Maty byl v prosinci hodně nemocný

Minulý týden jsem Matyáška omluvila na celý týden. Trošku pokašlával, ale taky to ulehčilo nám rodičům, jelikož jsme měli nějaké vyřizování a museli jsme uprostřed týdne na druhý konec republiky do hlavního města. Matyáška a i jeho brášku nám v ten jeden den pohlídala teta se strejdou. Jsme jim za to nesmírně vděčni a moc si toho ceníme a moc DĚKUJEME! 

Po návratu do školky čekalo Matyho divadlo

V pondělí jsem již Matyáška odvedla do školky. A jelikož už měli i vánoční fotky tak jsem si je přinesla domů. Matyášek měl ve školce divadlo Duo Šamšula a moc se mu to líbilo.

vánoční

Inzerce

vánoční2

Nastalo úterý a Matyáška přepadlo při loučení se mnou plakání. Ale paní učitelka si ho hned vzala, aby ho zabavila. Další dny už neplakal. Taky jsme měli logo s panem logopedem. Matyášek je čím dál tím víc šikovnější. Neustále nás překvapuje novými a novými slovy: voda, raketa, málo, hodný, Tobi, Maty, mýdlo, mléko, balón, kolo, bota-boty, hlídat... je toho tolik, že opravdu nestačíme vše zaznamenávat. Nejvíc se nám líbilo, když se mě manžel zeptal, kolik je hodin. A já mu odpověděla, že šest. A Matyášek na to: „aha šest“. 

Inzerce

Tvořivá dílnička a další nemoc

V dalším týdnu nás čekala tvořivá dílnička. Bohužel Matyášek chytil v pátek škaredou zelenou rýmu a kašel a od pátku jsem si ho nechala doma. V pondělí jsme vyrazili k paní doktorce a já Matyho opět omluvila na celý týden ze školky. Bohužel rýma se Matymu moc nelepšila a stále ji měl sem tam zelenou, takže jsem jej omluvila ze školky, ještě na jeden týden a doufám, že snad tu rýmu už konečně vyléčíme. Samozřejmě kromě Matyho byl nemocný i jeho bráška.

draci

Inzerce

Mikulášská besídka ve školce

Matyášek tím, že byl nemocný tak přišel o Mikuláše ve školce, kterého měli 6.12.

Domů jsme si Mikuláše a ani čerta zvát nechtěli, takže jsem potajmu nachystala balíčky za okno. A nahráli jsme, že slyšíme zvonění a klepání na okno, aby se šli kluci podívat. Zrovna kolem našeho baráku šli čerti s Mikulášem a andělem. Takže to krásně vyšlo, že je Maty s Tobim i slyšeli a viděli a my už jen řekli, že to tady asi ten Mikuláš s čertem nechal. Našli za oknem dva balíčky, to bylo radosti. Když jsem se pak Matyho zeptala, kdo je teda přinesl, Maty odpověděl, že čert.

Inzerce

Samozřejmě Mikulášské balíčky dostali ještě od babiček a prababiček. Teď už jen zbývá doufat, že mikulášský den Matyáškovi vyjde ve školce příští rok.

Po dobu nemoci, jak Maty tak i Tobi koukali na pohádky, hráli si, pomáhali mi uklízet, pekli jsme rohlíčky, a samozřejmě jsme nezapomínali cvičit logo.

Všem přejeme moc příjemné vánoční svátky a krásný vstup do Nového roku. 

Na základě vyprávění od Zuzbr zpracovala Naďa Barochová.
Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Matyášek v prosinci - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce