Inzerce
Inzerce
Inzerce

První spinkání po obědě, nemoc, Andulčin hysterický záchvat, nepříliš pestrý jídelníček

Začínáme další týden

V PONDĚLÍ ráno šlo všechno jako po másle. Štěpánek mi usnadnil práci buzení tím, že sám vstal v 6 hodin a než jsem připravila snídani, dotáhnul si pupíček a vzbudil Aňu. Po snídani jsem jim pustila pohádku a u toho je oblékala. Bylo to pohodlné a asi to tak budu dělat pořád. Do 40 minut od probuzení Aničky, jsme už stáli v šatničce školky.

Anička bude poprvé ve školce i spinkat

To ráno jsem šla poprvé i se Štěpou, a tak jsem se trochu obávala, jak bude reagovat, ale byl moc hodný a poslouchal.
Aňa se do školky těšila. Kapka zklamání na ní byla vidět, když vstoupila do třídy a místo usměvavé učitelky Markéty, nás přivítala druhá starší učitelka. Přesto jsme se ale domluvily, že si vyzkouší spinkání s dětmi a vyzvednu si jí po 16 hod. Zahlédla jsem ještě, jak se přivítala s kamarádkou Adélkou a hned mi bylo veseleji.
 

Štěpánkovi se vůbec nechtělo ze školkové zahrady

Štěpánek na školkové zahradě, to je jiná kapitola.Nevím kolik lízátek a dobrot mě to bude stát, ale zatím houpačky a klouzačky opouští jen velmi nerad.

Telefonát ze školky

Těšila jsem se na celý den se Štěpánkem, poprvé v jeho životě jsem mohla být jen s ním a jako bych zjistila, že mám ještě druhé dítě. Užívali jsme se navzájem do 14 hod, kdy mi zavolali ze školky, že Anička má 38,5 °C a zda si pro ni mohu dojet. Musela jsem vzbudit Štěpulku, který spal sotva 20 minut a vyjeli jsme autem, abychom byli ve školce co nejrychleji.

Andulka celý den pobrekávala a chtěla maminku

Přivítala mě horká a zelená Andulka, prý mě dneska celý den volala a pobrekávala. Domluvily jsme se s učitelkou, že v ÚTERÝ zůstane doma a pokud se zhorší tak dojdu k lékařce a podám zprávu.

Doma si Anička lehla, ale nevyspaný brácha jí moc klidu nedopřával. Aničku jsem měřila po dvou hodinách a podala ji Nurofen, na noc měla už jen 38°C a léky nechtěla, což já schvaluji a nechala jsem její imunitu zabojovat.

Návštěva, která Andulku rozrušila

Další den ráno měla 37,4°C a celý den proválela v posteli. Přijel za ní děda se starou babi, která mě šíleně nazdvihla. O prázdninách nám ulítl ptáček - andulka z klece. Naše Aňa si vůbec nevšimla, že doma není a pak se jednou zeptala manžela, a ten řekl, že jsme jí dovezli do nemocnice na vyléčení. Stará babi se o tom začala bavit a Aňa probrečela odpoledne a teplota ji stoupla ke 38°C.

Abych měla jistotu, nechala jsem ji doma ještě ve STŘEDU, i když horečka byla pryč. Od rána se mě ptala na ptáčka a namalovala mu dva obrázky a taky mě prosila, abych ji do té nemocnice vzala na návštěvu. Pukalo mi u toho srdce, ach jo.

Anička je v pořádku a tak vyrážíme do školky

Ve ČTVRTEK už nebyla po nemoci ani stopa a proto jsme zvesela vyrazily do školičky, manžel mohl chvilku Štěpu pohlídat, což mi ohromně pomohlo. Navíc jsem si udělala vychytávku, že večer uvařím čaj a dám do termosky, máslo na snídani zase stačí vyndat hned, jak vstanu, na další pomůcky určitě časem přijdu.Mile mě překvapilo, že učitelka i kuchařka se Aničky ptaly, jak se má a že se na ní už těšily, kdyby tušily...  Aňu jsem zapsala na spinkání, opsala si jídelníček a odešla. Jídlo mě bohužel opět nemile překvapilo, fazolová pomazánka, drožďová polévka... nevím jestli jsem moc jiná, doma vaříme i pohanku a vločky, ale luštěninám a kvasnicím jsem příliš šancí nedávala. Zelenina jen v polévce a ovoce žádné. O jogurtu si můžu nechat zdát. Celý den jsem byla napnutá, jak to ve školce probíhalo, my doma jsme si to maximálně užili!!

Máme první nahlášený problém – Anička měla hysterický záchvat

Hned po příchodu bylo jasné, že se NĚCO stalo, Anička mi přinesla obrázek a učitelka mi se zvláštním výrazem vyřizovala vzkaz od kolegyně z rána, že Aňa měla hysterický záchvat u jídla. Dále říkala, že i ona sama s ní měla práci u spaní, že ji musela utěšovat a že mě pořád Anička volá a že by bylo možná dobré jí tam dát jen na chvilku, nebo zkusit ten oběd, ale určitě ne spaní.

A jak situaci popsala Anička?

Protože jsem měla s sebou Štěpánka, tak jsem příliš nesondovala a Aničky se ani nevyptávala. Na to je vždycky čas. Večer jsme se o tom bavily: „Mami, to jídlo bylo nechutný, víš a ta učitelka mi dělala tohle (ukazovala trhavé pohyby rukou před pusou) a byla na mě rozčilená, říkala, ať mažu okamžitě spát." Ptala jsem se, jestli dostala facku. Prý ne, co to ale mělo být, nevím. Bylo mi úzko, a debatu jsem odložila na pátek. Teď si uvědomuji, že ji musím říci, ať si nenechá líbit žádnou bolest a to od nikoho, a že já jí vždycky pomůžu.

Jaké řešení navrhla paní učitelka?

PÁTEČNÍ ráno se nám vydařilo a po příchodu do školky jsem si vzala učitelku stranou. Byla to ta, co zažila onen záchvat. Vyprávěla mi to s velkým nasazením a zdůrazňovala, že byla i za ředitelkou (nevím, jaké mají pokyny, ale podle jejího výrazu to vypadalo, jako krajní mez) a doporučila mi, abych si Aňu vzala v deset domů. Řekla mi: „Vždyť jste doma s malým." Ona, že má na starosti 25 dětí (fajn, alespoň to nemusím počítat) a nemůže sedět u jednoho a to, co tam prostě moje dítě předvedlo, není možné.

Jaké pocity jsi měla ty? Přistoupila jsi na návrh paní učitelky?

Já to všechno znám a vím co Aňa umí, trochu jsem ji litovala, ale taky jsem byla naštvaná, že mi nezavolali a nechali ji v tom vlastně další dvě hodiny. Stála jsem na chodbě, přemýšlela jsem, u toho chytala Štěpánka a sledovala Aničku, jak se opět přivítala s kamarádkou a byla veselá.

Navrhla jsem, že ji tam dneska nechám do oběda a uvidíme. O nějakém rázném přístupu učitelky jsem se nechtěla na chodbě před ostatními rodiči zmiňovat a jen jsem řekla, že návštěvu u paní ředitelky uvítám. Řekla jsem jí, že Aničku do jídla nemá nutit. Na to oponovala, že v tom problém nebyl, že jídlo snědla všechno.

Byla jsem zmatená. Ale víc jsem věřila Aničce, že jí jídlo nechutnalo a že učitelka jen ten problém nemusela poznat a Anička pod "tíhou" autority sice jídlo snědla, ale nechutnalo jí a tím to mohlo celé vzniknout. Jako její reakce na odmítnutí. Zdá se mi, že přirozená reakce dítěte je, že jednoduše začne řvát a volat po bezpečí rodičovské náruči. Celkově na mě ta učitelka jako drsoň nepůsobí, určitě má zkušenosti a dokonce se na mě pokusila při odchodu i usmát. S Andulkou jsem se ale rozloučit nestihla vůbec. Domů jsem šla napnutá jako tětiva.

Do školky jsem šla s obavami

Díky Štěpánkovi dopoledne rychle uteklo a s obavami jsem si šla Aňu vyzvednout. Dneska má Štěpánek narozeniny a připadá mi proto úplně roztomilý a malý. Překvapilo mě, že si naprosto přesně pamatoval, kudy se k té správné třídě jde a každému kolemjdoucímu hlásil: "Já, Aňou, dety, tadý." (volný překlad - Štěpánek jde za Aňou a dětmi tudy.)

