Edita: Linola = Šupiny na hlavičce po měsíci používání šamponu zcela zmizely

 1. Hodnocení po 14 dnech testování
 2. Hodnocení po 3 týdnech testování
 3. Hodnocení po 4 týdnech testování

Hodnocení po 14 dnech testování

Seborea u prvního syna

Asi jako každá novopečená maminka jsem měla strach ze všeho, co potká mého drobečka. Jelikož mám sama velmi suchou pokožku, citlivou a ekzematickou, obávala jsem se, že to postihne i mé děti. A obavy se naplnily. Najednou se mu na hlavičce vysypaly stroupky, které se rozlézaly po celé hlavičce a postupně zasahovaly i obličej, ouška a krk. Nezkušená a ovlivněna „nehezkým“ estetickým vzhledem jsem synovi stroupky strhávala, až mu místečka krvácela. A hlavně, neustále se to obnovovalo a vracelo. To nebyla ta správná volba. U lékaře jsem se dozvěděla, že se jedná o seboreu neboli malé žluté kousky odlupující se kůže podobné lupům. Dostala jsem doporučení na šampon od Linoly a několik dalších mastí včetně těch kortikoidních, které jsem používat ale nechtěla. Tvář jistě moc svědila a moc to neustupovalo, byla jsem nucena zasáhnout i těmi kortikoidy. Trvalo to dlouho, než se toho syn úplně zbavil.

Druhý syn a rady od lékaře

Nyní se tato seborrhoická dermatitida objevila i u mého druhorozeného syna. Již jsem věděla, o co se jedná a taky, že nejsem jediná matka s takovým miminkem, že více jak dvěma třetinám kojencům se tato kožní choroba dostaví. Při počínajícím postupném objevování stroupků mi u pediatra bylo doporučeno potírat pouze olivovým olejem. Dle mého se ale tímto ucpou póry a situace se ještě více zhoršuje. Hledala jsem na diskuzích různé názory, pomazat olejem před koupáním, poté umýt šamponem a stroupky vyčesat. Hřebínek i kartáček jsem zakoupila, nicméně ty stroupky byly nakonec tak velké a doslova „přibité“ na tenounké pokožce miminka, že ani kartáček nepomohl. Rozhodla jsem se tedy při další návštěvě lékaře, aby mi šampon Linolu předepsal, třeba by pojišťovna přispěla. Bez váhání odpověděl: „Linola nepomáhá, mažte to olejem!“. To mě teda vytočilo, protože vím své. Rozhodla jsem se, že to vyřeším po svém, nechám tomu čas a volný průběh. Nebudu nic strhávat (prvnímu synovi tím slezly i vlásky), žádné oleje a další rady. Musela jsem si poradit s Linolou face a fett, kterou používám já na obličej a suché ruce, protože všechny přípravky Linola jsou vhodné i pro miminka a děti. Těmito krémy jsem malému mazala čelo, obočí, tvářičky, ouška, bradu i krk. Obličej ho svědil, to jsem viděla. Ale hlavu jsem přestala řešit, ono to jednou samo ustoupí, chce to ČAS! 

Obr. 1.: Vysypání seborey, nejhorší stádium (konec listopadu)

Obr. 2.: Z obličeje jsme to celkem úspěšně dostali během týdne, zbývá čelo a hlavička (půlka prosince)

Obr. 3.: Tak a už jen ta hlavička… (24. prosince)

Obr. 4, 5.: Čekáme na šampon Linola :-)… stav před testováním (5. ledna 2018).

A je to tady :-)

Pak přišla tato jedinečná možnost testování a já nás přihlásila. Šampon přišel za dva dny od přihlášení. A hned ten den jsme se s radostí „namydlili“ :-).

Nejsem zastánce každodenního koupání miminek, takže obden až dva dny, tzn. koupeme se 3-4x týdně. Hlavu normálně tak často nemyju, ale právě kvůli seboree se koupeme a hlavně myjeme hlavu ;-).

Postupný ústup šupin

Postupně se šupinky po celé hlavě začínaly slévat do větších a větších šupin, skoro bych řekla, takových „pekáčů“. Byla to jako jednolitá krusta po celé hlavě, kterou opravdu nešlo odstranit. Takže jsme mydlili, mydlili a mydlili. Pomalu se z boků hlavy začaly kousky uvolňovat, ať samovolně, když otáčel hlavičkou vleže na plence nebo už to šlo lehce stáhnout… A šlo to dolů dokonce i bez vlásků! Vždy, co šlo, jsem lehce odloupla, více jsem nedělala… Den ode dne to bylo lepší a bylo možné další kousky odstranit. 

Lupy z velké části zmizely

Z velké části lupy zmizely - nejdříve tedy spánky, postranní část, pak na temeni hlavy - pod „šošolkou“, … nad čelem se držely nejdéle. Pak i zde stroupky zmizely. Pár dní vydržela hlava čistá, ale postupně se to obnovilo, ale ne již v takové míře, jako před tím. Tedy těchto prvních 14 dní testování bylo zázračných.

Obr. 6.: Po 14 dnech testování, velkých šupinatých ploch jsme se zbavili, ale vznikly ještě malé drobné stroupky, které se již nijak nerozšiřují.

Takže výsledek za 2 týdny testování je takový, že seborea skoro vymizela…ještě to není dokonalé, ale jsem spokojená. Tak tomu dáme ještě ty dva týdny ;-).

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Hodnocení po 3 týdnech testování

Na koupání se šamponem Linola se těšíme

Balení šamponu je akorát vhodné do ruky, takže sama zvládám malého vložit do vaničky, jednou rukou ho držet a druhou rukou nanést šampon Linola přímo na hlavičku. Při mydlení se smějeme a dovádíme. Zaujalo mne,  že šampon je čirý gel, při mydlení vzniká emulze, není to jako u klasických šamponů pro dospělé. Nijak nevoní a nedráždí. Miminko snáší šampon velmi dobře. Koupání je zábava a šamponovaní nás baví!

Obr. 1.: Příprava na koupání Obr. 2.: Šampon je čirý gel
 
Použití lahvičky

Lahvička je koncipována tak, že lze postavit i vzhůru dnem, což se určitě ocení, až bude šampon docházet, dostane se snáze a rychleji z lahvičky.

Obr. 3.: Lahvičku lze otočit dnem vzhůru - pro snazší použití

Jak často umýváme vlásky

Dle mého názoru nepotřebují malá miminka tak zvláštní péči o vlásky. Hlavičku a jemné vlásky umýváme současně při koupání. Myslím, že mytí vlásků stačí jednou týdně, my ale nyní kvůli seboree myjeme 3- 4x týdně.

Šampon Linola neštípe, nedráždí a nevysušuje pokožku

Co je pro mě jako maminku důležité při výběru šamponu a další kosmetiky je, že nesmí dráždit a štípat v očích, vysušovat pokožku. Dále kontroluji, zda neobsahuje parabeny, barviva a další konzervační látky, které nemají v kosmetice pro děti co dělat. Takže vybírám přírodnější druhy mýdel, krémů a šamponů.

Obr. 4.: Hlava namydlená… :-)

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Hodnocení po 4 týdnech testování šamponu Linola: Šupiny na hlavičce po měsíci používání šamponu zcela zmizely

Šupiny po měsíci používání zcela zmizely

Jak jsem očekávala, šampon Linola udělal kus práce. Šupiny se od začátku používání začaly slévat do větších krust, které se po častém umývání začaly postupně uvolňovat, až samovolně odlupovaly nebo šly snáze odstranit, bez většího úsilí. Jak je vidět na srovnávacích fotkách, šupiny po měsíci používání zcela zmizely. Hlavička nesvědí a miminko je veselé a nic ho netrápí :-).

Foto před a potom

Zhodnocení šamponu Linola

 • Doporučuji maminkám dětí, které trpí výskytem žlutavých šupinek, tzv. seborrhoické dermatitidy. Efektivně odstraňuje šupinky z pokožky hlavy.
 • Stačí jen trošku šamponu na malou hlavičku, takže šampon dlouho vydrží.
 • Vlásky a pokožku hlavy umyje a současně doplní potřebné lipidy, které tvoří přirozenou ochrannou bariéru kůže.
 • Je vhodné i pro maminky s atopickým ekzémem na rukou. Šampon má hypoalergenní složení, nezpůsobuje podráždění pokožky rukou.
 • Na těch pár vláskách tolik nepění, vytvoří se spíše taková emulze. Je to jemný a nedráždivý šampon, vhodný pro péči o suchou a svědivou pokožky hlavy.
 • Vhodné pro celou rodinu - jak pro dospělé, tak i pro děti a miminka.
 • Neobsahuje žádná barviva, parfémy ani konzervační látky.
 • Osvědčené mými dětmi, nedráždí a neštípe v očích. 

Spokojenost podruhé, doporučujeme!

Maminka Edita a syn Bertík, 4 měsíce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Edita: Linola = Šupiny na hlavičce po měsíci používání šamponu zcela zmizely - diskuze

Poradna

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat momentálně žiji v UK a zde i pracuji po dobu 2 let. Teď jsem v 7 týdnu těhotenství a chci se vracet zpět do ČR. Jakmile se vrátím do ČR chci se nahlásit na UP jelikož mě asi nikdo již nezamestna. Tak se chci zeptat Mám nárok na mateřskou dovolenou v ČR popřípadě co musím doložit za dokumenty abych na ni nárok měla?
Předem děkuji za odpověď
Aneta. L.

Dobrý den,

pojem mateřská dovolená (příp. rodičovská dovolená) se vztahuje k volnu poskytovanému zaměstnavatelem. Vás pravděpodobně zajímají ale peněžité dávky, ty se označují jako peněžitá pomoc v mateřství (PPM) a rodičovský příspěvek. Nárok na PPM se váže v České republice na účast na nemocenském pojištění. Je nutné splnit alespoň 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM (nastupuje se v období 6-8 týdnů před porodem) a zároveň nastoupit na PPM ze zaměstnání (příp. jako OSVČ, ale tam jsou i další podmínky) nebo v ochranné lhůtě.

Jelikož jste pracovala v UK, je v první řadě důležité, zda jste tam byla účastna příslušeného pojištění pro případ mateřství (tedy obdoby českého nemocenského pojištění), které by zakládalo nárok na peněžitou dávku v mateřství v UK. Pokud nebyla, pak Vám ani v ČR nárok na PPM nevznikne. Pokud jste v UK účastna pojištění byla, měla byste v první řadě zjistit, zda máte možnost čerpat tuto dávku z UK (zákony v UK bohužel neznám). Pokud taková možnost čerpání z UK není, ale byla jste účastna příslušného pojištění, tak za určitých podmínek je možné čerpat PPM v ČR. Je to možné v případě, že byste v ČR nastoupila do zaměstnání, ze kterého by bylo odváděno nemocenské pojištění. Pak by se Vám do potřebných 270 dnů započítalo i pojištění z UK. Informace o konkrétním postupu a potřebných formulářích dostanete na ČSSZ. Pokud už do práce v ČR nenastoupíte, tak existuje taky možnost vzniku nároku na PPM v ČR, ale za velmi specifických podmínek. Podstatné je, zda jste si po dobu práce v zahraničí zachovala tzv. centrum zájmu v ČR. Dále je podstatné, zda v zahraničí bylo splněno 270 dnů pojištění, zda se vejdete do ochranné lhůty a zda by Vám byla přiznaná podpora v nezaměstnanosti. Je to ale specifická situace a proto doporučuji si tyto a případné další podmínky ověřit na ČSSZ. Ohledně nároku na podporu a posuzování centra zájmu se můžete obrátit na úřad práce (call centrum +420 844 844 803).

Rodičovský příspěvek se čerpá po vyčerpání PPM nebo od narození dítěte, pokud ani jeden rodič PPM nečerpá. V rámci rodičovského příspěvku se posuzují jako společně posuzované osoby standardně děti a oba rodiče. Neuvádíte informace o otci dítěte, proto není možné konkrétně posoudit Váš nárok na rodičovský příspěvek v ČR. Pokud byste všichni měli v době podání žádosti trvalý pobyt v ČR a měli tady i skutečné bydliště (žili zde, pracovali apod.), tak byste nárok v ČR měli. Pokud je ale například otec cizinec pracující v zahraničí, tak je posuzování složitější a v takovém případě doporučuji se obrátit s dotazem na úřad práce.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 12.10.2018, 17:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce