Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Pavlína: Škoda, že jsme neznali lahvičky Zero Zero hned po předčasném narození syna!

Posteskla si maminka Pavlína po testování lahví Zero Zero s antikolikovými savičkami

V prvé řade bych Vám chtěla poděkovat za důvěru a možnost testovat antikolikové lahvičky ZERO ZERO značky Suavinex. K zájmu otestovat lahvičky mne přivedla informace, že je vhodná i pro předčasně narozené děti, což jsem před více než rokem sama řešila. Jelikož jsem přihlášku vyplnila poslední možný den, tak jsem ani nedoufala, že byste nás mohli vybrat. O to větší bylo pro mě překvapení, když jste nás oslovili a jsem za to moc ráda.

Co obsahoval balíček Suavinex?

Balíček obsahoval 2 lahve Zero Zero (180 a 270 ml) a sadu anti-kolikových saviček. Po rozbalení balíčku mne na první pohled zaujal materiál saviček, které jsou z jemného silikonu, a připomíná lidskou kůži. 

Inzerce

Zkušenosti se značkou Suavinex před testováním

S touto značkou jsem doposud neměla zkušenosti, čehož po možnosti testování docela lituji. Syn se nám totiž narodil předčasně ve 36. týdnu a i přes veškeré snahy se kvůli málo vyvinutým sacím svalům v ústech nepodařilo zachránit klasické kojení. Takže jakmile začal pít mléko z lahve, tak již prs odmítal úplně.

Inzerce

Po měsíčním testování:

Prvotní nedůvěra syna

První den byl syn k lahvičce nedůvěřivý a troufám si tvrdit, že ji odmítl, přeci jen to bylo něco, na co doposud nebyl zvyklý. Zkrátka ji zahodil a ani se ji nedotkl. Druhý den se mu však i přes prvotní nedůvěru pití mléka z láhve ZERO ZERO zalíbilo a již bez problémů jsme mohli zahájit testování lahviček. 

Inzerce

Zpočátku měl sice problém si držet při pití lahvičku sám, ale během dvou dnů si našel způsob, jak se mu lahvička drží nejlépe. 

Inzerce

Nadchlo mě snadné čištění

Mě osobně při prvním použití nadchlo to, jak snadné je čištění lahve po použití, již žádné kartáče, nekonečné vyvařování apod. Láhve se oproti klasickým lahvím skládají z více dílů (vnější pevný plášť + dno, vkládací pytlík, víčko, savička), avšak to není žádnou nevýhodou, ba naopak bych řekla, že díky poddajnému vkládacímu pytlíku, který mimo jiné zajištuje to, aby dítě nepolykalo při pití nadbytečný vzduch, tak se i skvěle čistí.

Nevýhodou je širší základna a mechanizmus proti úniku mléka

Tím, že na noc míváme lahev s vodou v ohřívačce, aby byla voda připravena na požadovanou teplotu na ranní mléko, tak jako drobnou nevýhodu beru to, že tím, že lahvičky ZERO ZERO mají širší základnu, tak se nevleze do naší ohřívačky lahví. Vyřešili jsme to však tím, že jsme vodu ohřívali v lahvi, jež jsme používali doposud a do testovaných lahviček jsme před přípravou mléka vodu přelévali.

Jako mírně kritický prvek vidím víčko, které, kdybyste chtěli láhev použít např. venku na procházce, výletě apod., umisťujete pod savičku, aby Vám tekutina z lahve nevytekla do tašky. Mně osobně tento způsob moc nevyhovuje, spíš by mi vyhovoval nějaký vnější těsnící „kryt“ na savičku než toto vnitřní víčko.

Je skutečně antikoliková s nádherným designem

Celkově bych však lahvičky doporučila všem věkovým skupinám, kterým jsou lahve určeny. Synovi je na konci testování skoro 15 měsíců a, i když už je dosti velký na to, aby trpěl na koliky, tak jsem zpozorovala, že ustalo bolení bříška hlavně po večerní dávce mléka, kdy v podstatě po vypití ihned usíná. U konkurenčních antikolikových výrobků jej bříško mnohdy tzv. tlačilo, bylo znatelné, že má v břiše vzduch, který mu samozřejmě nebyl příjemný a budilo jej to. Troufám si tvrdit, že kdybychom měli tyto lahvičky v kritických měsících, kdy nejvíce trpěl na bolesti bříška, mohli jsme si ušetřit spoustu bezesných nocí. Takže obrovský benefit těchto lahví je, že jsou opravdu antikolikové, snadno se čistí a osobitý design je již jen krásným benefitem. A co si rodič dítěte přeje nejvíce? Přeci to, ať je děťátko spokojené a nic jej netrápí. Proto my určitě budeme používat lahve ZERO ZERO i nadále.

S pozdravem maminka Pavlína se synem Vojtíškem

Komentář společnosti BabyGroup, s.r.o., dovozce lahviček Suavinex:

Milá Pavlíno,

děkujeme za velmi pozitivní zhodnocení našich lahviček a připojujeme komentář k jedné z uvedených zkušenosti: Nevýhodou je širší základna a mechanizmus proti úniku mléka

Tím, že na noc míváme lahev s vodou v ohřívačce, aby byla voda připravena na požadovanou teplotu na ranní mléko, tak jako drobnou nevýhodu beru to, že tím, že lahvičky ZERO ZERO mají širší základnu, tak se nevleze do naší ohřívačky lahví. Vyřešili jsme to však tím, že jsme vodu ohřívali v lahvi, jež jsme používali doposud a do testovaných lahviček jsme před přípravou mléka vodu přelévali.

Jako mírně kritický prvek vidím víčko, které, kdybyste chtěli láhev použít např. venku na procházce, výletě apod., umisťujete pod savičku, aby Vám tekutina z lahve nevytekla do tašky. Mně osobně tento způsob moc nevyhovuje, spíš by mi vyhovoval nějaký vnější těsnící „kryt“ na savičku než toto vnitřní víčko.

Širší základna je opodstatněná a vytvořená designery ve spolupráci s pediatry záměrně pro zvýšení stability láhve a stejně tak pro lepší manipulaci a během čištění. 

Odpověď na reakci v souvislosti s těsnícím víčkem: výrobce klade důraz především na kvalitu a funkčnost láhve, které cílem je zabezpečit zdravé trávení u dětí krmených kombinovaně s kojením nebo krmených umělou stravou.  Je záměrem, aby se savička nacházela mimo střed a otvor pro pití není na přímém vrcholu savičky. Proto jedinou možností jak láhev při cestování uzavřít, je vložení těsnícího víčka pod závit se savičkou.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Pavlína: Škoda, že jsme neznali lahvičky Zero Zero hned po předčasném narození syna! - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce