Inzerce
Inzerce
Inzerce

Sáček uvnitř lahvičky Zero Zero je velmi praktický

Lahviček jsme už vyzkoušely několik

Dne 8. 10. 2020 nám domů přišel balíček, který zaslala společnost Babyonline.cz, když jsme byly s dcerou Viktorkou vybrány k testování setu dvou láhví Zero Zero o obsahu 180 ml a 270 ml a sady antikolikových saviček Zero Zero od značky Suavinex, a to po dobu 1 měsíce. Dceři je v době testování 3,5 měsíce, takže se pomalu chystáme na zavádění příkrmů. Viktorka je plně kojené miminko a právě proto je celý jeden šuplík v mrazáku zaplněn přebytky mateřského mléka, které je třeba spotřebovat do 3 měsíců, a proto jsme začaly pomalu zavádět krmení z lahvičky. Lahviček i saviček jsme vyzkoušely několik, zejména lahvičku spojenou s odsávačkou mléka značky Medela, u které jsme nakonec zůstaly, protože jakž takž dceři vyhovovala. I tak bylo krmení z této lahvičky nekomfortní, neboť holčička neustále máchala rukama a otáčela hlavičku a celkově byla neklidná. Proto jsem s nadšením přivítala možnost vyzkoušet lahvičku se savičkou značky Suavinex, která na první pohled připomíná svým tvarem ženské prso. 

Sáček uvnitř lahvičky je neobvyklý, ale velmi praktický

Po rozbalení lahvičky Zero Zero o obsahu 180 ml jsem zjistila, že se skládá ze sedmi částí, lahvičky se základovou částí a plastovým sáčkem uvnitř, vnitřního krytu láhve a savičkou se závitem a víčkem, které jsem pečlivě umyla a sterilizovala v hrnci s vroucí vodou. Složení lahvičky je velmi intuitivní, nicméně plastový sáček uvnitř lahvičky je neobvyklý. Při sání dítěte z láhve se tento sáček stahuje podobně jako mléčná žláza v prsu, což zabraňuje vzniku bublin a následným bolestem bříška způsobeným polykáním vzduchu, stejně tak nedochází ani k oxidaci mléka. Viktorku zatím bolesti bříška příliš netrápí, ale dříve si Viktorka po krmení odříhla velmi silně, nyní je to jen takové "elegantní" vypuštění spolykaného vzduchu. Sáček se z lahvičky velmi snadno vyndavá, je vyroben z pružného, ale polotuhého silikonu, který se dá obrátit, a tak se velmi snadno umývá. A já nemusím používat různé štětky, které po měsíci stejně zlomím.

Savička připomíná bradavku tvarem i materiálem, dcera ji rychle přijala

Savička svým zakřiveným tvarem, růžovou barvou i materiálem (jemný silikon) připomíná ženskou bradavku. Právě tvar této savičky zajistil u dcery velmi rychlé přijetí, neboť se přisála podobně jako k prsu a celkově se uklidnila. Poloha v mé náručí u Viktorky navodila pocit kojení a dásně a čelistní svaly začaly pracovat stejně jako při klasickém kojení. Pravidelně u pití i usíná, což bývá i u kojení velmi častý jev, a právě toto mne dokázalo přesvědčit, že tyto savičky a lahvičky mohou být plnohodnotnou náhradou za kojení. Musím konstatovat, že kojení se tímto způsobem nenarušilo, naopak večer Viktorka vypije až 170 ml a pak spokojeně spinká až do tří ráno, což je na tak malé miminko naprosto úžasné. 

Láhev Zero Zero udělala dobrý dojem

Celkový dojem z používání produktů Zero je pozitivní, určitě bych ji doporučila všem maminkám, které buď nemohou nebo nechtějí kojit.

Láhev se nevejde do ohřívačky mléka

Jako nevýhodu vidím robustnější tvar láhve, který se nevejde do ohřívačky mléka, ale protože používám odsávačku s kompatibilními skleněnými láhvemi, mléko v nich pak ohřívám a následně přeleji.  Dále tím, jak se sáček v láhvi smršťuje při pití, není na první pohled zřejmé, kolik mléka již dcera vypila, ale zrovna toto je nevýhoda, která nám až tak při pití nevadí. Jako poslední nevýhodu bych uvedla to, že lahvička je plastová a právě v současné době byl zveřejněn výzkum, který ukazuje, že při užívání plastových lahviček se může uvolňovat velké množství mikro a nano plastů, které pak dítě vypije. Toto uvolňování je způsobeno sterilizací lahviček varem. Na druhou stranu chápu, že těžko by bylo dosaženo funkčnosti lahvičky, jak je popisováno výše, pokud by lahvička byla skleněná. 

S používáním láhví Zero Zero od Suvinex budeme pokračovat

Za sebe mohu říct, že s dcerou budeme s používání těchto lahviček a saviček pokračovat i v době, když už budu holčičku přikrmovat. Závěrem mohu uvést, že tuto láhev při krmení Viktroky začal používat i manžel, takže mne skoro plnohodnotně může zastoupit při "kojení" a já mám tam čas nakoupit nebo věnovat pár minut jen sama sobě. Velice děkujeme, že nám byla dána možnost tyto lahvičky a savičky vyzkoušet a používat. Jsem nadšená, že jsem tyto výrobky objevila v tak brzkém věku mé dcery. 

Děkujeme, 

Maminka Ivona a Viktorka

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Sáček uvnitř lahvičky Zero Zero je velmi praktický - diskuze

Poradna

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda budu mít nárok na PPM (mateřskou).
Zaměstnaná jsem od 17.4.2020, ale byla jsem v pracovní neschopnosti, a to:
Od 12.5. do 21.5.2020
Od 26.5 do 21.8.2020
a od 18.2. a to by trvalo do nástupu na mateřskou.
Termín porodu mám 9.10.
Před zaměstnáním jsem pracovala na DPP a platila si dobrovolné sociální pojištění.
Děkuji

Dobrý den,
jestliže Váš pracovní poměr stále trvá, budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM). Do potřebných 270 dní nemocenského pojištění se započítává i doba v pracovní neschopnosti, pokud trvá pracovní poměr. Nárok byste měla i po skončení pracovního poměru, pokud by k nástupu na PPM došlo v ochranné lhůtě - v tomto případě 180 dní od konce pracovního poměru.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 08:46
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce