Inzerce
Inzerce
Inzerce

Veronika: Linola nás v mrazivém týdnu na lyžáku zachránila, je to nejlepší, co pro kluky mohu udělat

  1. Hodnocení po 14 dnech testování
  2. Hodnocení po 3 týdnech testování
  3. Hodnocení po 4 týdnech testování

Hodnocení po 14 dnech testování

Dobrý den,

jsem maminka dvou neposedných kloučků - 6letého Matýska a ročního Kryštůfka.

Nehezká pleť, suché vlásky a strupy na hlavičce

S Matym se od malička pereme s nehezkou pletí a neposednými suchými vlásky. Když ještě neměl vlásků mnoho jako miminko, promazávali jsme strupy v hlavičce různými olejíčky. Jak však Maty rostl a na hlavě mu narostla hustá hříva, bylo všemu konec. 

Inzerce

V zimních měsících se pleť výrazně zhoršuje, nic nepomáhá

V obličeji se mu dělají malé vyrážky, které vypadají jako potničky a v zimním měsíci se jeho pleť výrazně zhoršuje. Za posledních několik let jsme vyzkoušeli různé přípravky od těch nejznámějších po ty méně známé, od těch nejlevnějších až po ty nejdražší zakoupené v lékárně. Dokonce jsme vyzkoušeli i krémy na atopický ekzém a výsledek byl vždy stejný. 

Inzerce

Nakonec jsme zkusili čistou vazelínu

Příznaky sice občas polevily, ale udržet dětskou pusu v naprosté čistotě a stále perfektně ošetřenou krémem je pro každou maminku nadlidský úkon. Poslední zimu jsme šáhli dokonce i po čisté vazelíně, neboť krémy na zimu dělaly ještě větší paseku na obličeji, než jsem čekala. Pokaždé, co Matyho natřu onou vazelínou, příšerně ječí, že je celý upatlaný a lepí se mu nákrčník na obličej.

Stejný problém nastal i u druhého syna, vyzkoušeli jsme Linolu přísadu do koupele

Před rokem se nám narodil Kryštůfek a po prvních několika měsících mi bylo jasné, že budeme mít stejný problém. Zpočátku jsem to omlouvala špatnou stravou, ale kopřivka se však vesele roztahovala po celém těle. Po poradě s pediatričkou jsem vyzkoušela Linolu přísadu do koupele a potíže se začaly mírnit. Rozhodla jsem se, že Linolu začnu používat i pro staršího syna. 

Inzerce

Chtěla jsem vyzkoušet další produkty značky Linola 

Když jsem spatřila výzvu na Babyonline s testem šamponu Linola, neváhala jsem a ihned jsem se přihlásila do projektu s touhou vyzkoušet další produkt značky Linola.

Když mě marketing Babyonline informoval, že mi šampon obratem posílají, měla jsem neskrývanou radost a těšila se na balíček.

Inzerce

Na první večerní koupání s Linola šamponem jsem se těšila více jak kluci

Balíček opravdu následující den dorazil a já se těšila na večerní koupání víc než naši kluci. :-)

Hned první aplikace mě mile překvapila. Kluci drželi a nechali si mydlit své hlavičky. Bez jediné stížnosti, že by je pálili očička nebo jim to bylo nepříjemné.

Po koupání byly vlasy hebké a obličej nebyl tak vysušený

Ráno jsem byla překvapená, jak jsou vlasy hebké a obličej nemají tak vysušený, jako obvykle po koupání. Na ten popud jsme hned zašla koupit také tělový krém Linola a Linola Fett na extrémně suchou a problematickou pokožku.

Problémy s pletí ustupují

Za první dva týdny musím konstatovat, že klukům potíže s pletí ustávají a pomalu se vše obrací k lepšímu i přes vytrvalé zimní období. Uvidíme, co bude dále.

Veronika

Hodnocení po 3 týdnech testování

Dobrý den,

máme za sebou další týden testování šamponu Linola.

Kvůli nachlazení jsme se nekoupali každý den

Tento týden jsme se potýkali trošku s nachlazením, a proto jsme se nekoupali každý den. Navíc hlavu dětem myju také jen asi dvakrát týdně dle potřeby.

Nicméně vlásky zůstávají hezky poddajné a lesklé. 

Po koupání používáme ještě mléko Linola a krém Linola Fett

Po koupání vždy děti natřu ještě mlékem Linola a problematický obličej se snažím ošetřit dle potřeby Linola Fett.

Linola u nás zabodovala

Uznávám, že Linola u nás zabodovala. Problémy s pletí se ustálily, i když přiznávám, že to není ještě stoprocentní. Nejsem si jistá, zda to stoprocentní teď v zimě vůbec může být.

Příští týden nás čeká zkouška na lyžařském výcviku

Nicméně příští týden nás čeká velká zkouška. Očekáváme nástup mrazů a Maty se chystá se školkou na lyžařský výcvik. Myslím si, že jeho pleť bude určitě trpět. Hlavně když nebudu po ruce já, abych  mu pleť ošetřila, než odjedou odpoledne po obědě na svah.

Držte nám palce, ať následující týden přežijeme ve zdraví ;-)

Veronika

Hodnocení po 4 týdnech: Linola nás v mrazivém týdnu na lyžáku zachránila, je to nejlepší, co pro kluky mohu udělat

 

Zdravíme v posledním týdnu testování šamponu Linola.

Linola nás v mrazivém týdnu na lyžáku zachránila

Přežili jsme úspěšně Matyho lyžák i první pořádný mrazivý týden, který jsme si s Kryštůfkem užívali na dlouhých procházkách. Byla jsem lehce nervózní z toho, v jakém stavu bude Maty jezdit z lyžařského výcviku, neboť dopoledne trávili ve školce a na svah jezdili až po obědě a neměl tedy namazanou dostatečně pusu. Nicméně večerní koupání v Linole a ranní namazání nás asi zachránilo.

V pátek jsme jeli Matymu všichni fandit na svah a kouknout se jak se za ten rok zase zlepšil v lyžování. Den byl opravdu mrazivý a tváře jsme měli všichni jak malované. Ale vše zůstalo v pořádku i poté, co jsme rozmrzli díky Linola Fett.

Stav se díky přípravkům Linola u obou synu stabilizoval

Používáním přípravků Linola se stav pletí obou synů stabilizoval. Nemohu však tvrdit, že jsme se za 3 týdny zbavili všech neduhů na kůži. Kryštůfek má na dotyk suché mapy po těle a Maty má stále svou problematickou pleť na tvářičkách. 

Myslím, že v zimě je velice obtížné kůži ochránit na 100% u tak malých dětí. Sama cítím na sobě, že v zimě pokožka trpí a potřebuje více promazávat.

Linola je to nejlepší, co pro kluky mohu udělat

Když jsem si nedávno prohlížela fotky Kryštůfka před rokem (viz foto v příloze), když byl miminko, zhrozila jsem se a konstatovala jsem, že nás Linola opravdu zachránila. 

Rozhodně ji budeme používat nadále a i když možná naše problémy s pletí zcela nevymizí, jsem si jistá, že je to to nejlepší, co pro kluky mohu udělat.

Zdravím a vřele doporučuji

maminka Veronika

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Veronika: Linola nás v mrazivém týdnu na lyžáku zachránila, je to nejlepší, co pro kluky mohu udělat - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce