Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maty se do školky vracel po velmi dlouhé době. Jak návrat zvládl?

Návštěva psycholožky

V lednu jsme v druhém týdnu navštívili paní psycholožku, ke které s Matyáškem chodíme. Potřebovali jsme doplňující vyšetření pro paní neuroložku u níž nás čeká kontrola v měsíci dubnu.
Paní psycholožka byla z Matyho pokroků v mluvení velmi nadšená a říkala, že je strašně moc šikovný. I co se týče rozumových schopností. Matyášek zvládnul i úkol pro 4 – 5 leté děti.

Matyho ve školce s radostí přivítali

Další týden v pondělí šel již Matyášek do školky. Zazvonila jsem na třídu, kam Maty chodí a řekla, že Maty přišel, aby nás pustili do šatny. Hned nás přišly přívítat obě paní učitelky. Měly radost, že Matyho zase vidí. Matyášek byl trošku ze všeho vyplašený. Není se čemu divit. Ve školce nebyl 1,5 měsíce.
Při loučení byl trošku zaražený a posmutnělý, ale paní učitelka si ho hned vzala na starost, a pak jsem ho už neviděla. Mikuláš Matymu nechal ve školce mikulašský balíček a ten jsme si vzali domů.
V tomto týdnu v úterý Matyáška čekala návštěva solné jeskyně.

Ve středu jsme měli po dlouhé době logo s panem logopedem. Vyzkoušel, kolik písmenek již Maty umí, když mu říkal různá slova a Maty je po něm opakoval. Bohužel, stále dost a dost písmenek neumí jako například spojení ve slovech AU, OU, H, CH, V, F, Bě, Pě, Mě, Č, Š, Ž, C, S, Z, R, Ř, N, D, T, L.

Takže něco přijde časem a budeme to muset pilovat a pilovat. Jinak to, že se Maty rozpovídal a mluví i věty, tak to je jen a jen dobře. Některá slova mu rozumět jdou a jiná ne.

Matyho bohužel skolila další nemoc

Bohužel ve středu, když jsem šla pro Matyáška do školky, tak jsem si jej vyzvedla s horkým čelem a byl celý bledý, kašlal a bolel ho celý člověk. Když svačil, slyšela jsem jak kašlal. Přišli jsme domů. Já mu změřila teplotu a měl 38.7 a teploty měl pak až do večera.

Ve čtvrtek jsme vyrazili k paní doktorce a od té doby je Matyášek doma. Teploty měl i následují 2 dny. Dostal ATB. Po ATB mu teploty vymizely, ale kašlal stále dál a nechtěl ani moc jíst, protože mi hlásil, že ho bolí v krku.

V pondělí následující týden jsme se vydali na kontrolu k paní doktorce. Bohužel Matyášek na tom není s kašlem o moc lépe. Takže jsem jej od pondělka omluvila ze školky na celý týden a uvidíme co bude dál.Ve čtvrtek nás čekala u paní doktorky další kontrola. Maty se ve čtvrtek ráno osypal - zřejmě z virózy. Paní doktorka mu dala sirup Aerius a vypadá to, že sirup zabral. Během víkendu osypání zmizelo.

Inzerce

Maty je už zdravý, ale já si ho pro jistotu nechala ještě týden doma

Po dobu nemoci si Matyášek hrál doma ve stanu, kde měl i svůj dopolední spánek, koukali jsme na pohádky, cvičili z logo sešitu, stavěli z lega, a Maty pomáhal s Tobim tatínkovi montovat Tobiho novou postel.

Maty ve stanu

Maty pomáhá s postelí

Inzerce

V pondělí už Matyášek půjde do školky a já budu jen doufat, že ho neskolí opět nějaká nemoc.

Podle vyprávění Zuzbr zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce
Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Po dlouhé době ve školce - diskuze

 • Milá maminko
  Je krásný slyšet ze vaše ditko je už zdravé. Nicméně musím říct ze me nekteré maminky, včetně vás, a jejich přístup k dětem a jejich zdravi docela zvedl ze židle. Říkám si ze by spousta maminek potřebovala přístup britského zdravotnictví a pak byste si rychle rozmyslely jestli s kazdou rýmyckou a teplotkou a trochu nemocným britském šly k dr. Žiju v Anglii a mám 16 měsíční dceru, 100 x si v hlavně rozmyslim jestli opravdu půjdu k dr když ma malá issy teplotu, nebo parkrat zvedací nebo ma kašel. Protože přístup místní dr je na zvracení, smozrejme mate občas štěstí a něco vám daji na uzdravení, a tak když slyším některé matky naříkat na česky zdravotnictví, tak bych je občas 'propleskla';) nechápu proč nechává té díte doma když je zdravi? Přijde me ze jak mate několik let mateřskou tak se vám vlastně ani moc nechce někam chodit s detma tak radši zůstanete doma, než abyste poslali děti s trochou rýmy do školky. Ono je té přece jenom pohodlnější. Nemyslím konkretne vás, ale všeobecně. Vaše situace me přišla jako vhodny příklad. Vždyť děti sem tam něco chytí a je to přece jenom dulezity pro jejich imunitu. Starám se tady o děti a za 10 let jsme z těch asi 12 děti co jsem se průběžně starala, byly asi dohromady 3x na antibiotikach! Říkám si čím to je? Asi tím ze ten přístup dr je takovy jaky je a to ze nechají to dětské telicko trochu potrapit ať se z toho zkusí samo dostat...buduje si silnější imunitu.samizrejme jsou pripady kdy dr je lepší. A pošlou je do skoly hned za par sní, výjimečně zůstanou doma! Čím to? Asi tím ze matky tady mají je. 9 měsíců mateřský, nejsme tady bohužel tak rozezrany jak v ČR..., a tak musí zajistit hlídání dítěte, což je docela draha zalezitost.tak maminky nepodporuje tolik ten super business zdravotnictví v ČR, necpete dětem porad nějak prášky a vitaminy které jsou uměle vytvořeny, zkuste jiné metody? Na druhou stranu vám i možna trochu závidím tu peci... Dodneška nevím kolik me díte měří, tady se to nedělá, važte si té kolikrát přehnane pece o vaše děti, o těhotenství ani nemluvím...a pošlete je do školky ať můžete hodit nohy na stůl a odpočinout si. Přece jenom je to jedna z nejnáročnějších 'práci';)) krásný den jitka
  Jitush   | 07.02.2013 13:41:28 | Reakcí: 2, poslední: 12.02.2013 16:11:15
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Tak mě ze židle zvedl spíš Váš příspěvek. Ono je opravdu fajn poslat dítě do školky s rýmičkou, však proč bych si ho nechávala doma, když může jít mezi děti, že? No a to je právě ono! Někdo pošle do školky dítě s rýmou, další děti to od něj chytí, ale už z toho nebude nejen rýma a pak je z toho nezastavitelný kolotoč. Já mám doma skoro 5-ti letého syna. Do školky chodí teprve od září 2012. Do této doby jsme nikdy nepotřebovali služby dětské lékařky, když nepočítám povinná očkování. Jakmile syn nastoupil do školky, nemoci se na něj jenom lepí. Protože právě nejsem jedna z těch matek, které by kvůli každé prkotině pospíchali k lékaři, po první neústupné rýmě jsem nasadila domácí léčbu a malého dál posílala do školky. Skončilo to tak, že si malej začal ke všemu stěžoval, že mu něco vadí v krku. Prvně jsem si myslela, že si něco namlouvá, ale pak už mi to bylo divné a nakonec jsme šli k doktorce. Ze stěrů vyšlo najevo, že má syn streptokoka a první ATB byly na světě. Podruhé, když malý dostal rýmu a kašel, opět jsem se ho snažila vyléčit sama. Další chyba! Kašel mu sedl na průdušky a do 3 týdnů měl další ATB. V prosinci musel díky tomu zůstat 14 dní doma a propásl snad všechny zábavné aktivity, které děti ve školce před Vánoci měly. Pak byl týden ve školce, pak byly Vánoce, kdy měl zas nějakou rýmu a do školky šel až 10.1. Myslela jsem si, že už to bude dobré a že si konečně taky trochu oddechnu, protože jsem těhotná a malý je dost akční a já na něj momentálně nemám talik energie. Bohužel se stalo to, že se před 14-ti dny objevily ve školce neštovice. Nebylo by to nic hrozného, kdybych je prodělala v dětství. Jenže já je neprodělala a ono chytnout neštovice v těhotenství není asi zrovna velká zábava. Už jen onemocnět jimi v dospělém věku je samo o sobě hrozné. Jakmile jsem se o neštovicích doslechla, okamžitě jsem malýho ze školky stáhla. Byl se mnou 14 dní doma a co se nestalo? Od pátku 8.2. má pupínky a já jsem v pěkným háji! Jsem ve 35 tt a momentálně žiju v nejistotě a nevím, zda mě do 14-ti dní skolí nebo neskolí infekce. Takže teď nadávám na školku kudy chodím a říkám si, že kdyby byl malej se mnou doma, toto se stát vůbec nemuselo. Ne teď...
   charm   | 12.02.2013 13:24:11
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Je naprosto v pořádku ze vás můj příspěvek zvedl ze židle, nečekala jsem nejaké pozitivni ohlasy a je me to v podstatě jedno, každy ma svůj vlastní pohled a o tom tady je ta diskuze. Me se vas prispevek moc libil ze jste me ukazala jiny pohled maminky.Naprosto chápu váš strach, ono je těžký odhadnout kdy poslat a kdy nechat doma, hlavně když očekáváte miminko, o to to rozhodování je podstatne těžší. Vy me připadáte jako výjimka co se tyče vašeho přístupu k dítěti a školky, ale moje pointa byla ze by nekteré maminky mohly zažít přístup lékařů v Anglii a pak by se na ty. Dci dívaly jinak a rozhodovaly by se asi taky jinak. Je tady dost článku o tom jak děti nechají doma týden kvůli rýme. Ale jak to dělají ty matky co mají díte ve skole a potrebuji ho vyzvednout jenže to další je nemocný? Teda spis třeba jen nachlazeny, nebo když potrebujou jít na nákup zařídit věci atd??? A nemají nikoho k sobě kdo by jim pomohl. Jak to dokážou když jsou s malým doma?
    Přeji vám aby se vám vaše miminko narodilo zdravé a v pořádku.
    Krásný den
    S pozdravem Jitka
    Jitush   | 12.02.2013 16:11:15
    Reagovat | URL příspěvku
 • Je to šikula, ty písmenka určitě dožene. Markétka v pěti letech neuměla 11 písmen a za rok a kousek uměla všechny. Snad už vás ty nemoci opustí 
  soni   | 07.02.2013 10:16:25 | Reakcí: 1, poslední: 07.02.2013 10:59:44
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Budu se opakovat po holkách, ale Maty je vážně šikulka a v tom stanu úplný slaďouš. Zbytek písmenek určitě brzy dopiluje! Přeji mnoho zdraví a samé příjemné chvilky ve školce. 
  Evulik25   | 07.02.2013 09:08:18 | Reakcí: 3, poslední: 07.02.2013 09:40:38
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Matyášek je moc šikovný kluk     snad už ty nemoci přemžete!  
  jezurka   | 06.02.2013 21:44:51 | Reakcí: 3, poslední: 07.02.2013 08:47:39
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Zuzko, moc vám přeju, aby jste byli všichni už konečně zdraví 
  tygřímáma   | 06.02.2013 18:07:04 | Reakcí: 1, poslední: 07.02.2013 05:08:10
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Jejda
  takovy sikovny a tak ho ty nemoce brzdi 
  Snad uz bude zdravej. Zatim ma pohodicku doma s maminkou a brachou 
  zajic   | 06.02.2013 11:43:06 | Reakcí: 1, poslední: 06.02.2013 11:58:34
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×