Inzerce
Inzerce
Inzerce

2leté dítě nechce jíst

Dobrý den, dceři budou v lednu 2 roky a teď nechce moc jíst. Jogurty, kaše a podobné mléčné výrobky nejí vůbec, pouze si dá ráno a někdy večer mléko. Ze sýrů jí teď pouze plátkový. Jak jí mám uzpůsobit jídelníček, aby byl vyvážený? Nejraději by teď jedla jenom sladké - v tom ji samozřejmě nepodporuji, ale sem tam nějaká sladkost je. Ale obávám se Vánoc a cukroví. A můžu ji dávat již všechno k jídlu, nebo jsou nějaké potraviny, které by ještě neměla jíst? (Vím že ořechy, houby až od 3 let).

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Dobrý den, píšete, že dcera teď nechce moc jíst. U dětí je zcela normální, že střídají období, kdy jí a kdy jídlo odmítají. Děti mají výkyvy ve svých preferencích a averzích, například se objeví období, kdy jim nechutná maso nebo dočasně nemají chuť k jídlu. Za nějakou dobu se vše upraví. Někdy to může být způsobeno i tím, že se malým dětem podávají pokrmy, které nejsou svým složením nebo úpravou vhodné pro daný věk. Násilné přemáhání odporu dítěte k určitému pokrmu není rozumné. Jídlo 2letého dítěte se pomalu přibližuje stravě zbytku rodiny - pokud odpovídá zásadám zdravé výživy. Rozhodně do stravy dítěte nepatří kořeněná, pikantní či exotická jídla, uzeniny, velké množství sladkostí, čokolád a sladkých a sycených nápojů. Ořechy bych – pokud není dítě alergik - nezavrhovala. Lze je nastrouhat a použít jako součást např. ovocných salátů.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2leté dítě nechce jíst - diskuze

  • Dobrý den, mám dvouletého syna, nikdy nebyl velký jedlík, ale zábavnou formou aspoň vždycky trochu snědl. Ráno jogurt, trochu oběda a na večeři většinou kousek rohlíku. Najednou ale přestal jíst úplně. Už je to týden a nedostala jsem do něj nic. Byla jsem u dětské lékařky a ta mi řekla, hlavně ať pije. Nepřijde mi to vůbec normální a chci se zeptat, jestli má s tím někdo nějaké zkušenosti a co by to mohlo znamenat? Když ho nutím, tak se rozbrečí a nepomůže nic:( Díky moc za jakoukoli radu.
    martinka89   | 27.03.2015 12:59:29
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×