Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě vegetarián

Dobrý den, jsem 14 let vegetariánka (nejím maso, vajíčka a mléko ano) a uvažuji o výživě pro své dítě (teď má 5 měsíců). Těhotenství bylo bez problémů, malá je v pořádku, pěkně přibírá. Chci ji kojit alespoň do 1 roku. Prosím, poraďte, jaké mám začít podávat příkrmy, čím případně nahradit maso. Děkuji.

Odpověď

Kojení ponechejte, od 4. - 6. měsíce se dítěti přidávají zeleninové příkrmy. Osobně ale nesouhlasím s tím, že dítěti maso nechcete podávat, dle všech výživových poradců se doporučuje od tohoto věku dětem maso zařadit - podává se denně malý kousek, 1x týdně je místo masa půl žloutku. Chápu Vaše přesvědčení, ale to je Vaše filosofie života, takže nechejte dítěti, ať se rozhodne v pozdějším věku samo, zatím bych doporučovala maso - tak malým dětěm se špatně nahrazuje něčím jiným - sója alergizuje, vejce se doporučují 1x týdně a luštěniny jsou pro tak malé děti těžko stravitelné.
Děti, které maso nedostávají, postupně váznou na váze a mají často anemii z nedostatku železa, a s tím spojené potíže - velmi často opakovaná nemocnost.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Dítě vegetarián - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×