Edita s Bertíkem, který trpí seboreou, testují šampon Linola

  1. Hodnocení po 14 dnech testování
  2. Hodnocení po 3 týdnech testování

Hodnocení po 14 dnech testování

Seborea u prvního syna

Asi jako každá novopečená maminka jsem měla strach ze všeho, co potká mého drobečka. Jelikož mám sama velmi suchou pokožku, citlivou a ekzematickou, obávala jsem se, že to postihne i mé děti. A obavy se naplnily. Najednou se mu na hlavičce vysypaly stroupky, které se rozlézaly po celé hlavičce a postupně zasahovaly i obličej, ouška a krk. Nezkušená a ovlivněna „nehezkým“ estetickým vzhledem jsem synovi stroupky strhávala, až mu místečka krvácela. A hlavně, neustále se to obnovovalo a vracelo. To nebyla ta správná volba. U lékaře jsem se dozvěděla, že se jedná o seboreu neboli malé žluté kousky odlupující se kůže podobné lupům. Dostala jsem doporučení na šampon od Linoly a několik dalších mastí včetně těch kortikoidních, které jsem používat ale nechtěla. Tvář jistě moc svědila a moc to neustupovalo, byla jsem nucena zasáhnout i těmi kortikoidy. Trvalo to dlouho, než se toho syn úplně zbavil.

Druhý syn a rady od lékaře

Nyní se tato seborrhoická dermatitida objevila i u mého druhorozeného syna. Již jsem věděla, o co se jedná a taky, že nejsem jediná matka s takovým miminkem, že více jak dvěma třetinám kojencům se tato kožní choroba dostaví. Při počínajícím postupném objevování stroupků mi u pediatra bylo doporučeno potírat pouze olivovým olejem. Dle mého se ale tímto ucpou póry a situace se ještě více zhoršuje. Hledala jsem na diskuzích různé názory, pomazat olejem před koupáním, poté umýt šamponem a stroupky vyčesat. Hřebínek i kartáček jsem zakoupila, nicméně ty stroupky byly nakonec tak velké a doslova „přibité“ na tenounké pokožce miminka, že ani kartáček nepomohl. Rozhodla jsem se tedy při další návštěvě lékaře, aby mi šampon Linolu předepsal, třeba by pojišťovna přispěla. Bez váhání odpověděl: „Linola nepomáhá, mažte to olejem!“. To mě teda vytočilo, protože vím své. Rozhodla jsem se, že to vyřeším po svém, nechám tomu čas a volný průběh. Nebudu nic strhávat (prvnímu synovi tím slezly i vlásky), žádné oleje a další rady. Musela jsem si poradit s Linolou face a fett, kterou používám já na obličej a suché ruce, protože všechny přípravky Linola jsou vhodné i pro miminka a děti. Těmito krémy jsem malému mazala čelo, obočí, tvářičky, ouška, bradu i krk. Obličej ho svědil, to jsem viděla. Ale hlavu jsem přestala řešit, ono to jednou samo ustoupí, chce to ČAS! 

Obr. 1.: Vysypání seborey, nejhorší stádium (konec listopadu)

Obr. 2.: Z obličeje jsme to celkem úspěšně dostali během týdne, zbývá čelo a hlavička (půlka prosince)

Obr. 3.: Tak a už jen ta hlavička… (24. prosince)

Obr. 4, 5.: Čekáme na šampon Linola :-)… stav před testováním (5. ledna 2018).

A je to tady :-)

Pak přišla tato jedinečná možnost testování a já nás přihlásila. Šampon přišel za dva dny od přihlášení. A hned ten den jsme se s radostí „namydlili“ :-).

Nejsem zastánce každodenního koupání miminek, takže obden až dva dny, tzn. koupeme se 3-4x týdně. Hlavu normálně tak často nemyju, ale právě kvůli seboree se koupeme a hlavně myjeme hlavu ;-).

Postupný ústup šupin

Postupně se šupinky po celé hlavě začínaly slévat do větších a větších šupin, skoro bych řekla, takových „pekáčů“. Byla to jako jednolitá krusta po celé hlavě, kterou opravdu nešlo odstranit. Takže jsme mydlili, mydlili a mydlili. Pomalu se z boků hlavy začaly kousky uvolňovat, ať samovolně, když otáčel hlavičkou vleže na plence nebo už to šlo lehce stáhnout… A šlo to dolů dokonce i bez vlásků! Vždy, co šlo, jsem lehce odloupla, více jsem nedělala… Den ode dne to bylo lepší a bylo možné další kousky odstranit. 

Lupy z velké části zmizely

Z velké části lupy zmizely - nejdříve tedy spánky, postranní část, pak na temeni hlavy - pod „šošolkou“, … nad čelem se držely nejdéle. Pak i zde stroupky zmizely. Pár dní vydržela hlava čistá, ale postupně se to obnovilo, ale ne již v takové míře, jako před tím. Tedy těchto prvních 14 dní testování bylo zázračných.

Obr. 6.: Po 14 dnech testování, velkých šupinatých ploch jsme se zbavili, ale vznikly ještě malé drobné stroupky, které se již nijak nerozšiřují.

Takže výsledek za 2 týdny testování je takový, že seborea skoro vymizela…ještě to není dokonalé, ale jsem spokojená. Tak tomu dáme ještě ty dva týdny ;-).

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Hodnocení po 3 týdnech testování

Na koupání se šamponem Linola se těšíme

Balení šamponu je akorát vhodné do ruky, takže sama zvládám malého vložit do vaničky, jednou rukou ho držet a druhou rukou nanést šampon Linola přímo na hlavičku. Při mydlení se smějeme a dovádíme. Zaujalo mne,  že šampon je čirý gel, při mydlení vzniká emulze, není to jako u klasických šamponů pro dospělé. Nijak nevoní a nedráždí. Miminko snáší šampon velmi dobře. Koupání je zábava a šamponovaní nás baví!

Obr. 1.: Příprava na koupání Obr. 2.: Šampon je čirý gel
 
Použití lahvičky

Lahvička je koncipována tak, že lze postavit i vzhůru dnem, což se určitě ocení, až bude šampon docházet, dostane se snáze a rychleji z lahvičky.

Obr. 3.: Lahvičku lze otočit dnem vzhůru - pro snazší použití

Jak často umýváme vlásky

Dle mého názoru nepotřebují malá miminka tak zvláštní péči o vlásky. Hlavičku a jemné vlásky umýváme současně při koupání. Myslím, že mytí vlásků stačí jednou týdně, my ale nyní kvůli seboree myjeme 3- 4x týdně.

Šampon Linola neštípe, nedráždí a nevysušuje pokožku

Co je pro mě jako maminku důležité při výběru šamponu a další kosmetiky je, že nesmí dráždit a štípat v očích, vysušovat pokožku. Dále kontroluji, zda neobsahuje parabeny, barviva a další konzervační látky, které nemají v kosmetice pro děti co dělat. Takže vybírám přírodnější druhy mýdel, krémů a šamponů.

Obr. 4.: Hlava namydlená… :-)

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Edita s Bertíkem testují šampon Linola - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvěk

| Misa81 | 15.02.2018, 22:53

Dobrý den,
mohu požádat o informaci jak postupovat v případě, že budu zadat rovnou o rodičovský příspěvek z vyměřovacího základu otce.. Predchozi pracovní poměr byl ukončen na dobu určitou
v listopadu 2013. V srpnu 2016 mi skončil rodicovsky příspěvek s prvním ditetem. V březnu 2016 jsem měla těžkou nehodu a dodnes jsem leceni.. Od září 2016 pobírám invalidní důchod (do 12.2.2018 3.stupen, poté 1.stupen)
Od září 2017 jsem zaměstnaná na "Dohodu o pracovní činnosti"... Jak prosím postupovat 6 týdnu před porodem? Nahlásit se na ÚP nebo u zaměstnavatele tzv. nemocenská související s porodem?
Nepředpokládám, ze bych pracovala až do porodu...
Děkuji za odpověď

Dobrý den, z Dohody o pracovní činnosti by se mělo odvádět nemocenské pojištění, takže byste měla mít nárok na nemocenské v souvislosti s porodem – nástup na ni a formulář se odevzdává zaměstnavateli. O RP si pak požádáte až vám nemocenská skončí, tedy 6 týdnů po porodu. K žádosti o RP potřebujete doložit doklad o výši denního vyměřovacího základu otce. RP bude psaná normálně na vás.

Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline | 17.02.2018, 10:35
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce