Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lahvička Zero Zero naučila dceru správně sát z prsu

 

nám až nevěřícně píše maminka Eva po testování lahviček Suavinexu

Mám doma čerstvě narozenou holčičku a dostala se mi možnost vyzkoušet nový typ antikolikových lahví, které navíc slibují bezproblémové kombinování s kojením, což je teda přímo pro mě. 

Problémy s kojením začaly již v porodnici

Už od porodnice mám s kojením potíže, a to nejen množstvím mléka a nuceným dokrmováním. Problémy začaly hned na porodním sále, kdy se dcerka nepřisála k prsu a další dva dny v porodnici prs vztekle odmítala. Po zkušenostech u první dcery jsem čekala kdejaké problémy, ale až takové, to teda ne. Třetí den ji už asi donutil hlad a konečně začala sát. Jenže ta technika… hrůza! „Žužlala“ si pouze hrot bradavky, lokala vzduch (ach ty prdíky potom…) a neustále se prsu se vztekem pouštěla. Bojovala jsem já, sestřička z novorozeneckého i porodní asistentka. Jak já se těšila domů!

Lahvička Zero Zero naučila dceru správně sát z prsu

I když mě mnohé maminky můžou odsoudit, jedenkrát týdně jsem celé odpoledne pryč z domu (studuji VŠ) a mou mateřskou funkci supluje na výbornou tatínek. Takže několik krmení za sebou se koná z láhve (není co odstříkávat, krmíme umělým mlékem Nutrilon Profutura 1). Je to sice velmi subjektivní pocit, ale dala bych ruku do ohně za to, že lahvička Zero.Zero dokázala nemožné a naučila dcerka správně sát! Po příchodu domů a krmení z prsu se vždy přisaje mnohem lépe a saje efektivně. Takže mi za pár minut znovu nepláče hlady, ale spinká i 4 hodiny bez jediného zavrtění.

Inzerce

Výsledek? Nejen, že lahvička nenarušuje přirozené kojení, ale máte-li potíže, dokáže je vyřešit. 

Ustoupily i bolesti bříška

Jako bonus pozoruji menší plačtivost z důvodů břišních kolik, vůbec nemusím používat Espumisan apod. Někdy mám pocit, že se na lahvičku těší víc než na prs. :-) Mám dokonale spokojené a extra spavé miminko. Jsem nadšená! Jinou značku už nechci a uvažuji i nad koupí elektrické odsávačky mateřského mléka stejné značky, abych mohla umělou výživu nahradit vlastním odstříkaným mlékem.

Inzerce

Lahvička Zero Zero si zaslouží konečné pozitivní hodnocení

Abych nepsala sáhodlouhé romány, snažila jsem se níže shrnout vypozorované výhody a nevýhody lahvičky v bodech. Začnu u nevýhod, ať svou recenzi končím pozitivně, protože tahle lahvička si to na 100% zaslouží! :-)

Nevýhody, které jsem zaznamenala?

 • Odnímatelná základna po několika demontážích nedrží jako při prvním oddělání, je to i slyšitelné na síle zvuku („cvaknutí“). Nevypadává a drží dobře, ale říkám si, co to udělá po delší době používání.
 • U láhve o obsahu 180 ml by mohla být součástí balení i savička velikosti „A“. Láhev je spotřebiteli představována jako ta nejlepší volba při kombinaci kojení/krmení, a tak by to maminky jistě ocenili i za mírně vyšší cenu. Možnost volby mezi „S“ a „A“ dle potřeby by prostě byla moc fajn. :-)

Výhody převažují

 • Skvělý design! Elegantní, čistý, … krása! Žádné přeplácané infantilní obrázky, které by měly odvést pozornost od vad kvality. Jednoduše se kouknete na láhev a „uau“! Hlavou vám proběhne, že toto bude kvalitou extra třída.
 • Podrobný, ale zcela jednoduše srozumitelný návod, obsahující snad úplně vše o lahvičce.
 • Součástí balení je i vnitřní kryt, který u mnohých jiných značek lahviček chybí a těžce se pak dokupuje, případně nejde dokoupit vůbec.
 • Velmi jednoduchá montáž/demontáž, vše do sebe jednoduše zapadá a člověk nemusí s ničím „zápasit“.
 • Lze vytáhnout i vnitřní silikonový sáček (z toho jsem měla obavy, aby se dal oddělávat a nezůstávala tam špína).

Inzerce

Foto Vnitřní sáček se při krmení opravdu „scvrkává“ bez nasávání vzduchu.

Inzerce
 • Savička je z velmi příjemného hebkého materiálu.
 • Všechny součásti lahvičky lze sterilizovat v parním sterilizátoru i vyvařovat klasicky v hrnci.

Foto: Celá lahvička lze jednoduše rozebrat na jednotlivé komponenty, nikde nemůže zůstat špína. Foto: Vše lze jednoduše sterilizovat.

 • Kojené dítě nemá problém se sáním z lahvičky, včetně několikadenního novorozence. Dcerka se ihned bez problémů krmila.
 • Vnitřní silikonový sáček se při sání opravdu „scvrkává“, dítě nesaje žádný vzduch a je zcela bez bolestí bříška. (Tomu jsem upřímně nevěřila, dokud jsem to neviděla.)

Fota: Jsem nevěřící Tomáš… nedalo mi to a změřila jsem 100ml obsah, zda ho vnitřní sáček nějak neovlivňuje. Je to přesné na 100%!

 • U dítěte se špatnou technikou přisání se k prsu pozoruji nejen zlepšení, ale celou nápravu tohoto problému. Vezme teď do pusinky nejen hrot bradavky, ale i dvorec tak, jak to má správně být a nenasává u kojení vzduch. Zlepšily se tak i bolesti bříška po kojení.

Maminka Eva s dcerou

Komentář společnosti BabyGroup, s.r.o., dovozce lahviček Suavinex:

Milá Evo,

děkujeme za velmi pozitivní zhodnocení našich lahviček a připojujeme komentář k jedné z uvedených zkušenosti: 

- Odnímatelná základna po několika demontážích nedrží jako při prvním oddělání, je to i slyšitelné na síle zvuku („cvaknutí“). Nevypadává a drží dobře, ale říkám si, co to udělá po delší době používání. 

- U láhve o obsahu 180 ml by mohla být součástí balení i savička velikosti „A“. Láhev je spotřebiteli představována jako ta nejlepší volba při kombinaci kojení/krmení, a tak by to maminky jistě ocenili i za mírně vyšší cenu. Možnost volby mezi „S“ a „A“ dle potřeby by prostě byla moc fajn :-ú

Co se týká první reakce, velmi těžce můžeme vyhodnotit zda-li nedošlo k mechanickému poškození zobáčku pro zajištění. Nezaznamenali jsme v průběhu ročního úspěšného prodeje obdobnou zkušenost a samozřejmě jsme za jakékoliv poznatky velmi rádi, neboť každý výrobek může procházet postupnou a přirozenou inovací na základě reálných zkušeností. 

V dalším komentáři uvádíte, že jste nenašla nabídku u láhve velikosti 180ml se savičkou S a A.  Je nám velkým potěšením představit vám nyní novou sadu Zero Zero s náhradními savičkami včetně náhradního silikonového váčku - velikost 180 ml + savička A (adaptabilní) 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Eva: Lahvička Zero Zero naučila dceru správně sát z prsu - diskuze

Poradna

Dobrý den, jsem asi čtvrt roku po laparoskopické sterilizaci a nabírám na váze a mám zvláštní chutě. Nebyla jsem "podvázána ale bylo mi řečeno že to upalují". Zajímalo by mě zda-li je možné otěhotnět či nikoliv. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, otěhotnění při sterilizaci je velmi vzácné, ne však nemožné. Může se jednat např. o mimoděložní těhotenství. Pokud by příznaky pokračovaly, nebo by se objevily bolesti břicha, špinění či jiné potíže, vyhledejte Vašeho gynekologa.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 25.01.2021, 14:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce