banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

extrémní plačtivost - diskuze

1 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
Dobrý den, už jsem docela zoufalá, tak Vás moc prosím o radu jak se chovat k mé dcerce, která je extrémně plačtivá. Narodila se v 35tt. a už od narození je více fixovaná na mě a jakýkoliv kolektiv nebo větší společnost ji dělají nervózní a plačtivější. Do 9 měsíce ji nesměl nikdo jiný nosit, než já a tatínek. V 13měsíci jejího věku jsem přestala kojit a brzo na to, začala být dost často nemocná. Nevím, jestli to má s kojením spojitost (bojím se, že ano), ale trpí často hnisavou rýmou, kašlem a průjmy. Je velmi snadno podrážditelná a teď opět trpí průjmy a kašel už ji pomalu opouští, ale já už nevím jak dál, co se jejího pláče a vzdorovitosti týče. Už jsem sama hodně vyčerpaná a tak, ikdyž vím, že je to špatně ji dám občas na zadek nebo na ni zařvu - když se vzteká. Rozpláče ji téměř cokoliv! například když ji připravuju jídlo, tak ikdyž má hlad, začne sebou cloumat a mlátit lžičkou kolem sebe a vyhazovat to všude kolem sebe. Musím ji první lžičku rychle dát do pusy, i přes její vzdor - a pak se až uklidní. V polovině jedení nebo jeho závěru začne dělat totéž, tak s krmením přestáváme. POkaždé když ji chci dát na záchod nebo uspat, tak mě začne škrábat a tahat mě za vlasy. Nejradši by se jenom nosila a byla u mě. V noci se často budí a když už pláče hodně, tak ji uspím mlékem (Hipp), které ji dávám také před spaním. Byli jsme samozřejmě také u doktorky, ale ta říkala, že poslech na hrudníku je dobrý a stolice byla po laboratorním vyšetření také v pořádku. Nevím, jestli ji nemůže dráždit nějaké jídlo, jestli nemá bolesti bříška, nebo zubů...Nejhorší je, že už nemám moc sílu s jejími emocemi bojovat, tak se na Vás obracím, protože nechci nic zanedbat a hlavně potřebuji vědět, jak k ní přistupovat, aby se cítila lépe!
Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu!
S pozdravem,

Michaela Matějková
Dobrý den, pokud máte zájem o odpověď odborníka, můžete využít naši poradnu na tomto odkaze: http://www.prochytrehlavicky.cz/psychologicka-poradna.html
Nezapomeňte uvést věk dítěte.
Vaše Babyonline

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40