Předškolák Rostík v červnu

Červen se u nás náramně vydařil, počasí vhodné pro jednu akci za druhou, i když byl začátek trošku chladnější.

Předškolák Rosťa

Jako všude jsme 1. června oslavili DEN DĚTÍ

Rostík se účastnil prvních rybářských závodů, které pořádali v rámci Dětského dne místní rybáři na rybníku „Kačeňák“. Protože je to hodnej brácha, půjčil jeden prut i Tobískovi a ráno v 6 hodin už byli nastoupeni u rybníka.
Předškolák Rosťa
Děti si mohly nechat jeden kus ušlechtilé ryby…bohužel se Rostíkovi ten den nedařilo, bylo poměrně chladno a kolem rybníka pobíhalo a jásalo příliš mnoho dětí.
Předškolák Rosťa

I ve školce byl měsíc plný akce
Zoo

Předškolák Rosťa
Začalo to dlouho očekávanou návštěvou Zoo v Hodoníně, i když děti jely v bundičkách vybaveny pláštěnkou a gumáčkama, tak si zvířátka užily…největším zážitkem ovšem zůstal chleba se sekanou, co obědvaly na parkovišti u autobusu.

Dětský den s policií

Školku navštívila paní policistka z Břeclavi. Zaparkovala služební vůz na zahradě školky a nechala malé uličníky „řídit“. Ukázala jim, co je náplní její práce, jak se zneškodní záškodník, nasadila pouta a odvážlivci si mohli potěžkat zbraň. Někteří vyzkoušeli, jak těžká je neprůstřelná vesta. A všichni si sejmuli otisky prstů (ta barva prý strašně smrdí :-))
Hned po návštěvě paní policistky šli kluci výjimečně domů už po obědě, protože nás čekal prodloužený víkend na chalupě s přáteli a jejich dětmi.

Expedice Apalucha

Předškolák Rosťa
Vyjeli jsme v sestavě 12 dospělých a 10 dětí, z nichž byl Rostík nejstarší. Čekala nás hromada zábavy, spousta výletů. Rostík překonal sám sebe, a svůj strach z výšek, když statečně absolvoval dvě jízdy na lanovce. Ušli jsme za ty 4 dny neskutečných kilometrů. Snědli tuny špekáčků a vymysleli nejneskutečnější zábavičky.
Předškolák Rosťa

Barevný týden

Následoval ve školce hned po návratu z mini dovolené. Každý den se nesl v duchu jiné barvičky. A ve školce to vypadalo v barevném mraveništi…
Žluté pondělí, oranžové úterý, červená středa, zelený čtvrtek a modrý pátek. Na každý den byla naplánovaná jiná zábava a vždy nějaká soutěž. Opravdu byl v červnu spíš předprázdninový režim, žádné povinnosti jen spousta legrace.
Předškolák Rosťa

Loučení s předškoláky

Předškolák Rosťa
Byl to den plný zkoušek. Všechny úkoly se plnily s aktovkou na zádech - prolézání, běh mezi kužely, chůze po lavičce… předškoláci se strašně snažili a menší děti zastávali funkci báječného obecenstva a fandili, co jim plíce stačily. A Rostíka čekalo za odměnu první „vysvědčení“.
Předškolák Rosťa

Nocování předškoláků

Další dobrodrůžo, v pátek se předškoláci zapomněli vrátit domů… místo toho šli na procházku k rybníku a místnímu JZD. K večeři si opekli buřtíky na zahradě. A šli na skoro noční průzkum do lesa…do pelíšků se dostali až v půl jedenácté.
Předškolák Rosťa

Moje povinnosti

…já měla vlastně jen jednu, poslední schůzku pro rodiče. Tam jsme zjistili, co vše budeme potřebovat a jak si paní třídní učitelka představuje začátek školního roku.

