Inzerce
Inzerce

Edita: Linola = Šupiny na hlavičce po měsíci používání šamponu zcela zmizely

 1. Hodnocení po 14 dnech testování
 2. Hodnocení po 3 týdnech testování
 3. Hodnocení po 4 týdnech testování

Hodnocení po 14 dnech testování

Seborea u prvního syna

Asi jako každá novopečená maminka jsem měla strach ze všeho, co potká mého drobečka. Jelikož mám sama velmi suchou pokožku, citlivou a ekzematickou, obávala jsem se, že to postihne i mé děti. A obavy se naplnily. Najednou se mu na hlavičce vysypaly stroupky, které se rozlézaly po celé hlavičce a postupně zasahovaly i obličej, ouška a krk. Nezkušená a ovlivněna „nehezkým“ estetickým vzhledem jsem synovi stroupky strhávala, až mu místečka krvácela. A hlavně, neustále se to obnovovalo a vracelo. To nebyla ta správná volba. U lékaře jsem se dozvěděla, že se jedná o seboreu neboli malé žluté kousky odlupující se kůže podobné lupům. Dostala jsem doporučení na šampon od Linoly a několik dalších mastí včetně těch kortikoidních, které jsem používat ale nechtěla. Tvář jistě moc svědila a moc to neustupovalo, byla jsem nucena zasáhnout i těmi kortikoidy. Trvalo to dlouho, než se toho syn úplně zbavil.

Druhý syn a rady od lékaře

Nyní se tato seborrhoická dermatitida objevila i u mého druhorozeného syna. Již jsem věděla, o co se jedná a taky, že nejsem jediná matka s takovým miminkem, že více jak dvěma třetinám kojencům se tato kožní choroba dostaví. Při počínajícím postupném objevování stroupků mi u pediatra bylo doporučeno potírat pouze olivovým olejem. Dle mého se ale tímto ucpou póry a situace se ještě více zhoršuje. Hledala jsem na diskuzích různé názory, pomazat olejem před koupáním, poté umýt šamponem a stroupky vyčesat. Hřebínek i kartáček jsem zakoupila, nicméně ty stroupky byly nakonec tak velké a doslova „přibité“ na tenounké pokožce miminka, že ani kartáček nepomohl. Rozhodla jsem se tedy při další návštěvě lékaře, aby mi šampon Linolu předepsal, třeba by pojišťovna přispěla. Bez váhání odpověděl: „Linola nepomáhá, mažte to olejem!“. To mě teda vytočilo, protože vím své. Rozhodla jsem se, že to vyřeším po svém, nechám tomu čas a volný průběh. Nebudu nic strhávat (prvnímu synovi tím slezly i vlásky), žádné oleje a další rady. Musela jsem si poradit s Linolou face a fett, kterou používám já na obličej a suché ruce, protože všechny přípravky Linola jsou vhodné i pro miminka a děti. Těmito krémy jsem malému mazala čelo, obočí, tvářičky, ouška, bradu i krk. Obličej ho svědil, to jsem viděla. Ale hlavu jsem přestala řešit, ono to jednou samo ustoupí, chce to ČAS! 

Obr. 1.: Vysypání seborey, nejhorší stádium (konec listopadu)

Inzerce

Obr. 2.: Z obličeje jsme to celkem úspěšně dostali během týdne, zbývá čelo a hlavička (půlka prosince)

Obr. 3.: Tak a už jen ta hlavička… (24. prosince)

Inzerce

Obr. 4, 5.: Čekáme na šampon Linola :-)… stav před testováním (5. ledna 2018).

A je to tady :-)

Pak přišla tato jedinečná možnost testování a já nás přihlásila. Šampon přišel za dva dny od přihlášení. A hned ten den jsme se s radostí „namydlili“ :-).

Inzerce

Nejsem zastánce každodenního koupání miminek, takže obden až dva dny, tzn. koupeme se 3-4x týdně. Hlavu normálně tak často nemyju, ale právě kvůli seboree se koupeme a hlavně myjeme hlavu ;-).

Postupný ústup šupin

Postupně se šupinky po celé hlavě začínaly slévat do větších a větších šupin, skoro bych řekla, takových „pekáčů“. Byla to jako jednolitá krusta po celé hlavě, kterou opravdu nešlo odstranit. Takže jsme mydlili, mydlili a mydlili. Pomalu se z boků hlavy začaly kousky uvolňovat, ať samovolně, když otáčel hlavičkou vleže na plence nebo už to šlo lehce stáhnout… A šlo to dolů dokonce i bez vlásků! Vždy, co šlo, jsem lehce odloupla, více jsem nedělala… Den ode dne to bylo lepší a bylo možné další kousky odstranit. 

