Jak probíhal u Matyho druhý měsíc školky?
Šestý Matyho týden začal opět nemocí
Pořád se jej držela rýma a to i když jsme používali nosní sprej s mořskou vodou a taky se ho stále držel kašel.
Jelikož se to nějak od pátku, kdy byl doma, nelepšilo, tak jsme se vydali v pondělí k doktorce. Změnili jsme sirup. Ten nakonec zabral a Maty se uzdravil.
Následující týden Matyáška čekala změna
V pondělí nastoupil do třídy Motýlků. Ve třídě Motýlků je 12 dětí a z toho 3 holčičky.
Matyášek celý týden nezaplakal, ve školce se mu libí a pokaždé říká, že do ní půjde. Ve středu, když jsme tam přišli, tam byl i náš pan logoped a jelikož neměl zrovna žádné dítko, tak jsem toho využila a šla s Matym k němu na logo. Byla jsem strašně moc ráda, že jsme mohli. Jinak Matyášek ihned letí do třídy bez rozloučení.

Tvořivá dílnička
Ve čtvrtek jsme měli ve školce první tvořivou dílničku, šel se mnou i Tobiášek a myslím, že to bylo super. Užili jsme si to všichni 3 a už se těším na další tvořivou dílničku a další naše výtvory.
Myslím, že sedmý týden mohu uzavřít tím, že se konečně Matyáškovi ve školce a třídě líbí.

Návštěva solné jeskyně
V dalším týdnu byl Matyášek se školkou v solné jeskyni, tak snad si to užil. Akorát říkal, že tam byla tma.
Také jsme měli ve středu logo a pak ve školce zůstal. Bohužel budu muset vyřešit hlídání Tobiho, protože s ním chodit na logo do školky opravdu nejde. Matyášek je jinak ohledně logo šikovný. A každým dnem nás překvapuje nějakým slovem. Nedávno se mu podařilo říct hezky slovo PAPRIKA kde bylo slyšet i krásné R.

Matyáškovy pokroky
Sám si už řekne, že chce čaj, taky umí říct dobrý den a nashledanou a umí o vše hezky poprosit slovíčkem prosím a poděkovat. Když chce chleba řekne „abam“. Ale jsme rádi, protože se konečně rozmlouvá, sice stále svým jazykem, ale pro nás je to veliký úspěch.
Na imunitu jsem Matyáškovi začala dávat sirup Imunoglukan a zřejmě zabral, protože jsme už 14 dnů odchodili bez nemocí.
Zpracovala Naďa Barochová.
Předchozí článek:

Pátý týden: Maty neplakal a celý týden proběhl v klidu
Následující článek:

Matyášek v prosinci
I Matyášek už má za sebou dva měsíce školky - diskuze

Přeji, ať dál dělá takové supr pokroky jak v mluvení, tak i krásného společenského jednání. Bude z něj velký gentleman a holky se budou prát



Poradna
Dobry den, rada by som sa opyatala. 14mesacnej dcerke rastu zubky, stolicky. Uz sme pred mesiacom mali problem, ze hnackovala a nic sa nezistilo. Teraz opat, jeden den 5 kasovitych stolic, druhy den 4 a teplotka 37,3 a 3. den zatial 3 stolice, bez teploty. Dcerka ma obdobie, ze vsetko strka do pusy. V nedelu sme boli v kontaktnej zoo, na druhy den nastali tieto problemy, tak mam trochu strach, ci si nedoniesla nejaku bakteriu, nedajboze listeriu... Prosim, mohla by sa listeria prejavit uz na druhy den a s takym miernym priebehom? Ak by to teoreticky ak bola listeria, moze sa stat, ak sa dcerke polepsi, ze by sa listeria mohla zvrhnut do neskorsieho prudsieho prejavu – zapal mozgovych blan, sepsa? Dcerka ma mat ockovanie o 2 tyzdne, tak mam strach, ci to neodlozit, ci ju nedat otestovat a pod. Dakujem pekne.
Dobrý den,
nemyslím si, že se jedná o listeriózu, stolice by nebyly kašovité. S největší pravděpodobností se jedná o syndrom prořezávání zoubků.

Pro akci je nutné přihlášení
Obsah článku
Související články
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?s
26 %
22 hlasů
69 %
58 hlasů
5 %
4 hlasy
Celkem hlasovalo 84 unikátních návštěvníků