Inzerce
Inzerce
Inzerce

Matyášek do školky nechodil

Jak asi víte, tak jsem si Matyáška nechala 2 týdny doma před Štědrým dnem a do školky nechodil. Uprostřed prosince jsem byla v nemocnici a celkově jsem se potřebovala trošku zregenerovat a dostat do formy. Jsem ráda, že byl Matyášek s námi doma.

A co jsme dělali?

Pekli jsme perníčky, koukali na pohádky, procvičovali z logo sešitu a těšili se na Štědrý den.

Štědrý den

Štědrý den u nás probíhal v poklidu. Ráno jsme všichni vstali. Na snídani si dali cukroví a koukali na pohádky. Já vařila hovězí polévku s játrovými knedlíčky. Bramborový salát jsem si už udělala večer před Štědrým dnem a kuřecí řízky k salátu jsme si udělali na přírodno. Toť naše menu. Ještě než jsme začali jíst Štědrovečerní večeři, tak jsme si osladili život vánočkou a medem.

No a jelikož my dárky dáváme pod stromeček ještě před Štědrým dnem, tak jsem musela vše nahrát, že Ježíšek mi už řekl, že kluci mohou jít rozbalovat dárky.

Vánoce

Toto se povedlo více než dobře. Já zazvonila sobem, který má na sobě dvě malé rolničky a ptala se Matyho, zda něco slyšel, pak jsem pro jistotu zazvonila ještě jednou a to už mě začal Matyášek prohledávat, jestli mám něco za zády, naštěstí jsem sobíka rychle strčila pod halenku a ukázala mu, že v rukou nic nemám.

No a pak jsem jen nakoukla do naší ložnice, ve které byla tma, a že tam slyším Ježíška a že mi něco říká. Rozhovor probíhal asi tak to: Ano slyším tě Ježíšku, ty myslíš, že už ano? Opravdu? Tak tedy jo, a klukům jsem sdělila, že mi Ježíšek řekl, že se už můžou pustit do rozbalování dárků.

To nadšení našich kluků bylo opravdu nádherné a nezapomenutelné.

A co všechno Matyášek dostal: vláčkovou dráhu, kostky Lego duplo, velký traktor, malý traktor, dětský vysavač, knížky, tričko s Mickey Mousem, pyžamo, puzzle, a ještě další dárky. Samozřejmě to vše dostal i Tobiášek.

Inzerce

U stromečku

Matyášek dělá v mluvení velké pokroky

Z Matyáška neustále každý den padají a padají nová slova. Jako třeba oběd, mýdlo, máslo, ven, přidat, mami pojď, doma, pozor Tobi, táta doma, mama neumí, tati pojď, mami hlídat, opravdu se strašně moc rozmluvil a my máme samozřejmě velikánskou radost.

Matyášek byl v nemocnici

Maty během vánočních prázdnin skončil na 2 dny v nemocnici.

Nemocnice

Inzerce

Po jednom dopoledním spánku se probudil a měl teplotu 38, pozvracel se a bolelo ho bříško a my měli strach, aby to nebylo slepé střevo. A tak jsem tatínka a Matyáška vyslala do nemocnice, kde si je nechali. Matymu zavedli do ruky kanylu, vzali mu krev, udělali utz. Našli jen zvětšené uzliny u slepého střeva a paní doktorka říkala, že se zřejmě jedná o virózu. Ale pro jistotu Matyáška prohlídl několikrát i chirurg. Krevní obraz měl Matyášek v pořádku a tak ho propustili v pondělí domů. Akorát nesmí jít ještě do kolektivu, takže jsem jej musela ve školce omluvit.

V pátek jsme se vydali k paní doktorce na kontrolu po nemocničním pobytu. Bohužel Matyášek začal po návratu z nemocnice strašně kašlat a tudíž předpokládám, že bude doma ještě i další týden, abychom mohli kašel vyléčit.

Zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Matyášek do školky nechodil - diskuze

 • Vánoce u vás proběhly v pohodě, kluci si je náležitě užili. Doufám, že i nemoci jste si vybrali a bude v novém roce dobře
  tygřímáma   | 10.01.2013 07:30:55 | Reakcí: 1, poslední: 10.01.2013 08:12:26
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Vánoční fotečky jsou moc pěkné.    A Matyáškovi přeju, aby si nic podobného nezopakoval a vůbec ať už máte od té nemocnice pokoj!      

  No a že se rozpovídal je, jak už jsem psala jinde, opravdu báječné a mám velkou radost. Řekla bych, že si to s Míšou naplánovali časově dost podobně. 
  Evulik25   | 09.01.2013 22:28:10 | Reakcí: 1, poslední: 10.01.2013 07:04:25
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Té školce jste moc nedali.Ale koukám jste se nenudili.Chuděra malý ještě i nemocnice.Je fajn,že ho tam nechali.Pro jistotu. 
  Honafa   | 09.01.2013 20:18:53 | Reakcí: 1, poslední: 10.01.2013 07:03:52
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To nedali, já doufám,že už od příštího týdne nastoupí do školky.Dostal kapky a zdá se že pomáhají,ale ještě se uvidí jaký bude výsledek ze stěru z krku.
   Zuzbr   | 10.01.2013 07:03:52
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce