Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maty byl v prosinci hodně nemocný

Minulý týden jsem Matyáška omluvila na celý týden. Trošku pokašlával, ale taky to ulehčilo nám rodičům, jelikož jsme měli nějaké vyřizování a museli jsme uprostřed týdne na druhý konec republiky do hlavního města. Matyáška a i jeho brášku nám v ten jeden den pohlídala teta se strejdou. Jsme jim za to nesmírně vděčni a moc si toho ceníme a moc DĚKUJEME! 

Po návratu do školky čekalo Matyho divadlo

V pondělí jsem již Matyáška odvedla do školky. A jelikož už měli i vánoční fotky tak jsem si je přinesla domů. Matyášek měl ve školce divadlo Duo Šamšula a moc se mu to líbilo.

vánoční

vánoční2

Inzerce

Nastalo úterý a Matyáška přepadlo při loučení se mnou plakání. Ale paní učitelka si ho hned vzala, aby ho zabavila. Další dny už neplakal. Taky jsme měli logo s panem logopedem. Matyášek je čím dál tím víc šikovnější. Neustále nás překvapuje novými a novými slovy: voda, raketa, málo, hodný, Tobi, Maty, mýdlo, mléko, balón, kolo, bota-boty, hlídat... je toho tolik, že opravdu nestačíme vše zaznamenávat. Nejvíc se nám líbilo, když se mě manžel zeptal, kolik je hodin. A já mu odpověděla, že šest. A Matyášek na to: „aha šest“. 

Tvořivá dílnička a další nemoc

V dalším týdnu nás čekala tvořivá dílnička. Bohužel Matyášek chytil v pátek škaredou zelenou rýmu a kašel a od pátku jsem si ho nechala doma. V pondělí jsme vyrazili k paní doktorce a já Matyho opět omluvila na celý týden ze školky. Bohužel rýma se Matymu moc nelepšila a stále ji měl sem tam zelenou, takže jsem jej omluvila ze školky, ještě na jeden týden a doufám, že snad tu rýmu už konečně vyléčíme. Samozřejmě kromě Matyho byl nemocný i jeho bráška.

draci

Inzerce

Mikulášská besídka ve školce

Matyášek tím, že byl nemocný tak přišel o Mikuláše ve školce, kterého měli 6.12.

Domů jsme si Mikuláše a ani čerta zvát nechtěli, takže jsem potajmu nachystala balíčky za okno. A nahráli jsme, že slyšíme zvonění a klepání na okno, aby se šli kluci podívat. Zrovna kolem našeho baráku šli čerti s Mikulášem a andělem. Takže to krásně vyšlo, že je Maty s Tobim i slyšeli a viděli a my už jen řekli, že to tady asi ten Mikuláš s čertem nechal. Našli za oknem dva balíčky, to bylo radosti. Když jsem se pak Matyho zeptala, kdo je teda přinesl, Maty odpověděl, že čert.

Samozřejmě Mikulášské balíčky dostali ještě od babiček a prababiček. Teď už jen zbývá doufat, že mikulášský den Matyáškovi vyjde ve školce příští rok.

Inzerce

Po dobu nemoci, jak Maty tak i Tobi koukali na pohádky, hráli si, pomáhali mi uklízet, pekli jsme rohlíčky, a samozřejmě jsme nezapomínali cvičit logo.

Všem přejeme moc příjemné vánoční svátky a krásný vstup do Nového roku. 

Inzerce
Na základě vyprávění od Zuzbr zpracovala Naďa Barochová.
Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Matyášek v prosinci - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×