Inzerce
Inzerce
Inzerce

Anežka zatím nepřijala dudlík ani žádnou láhev, změna přišla až s láhví Zero Zero

Ráda bych poděkovala za možnost testovat lahvičky Zero Zero. Jsem maminka dnes již osmiměsíční Anežky. Anežka je kojena a od narození mi nepřijala žádný dudlík. Asi ve třech měsících jsem chtěla odsávat mateřské mléko, aby partner mohl dcerku v mé nepřítomnosti nakrmit. Narazili jsme ale na problém, že nepřijala ani láhev. A tak stejně jako jsme měli nespočet druhů dudlíků, začala jsem kupovat i různé druhy láhví. Všechny pokusy ale byly neúspěšné. Nyní řeším, že bych chtěla přestat kojit a Anežku začít krmit umělým mlékem. Jenomže z dosavadních láhví mi Anežka nevypila ani 15 ml. Proto jsem měla velikou radost, že mohu otestovat láhve značky Suavinex. O značce jsem doposud vůbec neslyšela, tudíž nemám žádné zkušenosti.

Obsah balíčku od Suavinex

Obsahem balíčku byla láhev Zero Zero o objemu 180 ml se savičkou velikosti S a láhev 270 ml s velikostí M. Navíc byla v krabičce ještě 2x savička velikosti L.

Inzerce

Čištění a sestavení láhví Zero Zero

Lahvičky jsem rozdělala a ihned jsem uvítala možnost snadného čištění. Láhve obsahují silikonový váček, který lze vyndat a otočit. Tudíž se dá velmi lehce omýt a nehrozí nějaké špatně přístupné místo. Sestavení lahviček je opravdu velmi jednoduché.

Seznámení s lahvičkou Zero Zero

Váhala jsem, jakou velikost savičky zvolit pro první použití. Na výběr jsem měla velikosti S, M a L. Na velikosti L bylo psané od půl roku, takže jsem se rozhodla pro ni. Jenže Anežka se v proudu mléka doslova topila. Jako druhou jsem použila S. To zase bylo vidět, že jí i přes veškerou snahu nic neteče. A tak jsem dala M viděla jsem, že to bude ono. Vycucla první den 20 ml, víc už jsem ji nechtěla ten den trápit. 

Měsíc s láhví je náš velký úspěch

Neočekávala jsem, že by Anežka láhev hned přijala, hlavně vzhledem k jejímu odporu přijmout cokoliv jiného než prso. Hned druhý den vypila 40 ml mléka a stejně tak pila přibližně týden. Potom množství zvýšila na 60 – 80 ml a takhle jí to vydrželo další 2 týdny. Dnes po měsíci testování vypije 80 – 100 ml. Vzhledem k tomu, že mi předtím žádnou láhev nepřijala, tak to beru jako velký úspěch. Věřím, že mi do dalšího měsíce vypije celou dávku mléka. Po celou dobu testování jsem měla savičku M. Savička L má stále na Anežku moc velký průtok.

Inzerce

Výhody antikolikové lahvičky Zero Zero

Hlavní výhodou by mohl být tvar a materiál savičky. Je opravdu příjemný a Anežka díky němu láhev dobře přijala. Další výhodou je váček uvnitř láhve. Zabraňuje tvorbě vzduchových bublin v lahvičce. Vlastně je to dokonale vytvořené. A také se velmi snadno čistí, protože je širší a tím pádem kratší a dobře se dá dostat na dno. Případně se dá váček otočit naruby a velmi dobře vyčistit.

Nevýhody antikolikové lahvičky Zero Zero

Nevýhodou by mohla být šíře lahvičky. Zjistila jsem, že by se nevešla do mé ohřívačky láhví. Ale tu já používám pouze na ohřátí příkrmů a ani nevím, zda je tedy láhev na takové ohřívání vhodná. Jako další mínus by se dalo brát, že láhev nemá ukazatel vhodné teploty. S touto vychytávkou už jsou na trhu minimálně dva typy láhví od různých značek. Pro mě teda tyhle dvě věci nejsou zásadní, ale pro někoho jiného by to nevýhoda mohla být.

Lahvička Zero Zero je vhodná pro kombinaci krmení z láhve a kojení

S lahvičkami jsem velmi spokojená. Sice učení na láhev je u nás pomalejší, ale to není vinou lahviček. Úspěch je, že Anežka už vypije kolem 100 mililitrů, což před měsícem bylo neuvěřitelné. Ráda bych tento druh lahviček doporučila všem. Hlavně těm, kterým dítě nepřijímá láhev. Po zakoupení různých láhví jiných značek mohu až u této lahvičky souhlasit s tvrzením, že je savička podobná bradavce a dítě jej příjme. Rozhodně je láhev vhodná pro maminky, které chtějí kombinovat kojení a krmení z láhve.

Maminka Petra

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Anežka zatím nepřijala dudlík ani žádnou láhev, změna přišla až s láhví Zero Zero - diskuze

Poradna

Dobry den, pred nejakou dobou (1-2 mesice) zacala mit ma 4leta dcera zvlastni (zlo)zvyk. Macka si prsty jedne ruky kuzi na vrchni casti ruky druhe (pod prsty). Dela to vzdy, kdyz se na ni zlobime, ale take jsem si toho vsimla, kdyz treba kouka na pohadku nebo ji cistim zuby. Nekdy mi to prijde, ze to dela ve chvili, kdy je nervozni, ale nekdy mam pocit, ze to je jen takovy bezdecny zvyk. Nemyslim si, ze si tu kuzi macka bolestive, spis je to takove hrani s kuzi. Premyslim, jestli je to neco, co bych mela resit a kontrolovat nebo to proste nechat byt.
Dekuji za radu.

Dobrý den, popisovaný zvyk vaší dcery patří do skupiny zvyků dětí jako například cucání palce či dudlíku. Správně jste vypozorovala, že slouží dítěti k uklidnění, uvolnění při nervozitě, nebo jen k relaxaci, často jim také pomáhá ke zklidnění před usnutím, nebo právě u pohádky či jiné klidové činnosti. Oproti cucání palce nebo dudlíku, kdy se dá mluvit o zlozvyku, se zvyk vaší dcerky jeví být naprosto neškodný a společensky přijatelný (nemá dopad na její zdravý vývoj či zdravotní stav ani nevzbuzuje ve druhých odpor či nechuť). Proto bych tento zvyk považovala za zcela nevinný, dokonce i prospěšný, protože pomůže dceři vhodným způsobem uvolnit nahromaděné napětí. Vždyť kolik dospělých dělá různé neuvědomované pohyby, mne si ušní lalůček, hraje si s řetízkem, náušnicemi, pohrává si s vlasy a je to zcela normální a přirozené, pomáhá jim to také k uvolnění napětí, k relaxaci, při nervozitě apod. Tento neškodný zvyk u dítěte není třeba řešit, pokud nikoho neohrožuje. Naopak, pokud na její chování začnete upozorňovat, pak dceru můžete znejistit, způsobit jí psychický problém. Pokud by vaše pochybnosti přetrvávaly, můžete vyhledat konzultaci u dětského klinického psychologa. S pozdravem Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 26.11.2020, 14:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×