Ve 12:15 jsme zaťukali na dveře, já omdlívala strachy, co na mě čeká. Děti byly v zadní spací místnosti a převlékaly se do pyžámek. Učitelka mi s úlevou hlásila, že dnes to bylo něco jiného, že si na mě Aňa ani nevzpomněla, že měla asi ve čtvrtek špatný den. Spadl mi kámen ze srdce a zvesela jsme si šli pohrát na školkovou zahradu.

Dneska se to Aničce zdálo ve školce opět FANTASTICKÝ.

Zkoušela jsi ještě znovu s Aničkou mluvit o tom problému?

O tom čtvrtku jsem mluvila už jen jednou, nechtěla jsem se k tomu vracet, a nic nového jsem se stejně nedozvěděla.

Co vás čeká příští týden?

Na příští týden se chci zaměřit na jídelníček a případně se o tom pobavit s ostatními rodiči. Na webovkách školky to vypadá naprosto idylicky "...klademe důraz na přísun ovoce a zeleniny..." Zřejmě chodíme do jiné školky?? Inspirována Naďou, jsem si na vyzvedávání začala nosit jablíčko, Anička není ze školky v žádném případě sytá, doma sní znovu celou porci jídla. A co je horší, odpoledne se cpe sladkostmi, to je velké mínus. Manžel má bohužel doma pořád zásobu sušenek, tak je asi začnu schovávat.

Na úterý mají děti ve školce představení - pohádku. Zeptala jsem se jedné maminky, co a jak a doporučila mi obléknout Aničce šatičky, protože se to tady bere jako kulturní akce.

Věřím, že další týden bude veselejší a bez nemocí.

Na základě vyprávění Veru-beru zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

2. týden: první spinkání ve školce, Andulčin hysterický záchvat - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Veru,vzhledem,ze jsem cetla dalsi veci co se deji,ani nevim co napsat.Budu drzet palce at se to vyresi a predevsim at mate jako rodice jasno a vite "s cim bojujete".

  Nejvic je na tom skoda,ze se tam Anicce nejdriv taaak moc libilo.To ta mladsi ucitelka teda byla ze zacatku jen jako zastup?
  Myslim na vas holky at to ustojite,posilam Anicce obejmuti
  janney   | 16.09.2011 09:37:30 | Reakcí: 2, poslední: 19.09.2011 08:47:42
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jani, zítra si počteš, týden byl "plnotučný" na zážitky. Jsou tam pořád dvě učitelky,ale střídají se jedna od 6.30 a druhá jde na 10hod, a celé si to střídají ještě po týdnu , aby jedna měla ranní v dalším týdnu odpolední.
   veru-beru   | 19.09.2011 08:29:32
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    No tka to jsem teda zvedava.S tim stridanim je to pekne blby - jak si maji ty deti pak zvyknout.. 
    janney   | 19.09.2011 08:47:42
    Reagovat | URL příspěvku
 • Veru, taky si teprve čtu, asi tam bude problém s jednou učitelkou, neříkej, že nedokáží zvládnou hysteričák, i sebe víc hrozný, no každopádně určo dej vědět, jak si to vyřešila  
  ivulisek   | 14.09.2011 20:22:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veru teraz som si to prečítala.    Ja si myslím,že je tam problém tá jedna učitelka.Daj prosím vedeť jak pokračujete 
  nathalis   | 14.09.2011 10:42:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veru to bude dobrý, Anička je prostě svá a oni se ji musí naučit takovou brát.Držím pěstičky 
  kamila   | 13.09.2011 23:41:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Taky mě jako většinu holek zaráží,že paní učitelku rozhodí jeden hysterák.Vždyť je to přece úplně normální,že se něco takového stává.Copak jsou všechny děti pořád v pohodě?Zvlášť ty,které do školky teprve chodit začaly?A to,že to řeší s ředitelkou,mě docela šokuje.To si nedokáže poradit sama?Argument,že má na starosti 25 dětí neberu (i když chápu,že to je náročné).Ona je na mě úplně sama?Já jsem nedávno přemýšlela,jak to ve školce dělají,když některé děti po obědě spát nechtějí a taky přece každé dítě má jiný čas spánku.Karolínka teď chodí spát až tak kolem 14 h.,někdy dokonce později a to je jí teprve 14 měsíců.Tak nechci vidět,jak to bude pak ve školce.Já jsem to poobědové spaní nenáviděla.Ale naštěstí jsme měli některé učitelky hodné a i když jsme museli ležet,tak nám třeba pustili pohádku na gramofonu.Jo a že ti učitelka řekla,ať si Aničku bereš domů v 10 h.,když jsi doma se Štěpánkem,to mi přijde docela drzé.Tak snad se to časem utřepe a i to jídlo zlepší   
  veverka77   | 13.09.2011 17:26:23 | Reakcí: 2, poslední: 13.09.2011 21:28:01
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Moje děti nespali a nevadilo to.Honza si dokonce mohl v klidu hrát v herně.Pro učitelku to bylo lepší než jak furt dělal kraviny na lehátku a rušil ostatní.
   Horší je,že u spaní nesmí jít na záchod.A nejedou se tam nějaké cizí dítko pokakalo,že prostě nesmělo na záchod. Pak se rozčiluji.
   Honafa   | 13.09.2011 19:28:36
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Tak to je fajn,že je nenutili.Ale to,že během spaní nesmí jít na záchod,je něco neuvěřitelného.To tak udělat mému dítěti,tak si to učitelka za rámeček nedá,co bych jí řekla.A to já se jen tak s cizíma lidma nehádám 
    veverka77   | 13.09.2011 21:28:01
    Reagovat | URL příspěvku
 • Teda jsem docela v šoku, nechci ani vidět, co by řekly na Jakuba, to už by nás asi poslaly do háje. Je to opravdu sto a jedna ta naše a vaše školka....jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál, snad už tam Anička nezažije žádné negativum.
  foREVer   | 13.09.2011 16:38:58
  Reagovat | URL příspěvku
 • :-(
  to mě mrzí... Tolik peněz za to dáváte, vybavení tá školka dle tebe má pěkné, ale asi to nejdůležitejší jí chybí. A to umět pracovat s dětmi...
  Moc ti přeji, ať se to utřepe a všichni jste nakonec spokojení.
  Jinak jídlo já neřeším, vím že na to mají normy a finanční strop, a záleží co paní vedoucí kuchařka z toho vymyslí, u nás to zvládají dle mého docela dobře, i když občas taky syna lituji :-)
  moninif   | 13.09.2011 14:32:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ty brdo
  mi se to moc nelibi.
  To jako nejsou zvykle na jeden hysterak na zacatku dochazky? To jsou ty ostatni deti tak hodne, samostatne a vubec se jim nestyska? Me to prijde divne. Bych tipla, ze takove hysteraky tam budou tak 2 denne minimalne a parkrat se tam nekdo serve a obcas nekdo pocura...
  zajic   | 13.09.2011 12:46:50 | Reakcí: 1, poslední: 13.09.2011 13:43:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, kvůli prodělané hluboké žilní tromboze v šestinedělí a trvalým následkům užívám již druhým rokem léky na ředění krve (tyto mám celoživotně). Po eliquisu jsem měla prvni dny celkem silnou menstruaci, což mi přišlo kvůli ředění v pořádku. Nyní plánujeme druhé těhotenství, tak jsem přešla z léků rovnou na injekce - Fraxiparine 0,6. Po injekcích mám mnohem slabší menstruaci, přijde mi napůl jasně červená spojená spíš s jakoby hnědší krví. Ale oproti eliquisu opravdu slabá. Opravdu je to od přechodu na Fraxiparine. Je možné, že je po něm slabá menstruace? Nemůže to mít vliv na početí? Zatím se nám nedaří, tak bych nerada něco zanedbala. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, možné to samozřejmě je, bylo by vhodné změřit Vaše hladiny antiXa, kterými se léčba nízkomolekulárními hepariny monitoruje, zda je u Vás v požadovaném rozmezí. Odběr se obvykle dělá cestou praktického lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×