Inzerce

Lupy z velké části zmizely

Z velké části lupy zmizely - nejdříve tedy spánky, postranní část, pak na temeni hlavy - pod „šošolkou“, … nad čelem se držely nejdéle. Pak i zde stroupky zmizely. Pár dní vydržela hlava čistá, ale postupně se to obnovilo, ale ne již v takové míře, jako před tím. Tedy těchto prvních 14 dní testování bylo zázračných.

Obr. 6.: Po 14 dnech testování, velkých šupinatých ploch jsme se zbavili, ale vznikly ještě malé drobné stroupky, které se již nijak nerozšiřují.

Takže výsledek za 2 týdny testování je takový, že seborea skoro vymizela…ještě to není dokonalé, ale jsem spokojená. Tak tomu dáme ještě ty dva týdny ;-).

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Hodnocení po 3 týdnech testování

Na koupání se šamponem Linola se těšíme

Balení šamponu je akorát vhodné do ruky, takže sama zvládám malého vložit do vaničky, jednou rukou ho držet a druhou rukou nanést šampon Linola přímo na hlavičku. Při mydlení se smějeme a dovádíme. Zaujalo mne,  že šampon je čirý gel, při mydlení vzniká emulze, není to jako u klasických šamponů pro dospělé. Nijak nevoní a nedráždí. Miminko snáší šampon velmi dobře. Koupání je zábava a šamponovaní nás baví!

Obr. 1.: Příprava na koupání Obr. 2.: Šampon je čirý gel
 
Použití lahvičky

Lahvička je koncipována tak, že lze postavit i vzhůru dnem, což se určitě ocení, až bude šampon docházet, dostane se snáze a rychleji z lahvičky.

Obr. 3.: Lahvičku lze otočit dnem vzhůru - pro snazší použití

Jak často umýváme vlásky

Dle mého názoru nepotřebují malá miminka tak zvláštní péči o vlásky. Hlavičku a jemné vlásky umýváme současně při koupání. Myslím, že mytí vlásků stačí jednou týdně, my ale nyní kvůli seboree myjeme 3- 4x týdně.

Šampon Linola neštípe, nedráždí a nevysušuje pokožku

Co je pro mě jako maminku důležité při výběru šamponu a další kosmetiky je, že nesmí dráždit a štípat v očích, vysušovat pokožku. Dále kontroluji, zda neobsahuje parabeny, barviva a další konzervační látky, které nemají v kosmetice pro děti co dělat. Takže vybírám přírodnější druhy mýdel, krémů a šamponů.

Obr. 4.: Hlava namydlená… :-)

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Hodnocení po 4 týdnech testování šamponu Linola: Šupiny na hlavičce po měsíci používání šamponu zcela zmizely

Šupiny po měsíci používání zcela zmizely

Jak jsem očekávala, šampon Linola udělal kus práce. Šupiny se od začátku používání začaly slévat do větších krust, které se po častém umývání začaly postupně uvolňovat, až samovolně odlupovaly nebo šly snáze odstranit, bez většího úsilí. Jak je vidět na srovnávacích fotkách, šupiny po měsíci používání zcela zmizely. Hlavička nesvědí a miminko je veselé a nic ho netrápí :-).

Foto před a potom

Zhodnocení šamponu Linola

 • Doporučuji maminkám dětí, které trpí výskytem žlutavých šupinek, tzv. seborrhoické dermatitidy. Efektivně odstraňuje šupinky z pokožky hlavy.
 • Stačí jen trošku šamponu na malou hlavičku, takže šampon dlouho vydrží.
 • Vlásky a pokožku hlavy umyje a současně doplní potřebné lipidy, které tvoří přirozenou ochrannou bariéru kůže.
 • Je vhodné i pro maminky s atopickým ekzémem na rukou. Šampon má hypoalergenní složení, nezpůsobuje podráždění pokožky rukou.
 • Na těch pár vláskách tolik nepění, vytvoří se spíše taková emulze. Je to jemný a nedráždivý šampon, vhodný pro péči o suchou a svědivou pokožky hlavy.
 • Vhodné pro celou rodinu - jak pro dospělé, tak i pro děti a miminka.
 • Neobsahuje žádná barviva, parfémy ani konzervační látky.
 • Osvědčené mými dětmi, nedráždí a neštípe v očích. 

Spokojenost podruhé, doporučujeme!

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Edita: Linola = Šupiny na hlavičce po měsíci používání šamponu zcela zmizely - diskuze

Poradna

Dobrý deň. Prosím Vás, chcela by som sa opýtať na očkovanie proti kliešťovej encefalitidě. Syn má 3 roky a máme ist za týzdeň na očkovanie. Vzpomenula som si, že som mala KE a mám proti nej protilátky (v těhotenstve odběr krvi omylom na KE). Nemohol syn tie protilátky odo mna získat? Že by som ho nemusela dávať očkovať. Vopred Vám moc ďakujem za odpověď. Pekný deň

Dobrý den, protilátky proti KE se nepřenáší na plod, nechejte syna naočkovat.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.04.2021, 16:19
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce