteří to nevydrží. Bude to jako když Američani odhalili koncentráky..." Takže tady něco na vyvážení.. A ten odkaz na Modrého koníka taky hovoří za vše. Děkuji
      aneriska   | 14.03.2013 16:39:36
      Reagovat | URL příspěvku
      • Nemeckova   | 22.03.2013 15:11:28
       Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: Očkování
       oni ani nemohou propagandě nevěřit, to by museli popřít vše co se učili na školách (které mimochodem dotuje farma průmysl) a to je moc pro jejich ego.. ale abych neházela všechny do jednoho pytle, jsou i tací, co jsou ochotni se nad tímto tématem zamýšlet a zjišťovat si i jiná fakta než ta z časopisů pro lékaře se studiemi dotovanými farma firmamy.. je to hrozná manipulace.. taky doporučuji všem přečíst si knížku NEŽÁDOUCÍ ÚČINEK SMRT! od Johna Virapena (bývalého vysoce postaveného manažera farma firmy Elli Lily, který se rozhodl promluvit o běžných nekalých praktikách, nebo DOBA JEDOVÁ od Prof. RNDr. Anny Strunecké DrSc. či výše zmiňovanou a jsou další a další a další.. Zdraví nepřichází skrz jehlu.. kde jsou nemoci proti kterým se nikdy neočkovalo? třeba MOR, CHOLERA?
       Evis 84   | 11.04.2013 08:26:49
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE: Očkování
        moje dr. řekla, cituji: "Lepší si ty spalničky prodělat, než umřít na následky vakcíny"... takže o tom taky asi ví svoje... I proto jsme třeba to MMR zatím nenaočkovali...   Až budu chtít, můžu kdykoliv přijít a ty spalničky jí (dceři) nechat píchnout, ale myslím, že než půjde do školy, tak to vydrží :) Ještě dodám, že první otázka mojí dr., když se malá narodila, byla "a budete si přát očkovat, nebo ne?", takže myslím, že je otevřená i možnosti neočkovat vůbec na nic... A přitom vystudovala doktořinu stejně, jako ostatní :)
        Gastrica   | 11.04.2013 12:00:34
        Reagovat | URL příspěvku
        • \
         RE: Očkování
         to je dobře, že máte takovou doktorku.. opravdu ty příběhy maminek, co mají s očkováním takové zkušenosti, jsou moc moc a moc smutné :-( a ty mámy, nejsou blbé, znají své dítě a tak poznají, odkdy je jejich stav takový jaký je, i když jim všichni vymlouvají, že to tak není.. je dobře že jste nedávali MMRku, je dost nebezpečná, oproti těm nemocem samotným.. a i kdyby něco z toho chytla, líp to zvládne jako dítě, než třeba jako dospělý, viz třeba příušnice..
         Evis 84   | 11.04.2013 12:50:17
         Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Očkování
    no, říkej že je to blábol lidem, jejichž dítě to postihlo, doposud normální dítě najednou po očkování úplně změní chování, vrátí se ve vývoji atd atd. a není to ojedinělý případ. v Itálii soud uznal spojení autismu a vakcíny.. http://www.initiativecitoyenne.be/article-cas-d-autisme-pour-le-tribunal-de-rimini-c-est-la-faute-du-vaccin-104129856.html, tady máš i slovenský překlad.. http://www.slobodavockovani.sk/news/sud-v-rimini-taliansko-rozhodol-ze-autizmus-u-dietata-bol-sposobeny-ockovanim-ministerstvo-ma-zaplatit-odskodne/
    Evis 84   | 11.04.2013 08:52:09
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Očkování
     jo,rikam,moje dite se zmenilo par tydnu po doockovani...a nepripisuji to vakcine,ale jen tomu ze dospelo do dalsi faze vyvoje a prace s nim prinasi jen pozitivni vysledky,ne narky nad ockovanim...a ockovanim to urcite nebylo,to me nikdo nepresvedci
     Liberte   | 11.04.2013 12:34:11
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Očkování
   Pokud vím, Prof. Strunecká začala psát o očkování někdy hluboko v důchodě na prahu 70ky a v průběhu profesní kariéry byla zaměstnána na fakultě přírodních věd, kde se věnovala teoretické práci. Není lékařem, zřejmě ani vůbec zdravotníkem, a tím pádem předpokládám, že nikdy nikoho neočkovala, alespoň k tomu nemá za uvedených okolností kvalifikaci ani oprávnění. Já ani nikdo z význačných kolegů, kterých jsem se ptal, jsme ji nikdy neviděli na žádné vakcinologické či epidemiologické konferenci, přednášet už vůbec ne, neviděl jsem ani žádnou její práci v odborném časopise o očkování. Nevím, jestli je někde na světě považována za odborníka na vakcíny, silně pochybuji, ale u nás odbornou veřejností rozhodně není. Vakcinologické veřejnosti neznámý člověk je najednou v seniorském věku samozvaným odborníkem na očkování, který vychrlí 3 knížky za poměrně krátkou dobu. Tomu odpovídá i jejich styl a odborná kvalita. Odkud tedy čerpá informace do svých knížek a s jakým záměrem je píše? Ukázalo se, že strašení funguje výborně, knížky se prodalo hodně kusů, i když odborníci, co se tomu skutečně profesně věnují, nad tím kroutí hlavou. Nazval bych to i pravými slovy, ale musel bych to konzultovat asi s právníkem, aby mi zase nepsala, že zváží právní kroky. V odborných kruzích jsou ty knížky vnímány slušně řečeno velmi negativně, dokonce u knížek Doba jedová i z jiných oblastí než očkování, ale soudit se kvůli tomu s vydavatelem nikdo dobrovolně nebude. Jestli si vyberete její názor, nebo názor někoho, kdo má v daném oboru příslušné specializované vzdělání, včetně postgraduálního, praxi a další důležité předpoklady, je na Vás. Každý svého štěstí strůjcem ... jen aby na to nedoplácely nevinné děti.
   Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
   Baby on line   | 10.04.2013 06:09:35
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Očkování
    jen s dovolením doplním, že na neočkování dětí můžou doplatit jejich prarodiče, kteří proti některým nemocem očkováni nebyli, a pokud ano, tak stejně už mají oslabenou imunitu.
    Zatímco dítě se např. s příušnicemi vyrovná víceméně bez následků, pro starého člověka můžou být osudné.
    zajic   | 10.04.2013 07:30:53
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Očkování
     to se můžeme dozvědět i z reklamy na synflorix či co to je proti pneumokokům.. bububu na všechny.. a proč rodiče pustili Karkulku přes les samotnou? taky bububu, tyhle reklamy by měli zakázat, je to jen marketingové hraní na city
     Evis 84   | 11.04.2013 08:54:00
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Očkování
      nemam TV, takze reklamu na cervenou karkulku neznam. Tedy nechapu, jak souvisi to, ze sla cervena karkulka sama pres les s tim, jestli byla ci nebyla ockovana proti pneumokokum. Vlk je prenasec?
      zajic   | 11.04.2013 11:43:48
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: Očkování
       Ne, Karkulku by teoreticky mohlo požrat klíště.
       polova   | 11.04.2013 14:46:06
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE: Očkování
        Jooo, pravda, ja si takovou reklamu pamatuju. Sice tam nebyla Kadrkulka, ale zpivalo se tam "jedna dve, kliste jde, kliste si jde pro Tebe"
        Ta byla nahodou kruta.
        zajic   | 11.04.2013 15:45:39
        Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Očkování
      To ale neni tak uplne hrani na city. Ockovani neni bile, ale ani neni cerne.
      Pokud ma clovek treba uz hodne starou babicku (70 a vice) a dite k ni chodi na navstevu, tak neockovat dite (ne babicku), je cire sobectvi, protoze dite cernej kasel zrejme velmi dobre prezije, zatimco pro babi bude osudovy. Ano, pak muzeme rict, ze babi by jednou stejne umrela, a ze to tak PanBuh (priroda) chtel, ale proc neudelat maximum proto, aby umrela pozdeji a ne v souvislosti s navstevou vnoucete?
      zajic   | 11.04.2013 15:49:35
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: Očkování
       jenže černý kašel apod., může chytnout kdekoliv jinde,protože zrovna ten i přes vysokou proočkovanost, je neustále tady (čím to bude..) nebo ho může šířit i nějaký očkovaný bacilonosič, který nemusí mít žádné příznaky
       Evis 84   | 11.04.2013 17:04:35
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE: Očkování
        Cim to je? Protoze na nej imunita po ockovani neni celozivotni. Coz nevadi, protoze dospelym nevadi, nebo takhle, neohrozuje je na zivote. Tim se ale vubec nikdo netaji. Naopak se doporucuje, aby lidi, kteri uvazuji o miminku, se nechali znovu naockovat, aby nechtene nenakazili miminko, ktere se ockuje nejdrive v 9tem tydnu.

        Ano, babi muze nakazit kdokoliv, nemusi to tedy byt zrovna vnoucek. Nikdo nechce slyset historku "jak babicka umrela potom, co jsem ji dal pusinku (a akorat kapicku kaslal)
        zajic   | 11.04.2013 17:34:25
        Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Očkování
    pane Maďare, děláte čest svému jménu.. jinak myslím, že s paní Profesorkou Struneckou jste měl už tu čest, ona Vám velmi taktně vysvětlila, co si o vašem vystupování myslí a teď jste jen potvrdil, že jste vůbec nic nepochopil a jste pořád stejný hulvát! přesně jak píšete: Každý svého štěstí strůjcem ... jen aby na to nedoplácely nevinné děti.. to je opravdu trefné!!!! jinak by mě zajímalo, kolik nebo co vám za tuhle propagandu GSK dává..
    Evis 84   | 11.04.2013 08:29:17
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Očkování
     pointa reklamy je, že ji pustili samotnou, protože oni nebyli očkovaný proti klíšťový encefalitidě a tak s ní radši nešli.. buď ráda, že nemáš tv.. stejně tam jsou samý blbosti :-)
     Evis 84   | 11.04.2013 11:51:53
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Očkování
   Je zajímavé, že nejvíce vždy diskutují o vhodosti/nevhodnosti očkování či medicíny obecně a ev. podplácení lékařských studií a lékařů vůbec lidé, kteří znají medicínu pouze z pozice laika. Je správné, když se pacient ptá a přemýšlí o své léčbě a zdravotním stavu, to je zcela v pořádku. Ale bohužel nemůže nikdy pochopit široké souvislosti a provázané otázky s tou konkrétní diagnózou nebo léčebným postupem, které běží lékaři v hlavě - lékař by mu měl danou problematiku vysvětlit, aby ji pacient co nejlépe pochopil a aby se mohl potom svobodně rozhodnout - jeho rozhodnutí by měl potom lékař i respektovat. Primární poslání lékaře je pacientovi pomoci a ne mu ublížit!!! (nevím proč se v poslední době v naší společnosti tento negativní "názor" na lékařskou obec tak hekticky šíří a podporuje).
   Já osobně se snažím své děti chránit před závažnými chorobami, které by je mohli vážně ohrozit na zdraví a na životě a proto je i chráním očkováním. Samozřejmě nic není zadarmo a jsem si vědoma i určitých možných rizik s očkováním spojených, ale možný benefit je o dost větší než možné riziko!!! Nepochopím rodiče, kteří riskují, že jejich vlastní dítě zemře na tetanus nebo zánět mozkových blan, jen kvůli tomu, že mu odepřeli očkování - všichni kdo odmítají očkování by si měli zjistit průběh a možné komplikace chorob, které odmnítají očkovat a uvědomit si, zda by toto riziko u svých dětí byli ochotni podstoupit a zda by se s tím dokázali ev. vyrovnat. Ale tuto etickou otázku si musí každý vyřešit sám!
   cacík   | 11.04.2013 10:18:16
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Očkování
    ono to asi bude tím, že doktoři o tom diskutovat nechtějí a připouštějí jen to, že vakcíny jsou bezpečné a o jakýkoliv vážnějších nežádoucích účincích nechtějí slyšet, natož cokoliv s vakcínami spojovat. rodiče co neočkují, alespoň co já vím, všechna tato rizika zvažují.. co dělá z lékaře něco víc než každého jiného člověka? pár let studia.. a proč se teď o lékařích takto mluví? možná to bude tím, že mimo jiné plošně píšou antibiotika atd. znám ze svého okolí i případy, kdy dítě do jednoho roku je mělo pětkrát za sebou s odstupem asi dvou týdnů, což je určitě špatně, nebo proto, že když se člověk začne jen víc zajímat, uráží to jejich ego-oni přece ví vše nejlíp apod. apod. já nejsem proti lékařům celkově, ale spíš proti postoji, který někteří zaujímají. rodiče by se před každým očkováním taky měli zamýšlet, zda by se dokázali smířit s tím, kdyby jejich dítě po očkování mělo trvalé následky, nedejbože zemřelo.. Ale tuto otázku si taky musí každý vyřešit sám!
    Evis 84   | 11.04.2013 12:00:19
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Očkování
     Samozřejmě, to si musí každý vyřešit sám, na tom se shodneme.
     Pokud se týká častého podání antibiotik, tak myslím, že nejde paušalizovat - pokud je příčina opravdu infekční, například několik různých infekcí v krátkém čase po sobě (což se může lehce stát v jednou nemocí již oslabeném organismu), tak je to na místě. Pokud se antibiotika dávají zbytečně např. na virové infekce,nebo bez důkladnějšího vyšetření infekčního původce, tak je to samozřejmě postup špatný - to vy ale jako laik dozajista nedokážete posoudit (právě proto, že vám chybí těch "pár let studia" navíc). Pokud máte ve svém okolí lékaře, kteří se chovají nadřazeně a nemáte k nim důvěru, tak je vaší svobodnou volbou lékaře změnit a já vám to velmi doporučuji!!! - jinak se nic v jejich postoji asi nezmění! Bohužel v našem zdravotnictví je čím dál více tlaků na zdravotníky k tomu, aby se chovali více ekonomicky než eticky a v tom je zásadní problém. Nechci se nikoho obecně zastávat, ale zkusila jste si někdy být v práci více jak 3x do měsíce víc jak 24-32h v kuse?! Je to náročné a "slabší" jedinci potom mohou v rámci své únavy působit při nedostatečné komunikaci arogantně a povýšeně - to přišpouštím! Mně se to také nelíbí.
     cacík   | 11.04.2013 13:34:55
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Očkování
      já jsem lékařku změnila a jsem s ní celkem spokojená. otázka je taky, díky čemu je organismus oslabený.. nevím jestli infekce byly virové nebo bakteriální, nejednalo se o mé dítě, já mám děti naprosto zdravé, obecně však lékaři předepisují čím dál častěji atb, které už pak nezabírají a není se čemu divit.. v práci jsem takhle být nezkusila a ani nezkusím, nemám to zapotřebí.. já věřím, že to lékaři mají ve službě těžké, ale je to také jejich svobodná volba, jakou práci, jak a kde budou vykonávat a pokud jsou to profesionálové, nemělo by to na nich být znát, ale chápu, že jsou to taky jen lidi. ale to už jsme odbočily od tématu..
      Evis 84   | 11.04.2013 13:58:45
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: Očkování
       na takzvanou racionální antibiotickou léčbu (to znamená podávat antibiotika v souvislosti s akutální epidemiologickou situací, předpokládaným infekčním původcem, kterého je potřeba se snažit co možná nejdříve vyšetřit, podávat antibiotika dostatečně ale ne zbytečně dlouho a ve správném dávkování) je kladen v medicíně důraz již několik let a je to tak vyučováno i na lékařských fakultách a přednášeho na konferencích v nejrůznějších oborech medicíny. Ne vždy to jde v praxi ihned aplikovat - většinou se první antibiotikum musí podat takzvaně naslepo, podle praktických zkušeností a akutální epidemiologické situaci a pak je ev. změnit po obdržení výsledků provedených vyšetření. Najdou se samozřejmě lékaři, kteří na to dbají více a kteří méně, ale nezbyde nám než si najít ty "lépe informované" z nich. Je dobře, že jste našla ve svém okolí někoho, komu můžete důvěřovat.
       cacík   | 11.04.2013 14:16:12
       Reagovat | URL příspěvku
 • Dobry den. Chtela bych se zeptat na vas nazor. 4.3 sme byli se synem na prvni davce hexavakciny. Byl bez teplot ale v noci se osypal. Nase doktorka nas poslala na infekcni do decke nemocnice. Tam mu nasli i zvetsene uzlyny a rekli ze je to reakce na ockovani ale ze se stim este nesetkali. Na pristi ockovani budeme hospitalizovani. Prevenar13 sme byli rozhodli dat. Musi nam ho dat ale zvlast s rozestupem 14dni. Takze na nej deme27.3. Poradte zda jej na to ockovat mame. Nechci do nej zbytecne neco pichat kdyz takhle reaguje. Cetla sem spousty clanku a prave hodne pisi ze Prevenar nechrani 100% a navic chrani proti vyrovym a ne proti bakterialnim pneumokokum kterych je60%. Reknete vase nazory
  musilova-l   | 14.03.2013 06:48:27 | Reakcí: 6, poslední: 11.04.2013 08:57:41
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Dobrý den,
   děkujeme za dotaz, odeslali jsme jej panu docentovi k zodpovězení, odpověď Vám po obdržení připojíme.
   Baby on line   | 14.03.2013 08:06:34
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Žádná vakcina nechrání na 100%. Zvažte pro a proti a nenechte se zblbnout! hodně zdaru
   aneriska   | 14.03.2013 16:40:32
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Podľa výrobcu je druhá dávka znášaná vo všeobecnosti horšie, a tretia najhoršie.

   Je to na Vás, lekári strážia "posvätnosť" očkovania a boja sa otvorene povedať negatívny názor, lebo čo ak by sa niekto rozhodol neočkovať...
   peter.novak   | 31.03.2013 08:28:32
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    To, že druhá dávka je snášená hůř a třetí nejhůř, je jen obyčejné statistické číslo bez konkrétní výpovědní hodnoty. Většina dětí, včetně mého, nemá po očkování žádné anebo jen mírné reakce. I pokud by dítě mělo horečku, v porovnání se samotnou nemocí, proti které chrání, je to ničím. Posvátnost očkování je neadekvátní výraz. Pokud by se ukázalo, že nějaká vakcína způsobuje neakceptovatelné komplikace, budeme to my, očkující lékaři, kdo na to první poukáže a kdo to nahlásí. Očkující lékaři jsou strážci bezpečnosti vakcín. Vy byste to potom zase jen zřejmě jako obvykle používali proti nám a očkování obecně.
    Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
    Baby on line   | 10.04.2013 06:01:22
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     asi tak statistická, jako u nás hlášená čísla nežádoucích účinků,když je hlášeno méně než 1% nežádoucích účinků.. no jo, nějaké potíže, to přece NEmůže být spojováno s vakcínami, to není možné, to určitě není tím
     Evis 84   | 11.04.2013 08:57:41
     Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 15.04.2024, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×