Matyášek do školky nechodil

Jak asi víte, tak jsem si Matyáška nechala 2 týdny doma před Štědrým dnem a do školky nechodil. Uprostřed prosince jsem byla v nemocnici a celkově jsem se potřebovala trošku zregenerovat a dostat do formy. Jsem ráda, že byl Matyášek s námi doma.

A co jsme dělali?

Pekli jsme perníčky, koukali na pohádky, procvičovali z logo sešitu a těšili se na Štědrý den.

Štědrý den

Štědrý den u nás probíhal v poklidu. Ráno jsme všichni vstali. Na snídani si dali cukroví a koukali na pohádky. Já vařila hovězí polévku s játrovými knedlíčky. Bramborový salát jsem si už udělala večer před Štědrým dnem a kuřecí řízky k salátu jsme si udělali na přírodno. Toť naše menu. Ještě než jsme začali jíst Štědrovečerní večeři, tak jsme si osladili život vánočkou a medem.

No a jelikož my dárky dáváme pod stromeček ještě před Štědrým dnem, tak jsem musela vše nahrát, že Ježíšek mi už řekl, že kluci mohou jít rozbalovat dárky.

Vánoce

Toto se povedlo více než dobře. Já zazvonila sobem, který má na sobě dvě malé rolničky a ptala se Matyho, zda něco slyšel, pak jsem pro jistotu zazvonila ještě jednou a to už mě začal Matyášek prohledávat, jestli mám něco za zády, naštěstí jsem sobíka rychle strčila pod halenku a ukázala mu, že v rukou nic nemám.

No a pak jsem jen nakoukla do naší ložnice, ve které byla tma, a že tam slyším Ježíška a že mi něco říká. Rozhovor probíhal asi tak to: Ano slyším tě Ježíšku, ty myslíš, že už ano? Opravdu? Tak tedy jo, a klukům jsem sdělila, že mi Ježíšek řekl, že se už můžou pustit do rozbalování dárků.

To nadšení našich kluků bylo opravdu nádherné a nezapomenutelné.

A co všechno Matyášek dostal: vláčkovou dráhu, kostky Lego duplo, velký traktor, malý traktor, dětský vysavač, knížky, tričko s Mickey Mousem, pyžamo, puzzle, a ještě další dárky. Samozřejmě to vše dostal i Tobiášek.

U stromečku

Matyášek dělá v mluvení velké pokroky

Z Matyáška neustále každý den padají a padají nová slova. Jako třeba oběd, mýdlo, máslo, ven, přidat, mami pojď, doma, pozor Tobi, táta doma, mama neumí, tati pojď, mami hlídat, opravdu se strašně moc rozmluvil a my máme samozřejmě velikánskou radost.

Matyášek byl v nemocnici

Maty během vánočních prázdnin skončil na 2 dny v nemocnici.

Nemocnice

Po jednom dopoledním spánku se probudil a měl teplotu 38, pozvracel se a bolelo ho bříško a my měli strach, aby to nebylo slepé střevo. A tak jsem tatínka a Matyáška vyslala do nemocnice, kde si je nechali. Matymu zavedli do ruky kanylu, vzali mu krev, udělali utz. Našli jen zvětšené uzliny u slepého střeva a paní doktorka říkala, že se zřejmě jedná o virózu. Ale pro jistotu Matyáška prohlídl několikrát i chirurg. Krevní obraz měl Matyášek v pořádku a tak ho propustili v pondělí domů. Akorát nesmí jít ještě do kolektivu, takže jsem jej musela ve školce omluvit.

V pátek jsme se vydali k paní doktorce na kontrolu po nemocničním pobytu. Bohužel Matyášek začal po návratu z nemocnice strašně kašlat a tudíž předpokládám, že bude doma ještě i další týden, abychom mohli kašel vyléčit.

Zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Matyášek do školky nechodil - diskuze

 • Vánoce u vás proběhly v pohodě, kluci si je náležitě užili. Doufám, že i nemoci jste si vybrali a bude v novém roce dobře
  tygřímáma   | 10.01.2013 07:30:55 | Reakcí: 1, poslední: 10.01.2013 08:12:26
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Vánoční fotečky jsou moc pěkné.    A Matyáškovi přeju, aby si nic podobného nezopakoval a vůbec ať už máte od té nemocnice pokoj!      

  No a že se rozpovídal je, jak už jsem psala jinde, opravdu báječné a mám velkou radost. Řekla bych, že si to s Míšou naplánovali časově dost podobně. 
  Evulik25   | 09.01.2013 22:28:10 | Reakcí: 1, poslední: 10.01.2013 07:04:25
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Té školce jste moc nedali.Ale koukám jste se nenudili.Chuděra malý ještě i nemocnice.Je fajn,že ho tam nechali.Pro jistotu. 
  Honafa   | 09.01.2013 20:18:53 | Reakcí: 1, poslední: 10.01.2013 07:03:52
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To nedali, já doufám,že už od příštího týdne nastoupí do školky.Dostal kapky a zdá se že pomáhají,ale ještě se uvidí jaký bude výsledek ze stěru z krku.
   Zuzbr   | 10.01.2013 07:03:52
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Příkrmy

| veronika001 | 21.01.2019, 16:02

Dobrý den paní doktorko, mám 5 měsíční miminko (převážně na umělém mléku) a od minulého týdne jsem začala s příkrmy. Mám na vás dotaz ohledně postupu a sestavení jídelníčku.Protože všude jsem se dočetla různé postupy a názory na to, jak začínat s příkrmy, tak se pokouším si jídelníček sestavit podle sebe,ale nevím,zda je můj postup správný. Moje lékařka mi doporučila,že mám na začátek zkusit 4-5 druhu zeleniny samostatně a až pak začít zeleninové směsi a pak přidat maso.Tady jsem se dočetla,že brokolice a květák není na začátek vhodné podávat také kvůli nadýmání,ale bohužel jinou zeleninu samostatně v příkrmech neprodávají (kromě dýně ) v první lžičce,nevím tedy zda mohu tento druh podat a nebo už mohu začít zeleninovou směsí,např.mrkev s bramborem,když už je mám vyzkoušené.Takže první den jsem začala dávat kupovanou mrkev ve skleničce,to snědl cca.2-3 lžičky,poté jsem dokrmila UM. Mrkev jsem mu dala ještě další 2 dny, to snědl o něco více,ale pořád ne celou skleničku,ani polovinu,tak jsem ho pak dokrmila mlékem.Na mrkev žádná reakce nebyla,tak jsem čtvrtý den zkusila uvařit bramboru s trochou UM a zase podávala asi dva dny. Nyní zkouším třetí druh zeleniny a to hrášek v první lžičce, i když vím,že je nadýmavý. Ráda bych vyzkoušela i tu brokolici,aby si na ni zvykl,když mu pak budu podávat zeleninové směsi. Množství zeleniny se mi moc nedaří navýšit, takže aby mi syn něco snědl tak mu vždy nabídnu příkrm a hned nechám zapít trochou mléka,tak nevím jestli to mohu takhle dělat,ale jedině tak mi něco sní. Po příkrmu mu dám napít ještě trochou kojenecké vody asi 50ml (jiné tekutiny ještě nedávám) a pak dokrmím mlékem,tak by mě zajímalo jestli mohu tento postup dodržovat,jestli to pro něj není zbytečně moc kombinací najednou. Nechávám mu pár minut odstup mezi příkrmem,vodou a mlékem, ale celé krmení tak trvá přes hodinu.Prosím o radu,zda je tento postup správný nebo si to mám rozvrhnout jinak a tu vodu nemusím nutně podávat po obědě,ale třeba dopoledne.Kaše zatím nedávám.Předem děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den. Postup, jak píšete, může být. Každé dítě je individuální a jinak si zvyká na příkrmy. Všechna doporučení se uzpůsobují dítěti. Brokolici můžete zařadit. Pokud by mělo dítě problémy s určitou zeleninou, potom se doporučuje na 1 měsíc vysadit, poté opět zkusit.

Jsou děti, které příkrmy jí pěkně a bez problémů, jiné si zvykají pomalu, moc toho nesní, ale je třeba pomalu zvykat v malých množstvích, takže postupujte tak, jak jste zjistila, že je to pro vaše dítě nejlepší. Jen postupně nedávejte každé sousto zapíjet mlékem, po příkrmu můžete podat vodu, nebo mléko. Zeleninový příkrm podávejte místo polední dávky mléka, aby si dítě zvyklo na polední obědovou dávku a chuť.

Zeleninové příkrmy si postupně můžete vařit i sama, mají jinou chuť než skleničky a jsou pestřejší, možná to bude lépe chutnat.

Kupujte zeleninu v kamenném obchodě, nebo bio, dusičnanů se bát nemusíte.

Do 1 roku se nedoporučují papriky, kukuříce, houby, rajčata jen loupaná, cibule, česnek a porek postupně. 

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:57
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce