Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ukončení kojení a vztek u 16měsíčního dítěte

Dobrý den, paní doktorko. Dotazů na Vás mám hned několik. Syn má 16 měsíců.

1) Jak dlouho je vhodné nebo nutné používat po koupání dětské tělové mléko? Koupeme každý den.

2) Ráda bych postupně přestala kojit, abychom mohli počít další miminko. Jak toto udělat pro dítě šetrně a nenásilně? Malý je na kojení dost závislý i přes to, že se mu snažím stále nabízet místo kojení například čaj apod., často se na mne sápe a chce mléko. V noci, pokud se vzbudí, není možné jej utišit ničím jiným, než kojením. Z lahve ani hrníčku se napít nechce, i když to umí.

Inzerce

3) Když přestanu kojit, je v tomto věku dítěti stále zapotřebí dávat náhradní mléko (Sunar) či mu postačí místo běžné potřeby tekutin dětský čaj a mléčná dávka například pouze v podobě kaše, jogurtu apod.? Kolik takových mléčných dávek bych v tomto případě měla dítěti za den dát?

4) Malý je docela vztekloun. Když mu něco zakážu, řeknu, že se něco takhle nedělá, začne bouchat hlavou o zem, nábytek či si tluče do hlavy hračkou nebo jen rukou. Nevím, jak mám tomuto zabránit. Někdy sebou zkrátka práskne o zem, kope nohama, bouchá se a křičí. Zkoušela jsem už různé způsoby - nevšímat si jej, naplácat, nechat vykřičet i vzít do náruče a v bouchání mu zabránit, ale to se pak vztekal ještě víc. Jak se v takové situaci k dítěti správně chovat?

Inzerce

5) V poslední době jsme docela často nemocní. Malý má každou chvíli rýmu, kašel apod. Bez teplot. Prozatím jsme to vždy přeléčili doma sirupem bez nutnosti navštívit pediatra. Je možné v tomto věku něčím podpořit imunitu dítěte? Za Váš čas i odpovědi mockrát děkuji. Lenka

Odpověď

1) Pokud je pokožka po koupeli suchá, lze tělové mléko používat dlouhodobě, doporučuje se koupání obden, nemusíte koupat denně. 2) Odpověď na druhou otázku najdete: https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/kojeni#dotaz43) Dětem do 3 let je vhodné podávat adaptované mléko - Sunar3, Nutrilon3, ... v ranní dávce, odpoledne se doporučuje jogurt nebo Pribiňák nebo tvaroh, na noc může být kaše - ale není nutná každý večer. Od 3 let je vhodné, aby dítě mělo na snídani mléko + 1 mléčnou dávku ve zbytku dne (jogurt, Pribiňák, tvaroh, kaše). 4) Toto je v jeho věku projev dětského negativismu. Více v kapitolách: https://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/vztek-ditete a https://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/obdobi-vzdoru 5) Infekty jsou v tomto věku velmi časté, tímto si děti budují imunitu. Můžete ji podpořit potravinovými doplňky - výtažky hlívy ústřičné, echinacea, vitamíny - C, B, otužováním.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Ukončení kojení a vztek u 16měsíčního dítěte - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×