Jak vidíte na nějakou přípravu už jsme se vykvákli. Nějak nebyl čas na zodpovědné věci.
Rostíka čeká ještě červenec ve školce, ale už teď odpočítává dny do začátku školního roku…když ho tak poslouchám, tak o žádné prázdniny moc nestojí…už by chtěl vidět pracovní sešity a učebnice…
Hraní začíná být strašná nuda a už by se něco učil…snad mu to hubeňourovi vydrží ;-)
Předškolák Rosťa

Zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce

PŘEDŠKOLÁKOVY TÝDENÍČKY

představení předškolní přípravy

Předškolákovy týdeníčky jsou první komplexní přípravou dítěte nejen pro školu, ale i pro život. Obsahuje 4 sešity pro 40 týdenní přípravu: Jízda tužkou je věnována grafomotorice, Hlavičkové úkoly dítě rozvíjí mentálně, Praktik pro život se věnuje světu kolem nás, praktickým situacím, se kterými se dítě v životě setká, Pohybovky zdokonalí pohybovou zdatnost dítěte. Nechybí ani motivační prvek – 160 nálepek, které si dítě za splněné úkoly lepí do kosmické mapy. S Předškolákovými týdeníčky pracují i v Centru nadání v Praze – viz recenze pedagožky.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rosťa - červen - diskuze

  • Ty školkové akce jsou super.Věřím, že se to dětem moc líbilo.
    Přeju vám krásné prázdniny a Rostíkovi ať rychle utečou  .
    tygřímáma   | 03.07.2013 08:03:24
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, paní doktorko, mám dotaz ke své situaci. Na konci roku mi končí smlouva na HPP a na mateřskou mám nástup 11.-25.1. Přes počáteční sliby mi v práci smlouvu nakonec neprodlouží. A já teď řeším, zda jít na dobu do mateřské na neschopenku anebo na ÚP anebo teoreticky by byla možnost nechat se zaměstnat jinde. JENŽE. Vyjde mě finančně lépe nemocenská anebo ÚP? Bude za mě v obou případech placeno zdrav. pojištění? Mám v případě ÚP nárok na podporu? Někde jsem četla, že ano, ale vyplácí se až při pobírání RP. Anebo třetí možnost, kdyby mě někdo zaměstnal, tak se mateřská prý počítá ze základu posledního zaměstanání. Takže pokud bych měla nižší mzdový výměr, asi by se mi to nevyplatilo, že? Pokud vyšší, nezkoumal by to někdo jako účelové? Navíc bych v případě zaměstnání na neurčito měla nárok na případnou druhou, navazující mateřskou, je to tak? Předem mockrát děkuji, na úřadech vůbec nic nevědí, nemám jinou možnost, než se obrátit na vás.

Dobrý den,

státním pojištěncem budete v případě pracovní neschopnosti i v případě evidence na ÚP. Ale z hlediska zdravotního pojištění není nutné to takto řešit, protože v lednu dojde k nástupu na peněžitou pomoc v mateřství, tedy budete státním pojištěncem alespoň po část měsíce (je potřeba to pojišťovně doložit). Sama byste si musela zdravotní pojištění hradit jen v případě, že byste po celý kalendářní měsíc nebyla zaměstnancem, OSVČ ani státním pojištěncem.

O pracovní neschopnosti rozhoduje lékař, záleží tedy, jestli by Vám ji vystavil. Dá se na ni nastoupit nejpozději sedmý den po skončení pracovního poměru, ale pokud už netrvá pracovní poměr, tak v prvních 14 dnech nenáleží žádná náhrada mzdy od zaměstnavatele a stát (OSSZ) vyplácí nemocenskou dávku až od 15. dne trvání pracovní neschopnosti. Na ÚP byste mohla čerpat podporu v nezaměstnanosti, pokud splňujete standardní podmínky nároku, ale je to možné jen do nástupu na peněžitou pomoc v mateřství. Tedy zvažte, zda se Vám ta administrativa kolem registrace na ÚP vyplatí. Navíc se těhotné v pozdějších týdnech těhotenství setkávají s neochotou úřednic je vůbec zaregistrovat (nicméně do nástupu na PPM to ze zákona lze).

Co se týče nového zaměstnání  v lednu, pak ano, mohlo by to být zkoumáno jako účelové, takové případy se objevují. Existují ale i rozsudky soudů, které se stavějí na stranu těhotné s tím, že má právo kdykoliv nastoupit do zaměstnání a není možné ji z důvodu těhotenství diskriminovat. Zda by někdo řešil Váš konkrétní případ a jak by to dopadlo ale není možné odhadnout. Pokud byste nastoupila do nového zaměstnání s účastí na nemocenském pojištění, počítala by se PPM z tohoto nového zaměstnání, jak píšete. A při trvání zaměstnání byste měla nárok i na PPM na další dítě.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 13:38
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce