Inzerce
Inzerce
Inzerce

Výsledky testování batolecího mléka Nutrilon Advanced 3

20 maminek s dětmi od 12 měsíců otestovalo batolecí mléko Nutrilon Advanced 3. Podívejte se na jejich zkušenosti!

 

Inzerce

Co maminky testovaly?

Nutrilon Advanced 3 - další krok pro podporu imunity2 vašeho děťátka

Batole není malý dospělý, a proto má určité výživové potřeby. Uvádí se, že až 29 % dětí před ukončením jednoho roku vyzkouší kravské mléko a až 55 % v období 13 – 18 měsíců.4  Kravské mléko však není vhodným řešením pro malé dítě z důvodu obsahu bílkovin, které mohou dětský organismus zatěžovat.

I po 1 roce potřebuje vaše děťátko důležité živiny pro růst, vývoj a budování obranyschopnosti. Právě v batolecím věku čeká imunitu vašeho děťátka mnoho nástrah. A i když se zdá být už velké, jeho imunita se vyvíjí každým dnem. 

Pečlivě vybrané ingredience jsou přizpůsobené výživovým potřebám dětí 

Batolecí mléko Nutrilon Advanced 3 se směsí oligosacharidů má recepturu speciálně vyvinutou pro podporu imunitního systému2 a normálního vývoje vašeho dítěte. Pečlivě vybrané ingredience jsou přizpůsobené výživovým potřebám dětí. Bez palmového oleje.

2 hrnečky1 denně obsahují denní dávku živin pro podporu imunity2

Pro podporu imunity2

Inzerce

Batolecí mléka Nutrilon obsahují vitamíny C2 a D2, které přispívají k normální funkci imunitního systému.

Inzerce

Jedinečná směs oligosacharidů

Batolecí mléka Nutrilon obsahují klinicky testovanou směs prebiotik GOS/FOS napodobující funkci oligosacharidů v mateřském mléce, a také oligosacharid mateřského mléka 3´GL3.

Důležité živiny pro růst a vývoj

Vápník

Batolecí mléka Nutrilon 3 obsahují vápník potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí.

Železo

Železo je nezbytný stopový prvek v lidském organismu a podílí se na celé řadě činností - přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí u dětí nebo také například zajišťuje normální přenos kyslíku v těle.

Jód

Jód je důležitou látkou pro správnou funkci štítné žlázy, která ovlivňuje spotřebu energie v těle. Přispívá k normálnímu růstu dětí.

Praktické balení pro vás

Dóza je opatřena dvojitým bezpečnostním páskem pro dokonalé uzavření a zachování čerstvosti před prvním použitím. Odměrku uložíte na předem určené místo, a tak není v kontaktu s mléčným práškem. Vše je navrženo tak, abyste mohli mléko připravit jednou rukou, když držíte své zlatíčko v druhé.

Důležité upozornění:

1. 1 hrneček = 166 ml Nutrilon Advanced 3. 2. Vitamíny C a D přispívají k normální funkci imunitního systému. 3. 3‘GL = 3‘galaktosyllaktóza, 3‘GL přináší náš unikátní proces. 4. Brand Health Tracking Slovakia Nutricia, TNS Aisa, duben 2016. Denní dávka podle hodnot referenčního příjmu podle vyhlášky č. 54/2004 Sb. Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy dětí. Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.

Jak dlouho batolecí mléko maminky testovaly?

Mléko Nutrilon Advanced 3 maminky testovaly po dobu 2-3 týdnů.

Recenze Nutrilon Advanced 3

Michaela (syn 13 měsíců)

Na umělé mléko jsem přešla, protože jsem synovi chtěla dodat vyšší obsah vitamínů a živin, než je obsaženo v mléce kravském. Zakládám si na tom, aby konzumované mléko mělo vysoký obsah živin, především železa a vápníku i vitamínů C a D pro podporu jeho imunity. Naopak umělé mléko, které koupím, nikdy nesmí obsahovat palmový olej.

U mléka značky Nutrilon nemám žádné obavy o kvalitu. Příprava mléka byla snadná a rychlá, skvěle se rozpouští, moc nepění a nezanechává hrudky. Mléko Nutrilon Advanced 3 synovi skvěle pasuje, vypije celou láhev a nemá žádné problémy se zažíváním. Množství minerálů a vitamínů v jedné dávce je skvělé. Navíc obsahuje oligosacharidy mateřského mléka. Oceňuji papírový obal, který je dobře rozložitelný na rozdíl od plechových nádob, které často konkurence nabízí. Líbí se mi také, že Nutrilon již prodává i větší 1 kg balení, které je také cenové výhodnější. 

Na závěr bych chtěla pochválit dostupnost tohoto mléka, lze jej koupit v každé drogerii, lékárně a téměř v každém supermarketu, takže jej není nutné objednávat online.

Karolína (dcera Klárka 18 měsíců)

Značku Nutrilon znám už od dob přikrmování nejstaršího syna. Po prostudování složení mléka Nutrilon Advanced 3 jsem věděla, že to bude to pravé. Obsahuje oligosacharidy podobné těm, které se nacházejí i v mateřském mléce, vitamín D pro zdravý růst a vývoj kostí a omega-3 mastné kyseliny pro rozvoj nervové soustavy. Podle známého tvrzení vědců je totiž naprosto klíčových prvních 1000 dní života dítěte a ovlivňuje jeho zdraví i do dospělosti.

Ráda experimentuji a zkusila jsem Klárce udělat palačinky z ovesné mouky a právě z mléka Nutrilon Advanced 3. S domácí marmeládou chutnaly naprosto skvěle a benefity oproti klasickému kravskému mléku jsou značné. Určitě ho do receptů budu zahrnovat pravidelně.

Když to shrnu - mléko Nutrilon nenadýmá bříško, dcerka po něm spí skoro celou noc, skvěle se rozpouští. Super je za mě i ochrana před vlhkostí v podobě pevného víčka. Chuť je příjemná, nechutná „uměle“ a Klárka ji přijímá bez problémů.

Kateřina (dvojčátka 1,5 roku, syn 2,5 roku)

U Nutrilonu Advanced 3 mě mile překvapilo složení. Hlavní novinkou, která mne k mléku lákala, byla skutečnost, že obsahuje receptury na podporu imunity. Nejen pro mladší děti, ale i pro děti předškolkového věku, je směs oligosacharidů důležitá. Je skvělé, že kromě vitamínů může i mléko podpořit zdravý vývoj dítěte. Navíc neobsahuje palmový olej, čímž neničí planetu. 

Nutrilon Advanced 3 má svoji dózu ve svých typických barvách. Dóza je dobře chráněna před vnějším vlivem a dá se jednoduše otevřít. Výškou se akorát vejde do naší skříňky a dózu po vypotřebovaní mohu využít v kuchyni třeba na luštěniny, jelikož dobře těsní. :-)

Nutrilon testovaly především naše dvojčátka, ale i starší syn jim někdy večer upil. Mléko se hezky dávkuje, je dobře rozpustné ve vodě a netvoří hrudky – pokud jej člověk dobře promíchá. Dětem moc chutná, vůbec jim nevadil přechod na značku Nutrilon. 

I když je pro mne po ochutnání jiné než předchozí UM, po večerní rutině zbývá vždy jen prázdná lahev. 

Plusy:

 • velká gramáž
 • dostupnost
 • bytelný obal
 • dobře rozpustný
 • složení

Mínusy:

 • forma propagace mléka – moc chaotického textu na obalu produktu

Pavlína (syn Tomík 14 měsíců)

S mlíčkem jsme začali po 12. měsíci věku. Mléko Nutrilon Advanced 3 má vynikající použitelnou dózu a byli jsme s ním spokojení. Důležitá je pro mě podpora imunity dítěte a jeho plná spokojenost. Při koupi mléka musí rozhodovat kvalita, cena a na prvním místě musí dítěti sednout a musí mu plně vyhovovat. Mléko je důležité pro vývoj kostí, takže ho dáváme dvakrát denně. V mléku nezůstávaly žádné hrudky, byli jsme spokojení. Odměrka šla krásně přidělat na víko od krabice, to je taky velké plus. 

Nikol (syn Eliáš 1 rok)

Nutrilon Advanced 3 mě velmi oslnil složením, především absencí palmového oleje, který v mléce nevyhledávám. Laktóza je zde jako jediný zdroj cukru, což je pro mě také rozhodující. Malinko mě zklamal maltodextrin, který se ale v kojeneckém mléce používá často napříč výrobci. Obsahuje spoustu živin na podporu imunity, což si myslím, že je v tomto období velmi důležité. Obzvláště má-li batole starší „školkové“ sourozence. Imunita se totiž vyvíjí až do tří let. 

Mléko je po otevření lehce cítit rybinou, má bílou barvu a jedná se o jemný prášek, který se velmi dobře rozpouští. V balení naleznete odměrku, která se dá šikovně zacvaknout do víčka a nemusíte ji lovit v mléce. Samotná krabice mi úplně nevyhovuje. Raději bych byla za pevnou kovovou nádobu, která by po dobrání mléka doma sloužila jako dóza například na potraviny. 

Z mého pohledu je velmi důležité, aby dítě kojenecké mléko pilo do tří let. Spousta rodičů po kojení přechází rovnou na mléko kravské. Není to ale vhodné, protože kravské mléko je primárně mateřské mléko pro tele a to má úplně jinou konstituci těla a trávení než dítě. Obsahuje velké množství bílkovin, což může při větší konzumaci zatěžovat ledviny dítěte. Eliáš pije Nutrilon 3-4x denně, před každým spánkem a ráno ke snídani. Pokud začne mléko vyžadovat méně často než 2x denně, mám v plánu jej přidávat do hotového jídla, různých kaší nebo polévek. A to proto, abych i nadále zajistila přísun potřebných živin. S mlékem jsem obecně velmi spokojená. Eliášek také. Pije ho s chutí a mně chutná také. :-) Hledali jsme vhodné batolecí mléko a myslím, že jsme ho našli a již u něj zůstaneme. 

Sabina (syn Pavlík 12 měsíců)

Při výběru umělého mléka koukám hodně na složení, aby mělo co nejvíce potřebných složek, které miminko/batole potřebuje i pro svůj imunitní systém a správný vývoj. Je pro mě rozhodující, aby mělo prebiotika, vitamíny, vápník, omega 3 mastné kyseliny. Mléko bez palmového oleje je taky velké plus. Dlouho jsme hledali mléko, které by nám vyhovovalo. Vyzkoušeli jsme všechny různé značky a Nutrilon byl pro nás vždy ten nejlepší. Syn měl Nutrilon 1, Nutrilon 2 a teď nově po ukončeném 12. měsíci jsme vyzkoušeli Nutrilon Advanced 3. 

Kravské mléko není pro miminka a batolata nejvhodnější varianta z důvodu jeho složení. Obsahuje příliš mnoho bílkovin a minerálních látek. Právě proto Pavlíkovi přidávám do stravy umělé mléko, například do různých polévek, bramborové kaše, dělám mu z umělého mléka i lívance, které miluje. 

Dóza Nutrilonu je velmi praktická, nejvíc se mi u ní líbí „chytrý“ okraj, díky kterému mám vždy zarovnanou odměrku, a klikací systém na víčku, díky kterému vím, že je dóza opravdu zavřená. S mlékem Nutrilon Advanced 3 jsem spokojená já i můj syn, budeme ho používat dál a s klidným srdcem ho doporučuji všem batolátkům. Mléko je opravdu hodně kvalitní a má vše potřebné, co by mělo pro naše malé lásky mít.

Vendula (syn Filípek 12 měsíců)

S mlékem Nutrilon Advanced 3 jsem velice spokojená. Jelikož měl syn těžký start do života a byl často v nemocnici, v loňském roce prodělal dvakrát RS viry, hledala jsem umělé mléko, které podporuje imunitu, obsahuje směs probiotik a vitamínů. Balení v dóze je super, lepší než v sáčcích. Nutrilon Advanced 3 je pro mě nejlepší na trhu.

Nela (dcera Adélka 15 měsíců)

Dcera je náročná strávnice, proto jsem se bála, jak mléko přijme. Nakonec se moje obava nenaplnila a vše proběhlo bez jakýkoliv „problémů“. Mléko Nutrilon Advanced 3 jsem jí dávala jak ráno, tak večer. Spala po něm jako dudek. Dóza je praktická, složení výborné – obohacené o probiotika GOS/FOS. Měla jsme tak pocit, že dceři dávám to nejlepší, co mohu. Mléko má snadnou přípravu – ohřála jsem vodu v ohřívačce na cca 40°, přidala jsem prášek, protřepala a podávala. Nepěnilo, netvořilo hrudky. Chuť a vůně se mi zdála příjemná. Nemám co vytknout.

Plusy:

 • snadná příprava
 • nepěnilo
 • netvořilo hrudky
 • výborné složení se speciálními probiotiky
 • krémová chuť
 • praktická dóza s držákem na odměrku
 • nebylo žádné bolení bříška
 • snadno dostupné, dá se koupit i v supermarketu

Mínusy:

 • není zrovna nejlevnější

Petra (syn Vojtíšek 15 měsíců)

Při výběru umělého mléka jsem hledala složení na podporu imunity, protože to mám odzkoušené na starším synovi a vyplatilo se to. Podpora imunity syna je pro mě důležitá, protože se denně setkává s různými škodlivinami, ať už venku nebo vlastně kdekoliv.

Při výběru mléka je pro mě rozhodující: obsah probiotik a prebiotik, musí zasytit, nesmí způsobovat trávící obtíže, a dále kladné recenze od uživatelů.

Mléko Nutrilon Advanced 3 synovi chutná, dobře se rozpouští, dobře ho i tráví, tak jsem spokojená. :-) Přidávám ho například i do dýňové polévky nebo bramborové kaše. Výhodou Nutrilonu Advanced 3 je praktická dóza, lepší než krabička, a velké balení. 

Kateřina (syn Antonín 12 měsíců)

S batolecím mlékem Nutrilon Advanced 3 jsme velice spokojení. Rychlá příprava, žádné bolení bříška. Dobře rozpustitelný produkt s přídavkem prebiotik, je vhodný pro batolata, která jsou lehce náchylná k nemocem. Nádoba zajišťuje, aby byl produkt v suchu, je dobře uzaviratelná se zacvakáváním. Malému moc chutná, nemá problémy s vyprázdněním a nezvrací. Pěkně nám roste a přibírá na váze. Za nás je Nutrilon moc fajn.

Vanda (dcera Simonka 12 měsíců)

Nutrilon Advanced 3 splnil má očekávání na sto procent. Simonka si asi vůbec nevšimla, že pije jiné mléko než obvykle. Dobře zasytilo, spala po něm celou noc. Zažívacích obtíží jsem si nevšimla. Co bych vyzdvihla je kvalitní složení. Pak taky výborná chuť, taková přirozená nebo jak to nazvat, bez nějaké pachutě „umělotiny“, jako vidíme třeba u jiných umělých mlík. Taky oceňuji, že se mlíko z lahvičky dobře vymývalo a nezanechávalo na lahvičce mastný film. Jedinou nevýhodu vidím ve vyšší ceně, což může nějakou maminku, například samoživitelku, odradit. Za mě a Simonku můžu mléko vřele doporučit. Hned jak bude Nutrilon v akci, nakoupím ho do zásoby, zůstaneme mu věrní.

Michaela (syn Jakub necelé 2 roky)

Při výběru umělého mléka je pro mě důležité, aby mléko obsahovalo vitamíny C, D, probiotika a minerální látky, které jsou důležité pro růst, rozvoj a imunitu, aby synovi nechyběly důležité složky, a aby mu mléko chutnalo. Důležitá je kvalita.

Mléko Nutrilon Advanced 3 synovi chutnalo, pil ho 2x denně. Oceňuji, že je bez palmového oleje. Syna zasytilo, a když vypil mléko před spaním, spal hezky celou noc. Nedělalo mu žádné trávicí potíže ani bolení. Dóza se hezky zavírá, je praktická a využíváme ji k tvoření.

Tohle mléko doporučuji a budeme ho dál používat, dokud syn bude chtít.

Lucie (syn Lukášek 14 měsíců)

Syna Lukáška jsem plně kojila do jedenácti měsíců. Sám se od mateřského mléka odklonil na cestu pevné stravy. Dítě jeho věku však potřebuje živiny, vitamíny a omega 3, které není schopno přijmou pouze z jídla a pití, proto jsem se rozhodla mu do jeho jídelníčku přidávat pokračovací mléko. Od své lékařky jsem měla informace o tom, že není vhodné příliš brzy zařazovat kravské mléko do stravy dětí kolem jednoho roku. Kravské mléko prý obsahuje více bílkovin a má méně železa. Od jednoho roku mi bylo doporučeno dítěti zařazovat mléko tučnější, ale již zpracované. To však můj syn odmítá. V současné době pokračovací mléko dostává při odpoledním spaní a večer na noc. 

Nikdy předtím jsem příliš nezkoumala receptury umělého mléka, ale spíše jsem řešila, jestli bude mléko chutnat synovi. Důležitá pro mě byla i cenová dostupnost. Mléko Nutrilon jsem znala od své starší dcery, která jím byla dokrmována již od narození a byli jsme s ním velice spokojení. Na této konkrétní značce se mi obecně velice líbí vyřešení balení, které má praktické využití. Vždy se mi stávalo, že jsem odměrku utopila v sušeném mléce. V tomto provedení balení jí umístím na víčko, kde je praktický držák a je vyřešeno, čistá odměrka... čisté ruce... první krok k lepší přípravě mléka.

A teď konkrétně ke zkušenosti s Nutrilon Advanced 3. Mléko synovi velice chutná, je po něm spokojený, veselý a vždy vypije vše, co mu připravím. Mléko Nutrilon Advanced 3 bych doporučila všem, kdo chtějí dát svým dětem něco dobrého a chutného. 

Hanka (syn Vláďa 18 měsíců)

Vládíka jsem 15 měsíců kojila a nikdy nebyl, stejně tak jako všech mých pět dětí, přikrmován umělou výživou. Jako náhradu po ukončení kojení jsem zkusila plnotučné mléko. Dříve se mi osvědčilo kvalitní kravské mléko z kontrolovaných chovů – čerstvě nadojené, ale teď nemám možnost. Jenže jsme rodina alergiků, s atopickým ekzémem a mléku v krabici příliš nedůvěřuji, proto jsem chtěla zkusit něco vhodnějšího.

Nutrilon Advanced 3 mě zaujal svým složením, právě pro podporu imunitního systému, bez palmového oleje a s vitamíny. Krabice má velmi praktické víčko, které dobře těsní a obsah nenavlhne, obsahuje odměrku a jediné, co bych vytkla, že veškeré informace jsou uvedené tak drobným písmem, že i při odpovídající korekci na blízko jsem měla co dělat, abych vyluštila, jak mám mléko připravit a dávkovat, protože s tím opravdu nemám zkušenosti. Na přípravu jsem použila hrníček s pítkem, kde jsou rysky objemu tekutiny, musím říci, že mléko šlo připravit opravdu snadno, nedělá žádné hrudky, dobře se rozpouští.

Vláďovi mlíčko docela chutnalo, sice nevypije nějaké velké dávky na noc, je zvyklý na kaši, ale dal si rád – vím taky proč. Protože jsem zvědavá sama, tak jsem ochutnala a toto mléko má velmi podobnou chuť jako mateřské. Takže abych to shrnula, umělá výživa nemusí být vždy špatná, mléko je velmi dobré, kvalitní a dítěti chutná, takže asi u něj zůstaneme, než Vláďa povyroste. Nutrilon je prověřená značka, sama mám zkušenost s jejich kašemi a taky nám chutnaly. Mohu tedy opravdu doporučit!

Ivana (dvojčatka Stelinka a Sabinka 13 měsíců)

Po samoodstavení jsme hledali s manželem vhodnou náhradu pro naše holky. Něco, co bude opravdu holkám nejenom chutnat, ale pomůže jim zdravě se vyvíjet a růst. A co bylo pro nás bonus je, že Nutrilon Advanced 3 podporuje imunitu. A jelikož holky přece jen všude lezou, stále se mazlí se starší sestrou, je potřeba imunitu posilovat.

Nevěděla jsem, jaké mám mít od testování očekávání. Zda to nebude jen reklamní tah a o tom, že je Nutrilon známá značka, ale tak neuvěřitelné překvapení nastalo hned po otevření dózy. Zavírání, které neotevřou ty naše všetečkové, které se dostanou do všeho, nebo víčko, kde je místo na odměrku, která není poté zapatlaná od UM, ale také i vychytávka na začištění odměrky při dávkování. Dále mě překvapila vůně, která byla příjemná a necítila jsem nic umělého. Taková vůně, že i já bych si mléko sama uvařila. Jen by mohla být dóza bezedná. :-)

Příprava je jednoduchá, Nutrilon Advanced 3 se rychle a krásně rozpouští, takže se nestalo, že bych při dávkování musela čekat anebo míchat s mlékem, aby se do lahvičky vešla další odměrka. Další překvapení přišlo při ochutnání toho testovacího zázraku. Mléko opravdu chutnalo VÝBORNĚ! Nebylo sladké a měla jsem pocit, že v něm snad i cítím vanilku. :-) Tušila jsem, že bude holkám opravdu chutnat a taky, že ano. Holky při podání lahvičky hned spokojeně zalehly a s velikou chutí vypily onen lahodný mok během sekundy. Poté bylo příjemné zjištění, že Stelinka a Sabinka po vypití spaly celou noc, což pro nás unavené rodiče, byl BOŽSKÝ ZÁZRAK. Běžíme pro další krabice...

Klára (syn Christian 12 měsíců)

Dostal se mi pod ruku na testování Nutrilon Advanced 3. První den jsme začali ráno. Malej asi nepocítil změnu chuti jiného mléka, vypil ho jako nic. Pak jsem dávala večer jako druhou večeři před spaním. Bohužel za 3 hoďky byl vzhůru a měl hlad. :-( Tudíž jsem nemohla dávat před spaním. Ale mlíčko využíváme na kaše, které syn miluje. 

Značku Nutrilon znám, jelikož je vedena jako jedna z těch lepších. Bohužel pro nás mlíčko je hladové, což mě mrzí. Chuťově je dobré a nezapáchá jako některá mléka. Jediné co mohu vytknout je cena, pro některé maminky bohužel drahé. 

Pavlína (dcera Adélka 2 roky)

Značku Nutrilon znám, používám Nutrilon cca od půl roku, kdy jsem začala dceru dokrmovat a již jsem u Nutrilonu zůstala. Jelikož imunitní systém se rozvíjí během prvního roku až do tří let věku, hledala jsem výrobek, který bude kvalitní a bude dceři vyhovovat.Nutrilon Advanced 3 má skvělé složení bez palmového oleje, dcerce sedl na jedničku, žádné bolení bříška nás netrápí. Již brzy přejdeme na Nutrilon 4, kravské mléko nemám v plánu dceři nabízet, už kvůli zátěži pro dětský organismus. 

Dcerka pije Nutrilon 3x denně, hlavně večer je to náš rituál před spaním, usíná spokojeně a spí celou noc. U dózy od kojeneckého mléka se mi líbí design, je velká a prázdné dózy nechávám dětem na drobné hračky. Celkově hodnotím kladně, jelikož Nutrilon se v naší domácnosti používá již dlouho, máme letité zkušenosti, příprava je rychlá a snadná, dobře se rozpouští, nedělá hrudky. Nevýhody žádné nepociťuji.

Lucie (dcera 13 měsíců)

S dcerou jsme měly možnost vyzkoušet batolecí mléko Nutrilon Advanced 3. Dcera je stále kojená, ale pomalu jsem chtěla přestávat kojit a plynule přejít na umělé mléko, aby měla dále dostatek živin a vitamínů a podpořili jsme tím její imunitu. Proto mě zaujalo mléko Nutrilon Advanced 3, které obsahuje všechny potřebné živiny pro batolata oproti kravskému mléku. 

Zkoušely jsme i jiné značky a Nutrilon chutnal dceři zatím nejvíce. Má smetanovou vůni a prášek lehce nažloutlou barvu. Rozpouští se dobře ve vodě a nedělá hrudky. Balení je praktické, ve víčku je držák na lžičku a jde dobře otevírat i zavírat. Zatím jsme zavedly flašku mléka ráno k snídani a večer jí ho míchám do obilné kaše, protože je zvyklá na kaši před spaním. S mlékem Nutrilon Advanced 3 jsem byla spokojená a doporučila bych ho i ostatním maminkám.

Jana (dcera Anetka 12 měsíců)

Anetka bola plne kojená do troch mesiacov, potom bola dokrmovaná UM. Keďže veľmi blinkala, tak mi lekár doporučil Nutrilon AR. Postupne od 4 mesiaca sme prechádzali na tuhú stravu, kde som do varenia pre Anetku používala UM. Teraz pije mliečko hneď ráno po zobudení a pred každým spánkom (cca 4x denne).

Viem, že imunita je veľmi dôležitá a pokiaľ nie je dieťatko kojene a nezískava imunitu od maminky, tak je veľmi potrebné ju budovať UM. Preto veľmi dbáme na výber mliečka. Je pre mňa dôležité, aby bolo vyrobené z prvotriednych ingrediencií. Potom samozrejme chuť samotného mliečka a v neposlednom rade aj jeho cena.

V závere môžem iba dodať, že 13 dní je veľmi krátka doba, aby som s istotou povedala, že Nutrilon Advanced 3 je najlepšie na trhu. Zatiaľ je ale chuťovo najlepšie, čo som mala možnosť ochutnať. 

Plusy:

 • veľmi dobrá chuť mliečka
 • dvojitá ochrana mliečka pred otvorením
 • odmerka prichytená na viečku, takže ju nemusím hľadať v prášku
 • zarovnavacia lišta na boku krabice, na nezaplatenie ;-)

Mínusy:

 • vyššia cena
 • zatiaľ som nič iné nenašla ;-)

Lucie (syn Štěpánek 18 měsíců)

Protože jsem kojila do jednoho roku věku dítěte, tak jsem pak chtěla přejít na kvalitní mléko. Věděla jsem, že imunitní systém miminka se vyvíjí až do 3 let. Chci, aby malý dostával to nejlepší, proto se zaměřuji nejen na recepturu, ale také hlavně na složení imunitních látek, které jsou pro děti opravdu důležité. Koukám, zda je mléko bez palmového oleje, který je škodlivý a samozřejmě rozhoduje i cena.

Ze začátku jsme používali jiné mléko, které nám bohužel nevyhovovalo, moje číslo jedna na zkoušku byl právě Nutrilon Advanced 3, který mě díky složení a kvalitě nezklamal. Malý je taky spokojený a již nemáme problémy jako s dřívějším umělým mlékem od jiné značky. Malý je velký jedlík a často se v noci budí na mléčko. Na večeři mu občas dávám i ovocnou kaši, do které přimíchám trochu umělého mléka Nutrilon, aby byl dobře napapaný a kaše měla lepší chuť. V noci vypije tak tři flaštičky mléka a pak dáváme ještě na dopolední spánek jednu flaštičku. 

Dóza Nutrilon má super víko, které se ani na cestách neotevře. Bezpečné je i otevírání ochranného víka při první otevření. U předchozího mléka jsem se občas řízla (nechápu). Jedinou nevýhodu vidím v tom, že dóza je z kartonu (jako je trvanlivé mléko) a nemohu jí dále využívat na uschování třeba těstovin atd. Celkové testování hodnotím velmi pozitivně a díky tomu na mléko Nutrilon Advanced 3 přecházíme úplně. Doporučím i svému okolí a doporučuji i Vám ostatním maminkám. :-)

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Testování batolecího mléka Nutrilon Advanced 3 - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×