Celkem výsledků pro výraz "strava": 29
Dobrý den paní doktorko, jak je to prosím s doporučením toho co může a nemůže jíst dítě od devíti měsíců? Ptám se proto,že naše lékařka mi říkala,že už od 8.měsíců může dítě jíst skoro všechno-to,co vy tady doporučujete až od 1 roku (tvaroh,papriky,rajčata,cibuloviny atd.). Také bílý jogurt mi dopuručila zavést už od 6.měsíců (já jsem ho ale začala dávat až nyní). Mám ji tedy poslechnout a neřešit že dítěti ještě nebyl rok? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli doporučujete podat dítěti mořskou rybu-např.lososa nebo jinou. Já lososa kupuji a při pečení z něj vytéká samý tuk,nejsem si jistá jestli je vhodné mu to dát (ryby už jí,ale zatím měl jen sladkovodní).Nedávno jsem mu do stravy přidala pár rajčat a červenou čočku-u té jen nevím jestli ji mohu dávat v kombinaci se žloutkem,nebo raději samostatně-jeden den jen čočku a druhý den žloutek s něčím. Děkuji za vaše odpovědi!
Dobrý den, v 9 měs. může mít dítě v příkrmech luštěniny, rybí maso - losos, bílá ryba - treska, kapr, pstruh - pozor na kosti. Jogurt 1x denně. Cibuloviny doporučuji zařazovat postupně - nadýmají, rajčata loupaná, papriky nelze dobře oloupat, proto raději až od 1 roku. Tvaroh od 1 roku. Červená čočka se žloutkem lze, ale můžete i vejce s bílkem, stačí 1/2 vejce 1x týdně.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,když byl dceři rok, večer jsem ochutnala dva smažené žampiony (kupované, uměle pěstované). Večer jsem ji uspávala kojením. Tu noc se asi po hodině probudila a půl hodiny brečela a brečela. Ještě musím upozornit, že ten den byla poprvé celý den na prázdninách u babičky. Manžel mi vyčítá, že měla koliku z těch žampionů, co já jsem jako kojící matka ročního dítěte snědla, já tvrdím, že zpracovávala nové zážitky.S trávením nikdy před tím problémy neměla (a doteď nemá), i když byla plně kojena, tak jsem jedla téměř všechno bez dalších následků.Děkuji
Dobrý den. Při kojení dětí od 1 roku lze jíst vše, není nutná speciální dieta.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám týdenní miminko a jsme na umělém mléku. Používáme 3 dny Hipp Combiotik kvůli stolici. Nemůže se vykakat a má tvrdé stolice. 3x kaká, tlačí + brečí, ale vždycky jenom takhle (fotografie). Je to prosím normální? Používáme kapky Biogaia + Espumisan. Co prosím mužů udělat? Děkuji

Dobrý den, i děti, které nejsou kojené, mají mít kašovitou stolici, doporučovala bych změnit značku mléka.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám ještě jeden dotaz, kdy se mohou nasadit příkrmy a jakým je nejlepší pozvolna začít? Děkuji.
Vše o zavádění příkrmů najdete na https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-strava.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, kdy je vhodné začít s příkrmy u plně kojeného dítěte? V noci se budí každé dvě hodiny, je na čase zařadit večerní kaši? Je lepší teď v zimě řešit zeleninové příkrmy formou již hotových ve skle? Četla jsem, že jsou dusičnany pro děti velmi nebezpečné a domnívám se, že kupovaná zelenina jich teď bude plná. Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den. S příkrmy lze začít od 4. měsíce věku dítěte a to na noc kaší - krupicová mléčná, kupovaná v lékárně s adaptovaným mlékem. Taktéž lze od 4. měsíce začít se zeleninovými příkrmy, lze začít s hotovými, ale i domácí vařené nejsou závadné, pokud kupujete zeleninu v kamenných obchodech, musí projít hygienickou a potravinovou kontrolou. Přikládáme proklik na kapitolu Zavádění příkrmů https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-strava.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Prosím, kdy bychom měli začít s příkrmy u 5timěsíční holčičky, když je tatínek miminka celiak? Zatím plně kojíme, staršího syna jsem kojila na noc do 2,5 let, plně do 6 měsíců, lepek dostal až v roce života, je mu 10let, lepek mu zatím nevadí. Sama lepek ve stravě mám.Moc děkuji za odpověd. S přáním hezkého dne, Vašinová.
Dobrý den,
příkrm je doporučován začít zavádět mezi ukončeným 4.M a 7.M a nevyhýbat se ani potenciálním "alergenům" včetně lepku a při jejich zavádění postupovat v malém množství při současném pokrytí kojením. Příkrmy doporučuji zavádět v pořadí - zeleninový, masovo-zelninový, ovocný, obilninový, ovocno-mléčný. Postup závádění najdete na: https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-strava.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem na konci druhého měsíce těhotenství. V posledních týdnech je mi po většinu dne tak špatně, že na jídlo nemůžu pomyslet, až do okamžiku, kdy se mi začne točit hlava a musím do sebe dostat nějaký cukr. Většinou jsem schopná jíst ovoce, suchý chleba a jogurt v malých množstvích. Normálně jsem vždycky byla zvyklá jíst dobře a dost - jídlo je pro mě důležitá část dne. V současnosti jsem ale z toho už moc zesláblá a zhubla jsem. Dnes jsem si udělala česnečku, bez masa a bez sýru, a po jedné porci jsem byla tak unavená, že jsem na 4 hodiny usnula. Je to normální? Nedá se s tím něco dělat? Cítím, že potřebuji výživu, a ráda bych se najedla, ale mám pocit, že jsem ztratila žaludek.Moc děkuji předem.
Ano, u některých žen je počátek těhotenství (zvláště v prvním trimestru) doprovázen zažívacími potížemi různé intenzity, které často s postupujícím těhotenstvím ustupují, proto je dobré jíst častěji v menších porcích i několik malých svačinek během dne. Dobrou volbou může být suchá strava, někdy se říká i „bílá“ dieta sestavená ze složených sacharidů – brambory, rýže, těstoviny, rohlík nebo piškot či sušenka. Velmi vhodné je volit lehce stravitelné pokrmy, nezařazovat smažená, tučná a pikantní jídla. Vývary a obilninové polévky mají zklidňující efekt. Pudink, jogurt s čerstvým ovocem nebo domácky připravený koktejl může být v tomto období zdrojem nezbytných živin. K častým doporučením patří příjem zázvoru, kdy po několikadenním užívání mohou potíže ustoupit. Je možné ho použít ve formě čaje připraveného z čerstvého zázvoru s citrónem, rozmixovaného do koktejlu, cumlat zázvorové líz&a acute;tko nebo kandovaný zázvor. Doporučuji spánek na lůžku podloženém v horní části. Po jídle omezit jakékoli obrácené (invertované) polohy těla – skrčené, vodorovné či ohnuté. Jezte v polosedě.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, ráda bych se s Vámi poradila ohledně užívání vitamínů ve druhém trimestru. Před otěhotněním a v prvním trimestru užívám dva sáčky Fertiprony denně. Vzhledem k tomu, že mám problémy s polykáním tablet, mohu i nadále užívat Fertipronu? Měla bych nějaký vitamín případně ještě přidat? Děkuji Vám, Jana
Dobrý den, dobré ohlasy bývají na Femibion 2. Můžete přidat magnesium, či pokud máte nižší hemoglobin - železo. Obecně je ale především důležitá pestrá a vyvážená strava.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, tříletá dcera trpí zácpou nebo spíše se prostě sama nevykadí. U dětského lékaře je to pořád kolem dokola. Lactulosa, strava, pití. Nikam to nevede. Již měsíc kadí každé ráno, ale pouze s čípkem. Po probuzení dostane 10 ml lactulosy, zapije teplou vodou, snídaně nejlépe ovesná kaše nebo celozrnný rohlík a glycerinový čípek. Okamžitě chce kadit, ale spíše jen proto, že ji čipek vadí. Když čípek nedáme třeba 3 dny, na záchod nejde a tlačit nechce. Dnes mi v lékárně řekli, že čípek používat max. 14 dní. (Každý lékárník říká něco jiného.) Obávám se, že bez čípku prostě kadit nebude. Jak postupovat dál? Řešit s psychologem? Kadí jen proto, že ji čipek vadí, třeba i hned po zavedení. Bez něj se ji nechce. Děkuji za odpověď.
Zkuste radu psychologa, doporučila bych i rehabilitaci k nácviku zapojování břišního lisu a posílení břišního svalstva- píšete, že nechce tlačit.
Zkuste vysadit čípky a Lactulosu, konzervatkvně lze místo čípku udělat olejový nálev do konečníku - malou injekční stříkačkou aplikujte do konečníku cca 1-2 ml olivového oleje, místo Lactulosy odvar ze lněného semínka - 2-3 lžičky lněného semínka namočte večer do čajového hrníčku, ráno v této tekutině povařte - 15 - 20 min, vyvařenou vodu dolévejte, poté zceďte, vypít tekutinu najednou, nebo postupně během dne.

Pro akci je nutné přihlášení
Hezký den, mám takový neobvyklý dotaz. Na začátku ledna po silvestru jsem měla silnou chřipku, která mi slezla na průdušky a měla jsem bronchitidu a užívala atb Penbene 150000. Beru antikoncepci Daylette po dobu 1,5 roku. Menses jsem v lednu dostala normálně, jeden den zpoždění přikládám za vinu nemoci, dříve když jsem nebrala antikoncepci, tak se mi na cyklu podílela i obyčejná rýma. S přítelem jsme měli po dobu užívání atb jednou nechráněný sex, ale přítel dovnitř mě nevyvrcholil. Po 14 dnech, kdy už jsem atb nebrala, jsme spolu spali znovu a ja začala slabě špinit s trochou krve. Trvalo to 2 dny. Od té doby bylo vše v pořádku až do teď, kdy jsem se rozhodla zhubnout. Jsem vegetariánka 10 let a kvůli změně stravy a cíli zhubnout jsem do svého jídelnáčku zařadila cca 2x více bílkovin než jsem do té doby jedla. Dietu držím týden. Mám problém s tím, že se mi občas při jídle udělá nevolno/až na zvracení a začala jsem dnes špinit. Dělala jsem si 2x těhotenský test a oba dva byly negativní. Chci se zeptat, jestli můžu mé aktuální obtíže se špiněním přikládat tomu, že jsem včera cvičila břicho, které do té doby nebylo snad půl roku na cvičení a nevolnost z jídla nebo celkovou z toho, že mám najednou těch bílkovin moc? Nebo celkově z té změny režimu (pravidelná strava, menší porce) a zařazení více bilkovin? Nebo bych snad mohla být těhotná? Menstruaci mám dostat za 12 dní. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, nedokážu na takový dotaz odpovědět, vztah mezi špiněním a změnou jídelníčku po 1 týdnu považuji jako nepravděpodobnou. Ani nelze posoudit, co to je 2x vice bílkovin - to je velmi široká oblast, pokud není uvedeno konkrétně. Dotaz spíše směřujte na gynekologa.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, mam deseti měsíčního syna. Od narozeni nebyl nikdy plně kojen a museli jsme přikrmovat. Ale stále málo přibíral a stále jsme museli chodit na převážení a i když papá celkem dobře tak stále nic. Před vánocemi jsme museli na odběr krve a byla mu zjištěna alergie na laktózu a kravskou bílkovinu. Tak teď s tím jídelníčkem trochu bojujeme a snažím se vybírat něco po čem konečně trochu přibere. Ale trochu v tom plavu a nevím jak mu teď ten jídelníček správně nastavit poradíte mi po čem zaručeně přibere?Moc děkuji za odpověď. Anna
Dobrý den.
Pokud dítě, které nebylo zcela kojeno a bylo přikrmováno UMV (umělou mléčnou výživou), ve které se nacházela bílkovina kravského mléka a laktoza, je alergické na tyto látky, tak zcela určitě neprospívá a nepřibírá jako jeho vrstevníci, kteří tuto alergii nemají. Nepíšete, zda jste používali UMV s těmito látkami nebo jiné UMV. Pro děti trpící těmito alergiemi se používají preparáty UMV s hydrolyzovanou bílkovinou kravského mléka. Dají se používat i na přípravu příkrmů a kaší. Dítě v 10 měsících již má do mléčné stravy kojence zaváděny příkrmy. Jedná se o masovozeleninové a ovocné příkrmy a také kaše. Především z rýže a kukuřice. Pokud dítě bylo vyšetřeno na alergie a nebyla zjištěna alergie na lepek, tak se zavádějí u dětí při UMV také potraviny z obilovin – chléb, pečivo.
Pokud jste před zjištěním alergií dítěti podávala příkrmy z kravského mléka, tak již to, že dítě nebude dále vystaveno těmto látkám, povede postupně ke zlepšení jeho stavu a k prospívání. Zaručená potravina, po které by dítě přibralo, neexistuje. Ale pokud budete dodržovat následující doporučení, mělo by postupně dojít k trvalému zlepšení.
Při zavádění nových příkrmů se začína s malou porcí, která se během několika dní zvyšuje. Takto je možno včas odhalit případné alergické reakce. V tomto období 10 měsíců má být strava pestrá s dostatkem pokračovací UMV (okolo 500 ml), obilovin, zeleniny, ovoce a libového masa.
Pokud budete dodržovat v jídelníčku denního příjmu: mléko 3-4 porce (1 porce 150 ml), obiloviny a brambory 2-3 porce po cca 30-40 g, zelenina a ovoce 2-3 porce po 40-50 g, maso cca 30 g ,tak by mělo dojít k rychlé nápravě a dítě by mělo začít prospívat.
Přeji mnoho zdaru.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,začali jsme v šesti měsících dávat zeleninové a masozeleninove prikrmy.Chlapeckovi moc chutnaly,takže snědl dvě 150g sklenky za den.Nyni v osmi měsících se po pár lzickach začne vztekat a propuka v nešťastný pláč.Zacala jsem dávat už i ovoce,Ale většinou je reakce stejná.Kdyz se ale uklidní,otvírá pusinku dal.Doktor říkal,že ti,že poznal už více chuti,nemusí mu být podávány strava vhod,Ale on takto reaguje na všechno.Nevim proc.Dekuji
Dobrý den. Ano, může to být reakce na nové chutě, často to je taky prořezáváním zoubků, kdy podávání lžičkou může po prvních lžičkách způsobovat podráždění dástí, které po chvilce přestane.

Pro akci je nutné přihlášení