Inzerce
Inzerce
Inzerce

Umělá výživa, chrapkání

Dobrý den, paní doktorko, měla bych 2 odlišné otázky: 1) můj chlapeček bude mít 20.1. 3 měsíce. Váží 4,4 kg. Je zcela na umělé výživě (hipp bio combiotic 1), nyní vypije mezi 120-135 ml - je to dostatečné? Nevím, podle čeho se počítá, kolik by měl vypít. Týdně přibírá tak 20 dkg. A je normální, že - i když už třeba nechce cca posledních 10-20 ml - si potom žužlá ruku? Znamená to něco (dává si pěstičku do pusy nebo si žužlá rukáv či mikinu)? 2)Potom jsem se chtěla zeptat, jestli je normální, když při nosním dýchání celý den tak chrapká. Šušiny v nose nemá a ani soplík mu neteče. Může mít třeba větší nosní mandle? Děkuji předem za odpovědi.

Odpověď

1. Příjem mléka a váhové přírůstky jsou dostatečné, cucání pěstiček je u miminek normální, neznamená hlad. 2. Lehké chrapkání miminek je způsobené hleny, které dítěti zatékají do nosohltanu, nemusí to znamenat rýmu a onemocnění, v tomto počasí je lehká produkce hlenu normální, ležícím dětem nevytéká z nosu, ale zatéká do nosohltanu, a to způsobuje lehké chrapkání. Zkuste nos prokápnout vincentkou, mořskou vodou. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Umělá výživa, chrapkání - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×