Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Veronika: Pro maminku 4 dětí je nosítko Ergobaby Adapt velkým pomocníkem

Jmenuji se Veronika a je mi 33 let, se svými čtyřmi syny a manželem bydlíme na venkově v domečku s velkým hospodářstvím. Testovali jsme nosítko Ergobaby Adapt po dobu jednoho měsíce s měsíčním Mirečkem od příchodu z porodnice a téměř rok a půl starým Antonínkem. Mirečkova váha byla v tu dobu asi kolem 3,5 kg a Toník má aktuálně 12 kg. 

Nosítko Ergobaby Adapt je nejpohodlnější, co jsem kdy vyzkoušela

Zkušenosti s nošením již nějaké mám, protože už nejstaršího syna jsem opravdu velmi často a ráda nosila v šátku značky Šanami, jelikož byl jako miminko velmi neklidný a nebylo možno ho jinak uspat než unošením v šátku. Šátek byl pro nás záchrana.  Před narozením druhého syna jsem se začala poohlížet po ergonomickém nosítku, jelikož navazování šátku trvalo delší dobu než nasazení nosítka a se dvěma dětmi už toho času tolik nebylo. Tehdy jsem koupila bazarově nosítko Kibi. Toto nosítko mělo jednu nevýhodu, a to, že jej nelze použít pro úplně malé miminko, takže jsme v tomto období ještě museli použít šátek a půjčenou Manducu. Z dřívějšího období, když jsem byla ještě svobodná a bezdětná, jsem pracovala jako chůva u německo-české rodiny, se kterou jsem i bydlela a cestovala. Rodiče malého chlapečka nám nosítko značky Ergobaby pořídili, a i když je to již 7 let zpátky, bylo velmi užitečné nejen při cestování po Africe, ale i při pohybu po Praze a jinde. Tehdy k němu byla i novorozenecká vložka a bylo sice také pohodlné, ale jistě ne až tak, jako nosítko Ergobaby Adapt, které nyní testujeme. 

Příjemné překvapení v krabičce Ergobaby Adapt

Když nám dorazilo nosítko Ergobaby Adapt k testování, překvapilo mě, v jakém pěkném balení bylo. Už podle krabičky člověk pozná, že se jedná opravdu o kvalitní značku. Když jsem nosítko vybalila, zjistila jsem, že se jedná opravdu o příjemný materiál, tedy bavlnu. Uvnitř nosítka, ze strany, kde miminko přichází do styku s ním, je materiál velmi heboučký a měkký. Ze strany vnější je látka hrubší, ale i tak moc příjemná na dotek. Mile mě překvapil návod. Nebyl dlouhý a složitý, jak to bylo např. u nosítka, které doma mám. Vše bylo velmi jednoduše krátce napsáno, ale zároveň tak, aby to pochopil každý člověk. Návod byl samozřejmě v češtině. 

Mireček je v nosítku velmi spokojený bez bolesti bříška

Jelikož je nejmladší syn Mireček prakticky neodložitelné miminko, využíváme nosítko velmi často. Mohu říct, že v průměru 5 hodin denně. Malinký má totiž problém, že se mu často vrací mlíčko zpět do pusinky a hodně blinká. Dost u toho pláče a bývá neklidný. Proto je pro něj ulevující zvýšená poloha a nosítko je úplně ideální. Po nakojení je potřeba ho alespoň hodinu udržovat v této zvýšené poloze. A pokud člověk chce ještě něco udělat např. uklidit, uvařit nebo vyžehlit prádlo, je nosítko úžasný pomocník. Nosítko Ergobaby Adapt jsem tedy nejprve vyzkoušela na Mirečka. Hned po navázání se krásně zklidnil a spokojeně usnul. Nikde nás nic netlačilo a konečně jsem měla obě ruce volné. 

Nosítko Ergobaby je pro mě, jako maminku 4 dětí, velkým pomocníkem

Jako maminka čtyř dětí je pro mě velmi důležité, abych stihla vše potřebné a opravdu toho s tolika dětmi nemám málo. Když je venku krásně, vezmu děti ven. Už nepotřebuji sourozenecký kočárek, který je těžký a je s ním problém se někam vlézt. Lépe mi vyhovuje si dát jedno děťátko do nosítka a druhé vézt v klasickém kočárku. 

V nosítku na zádech hravě unesu i 12kilogramového syna Antonínka

I našemu Antonínkovi se v nosítku velice líbilo. Měl z něj krásný výhled a byl velice spokojený. Není těžké si ho navázat ani do polohy na záda. Chce to jen trochu cviku a když to děláte již po několikáté, člověk ztratí obavy, že by mohl dítěti ublížit, a je to hned. Pokud je miminko na zádech, mám zcela volný předek a je to ještě více praktičtější, jen je zde podmínka pro uvázání na záda, že je to vhodné až pro větší děti. Velmi mě překvapila bederní opora, protože u nosítka, na které jsem zvyklá, tato část zcela chybí. Je to úžasná věc, protože je nošení opravdu pohodlné, nikde nic netlačí a záda ani po delším nošení nejsou cítit, že by bolela. A to se zády občas problémy mívám. I dvanáctikilogramové dítě je v nosítku celkem lehké, a to musím říct, že když ho nesu bez nosítka, mám po chvilce problém. Nosítko lze použít kromě uvedených dvou poloh na zádech a ve předu také v poloze na boku, která je ideální také pro kojení miminka přímo v nosítku. 

Ergobaby Adapt = kvalitní značka

Navštívila nás během testování také známá se svým půlročním miminkem, která svou holčičku také nosí a v nošení se vyzná lépe než já. Když nás viděla, jak testujeme nostíko Ergobaby Adapt, projevila zájem si nosítko vyzkoušet. Také ona z něj byla velmi nadšená a řekla mi, že se jedná o velmi kvalitní značku, která vyrábí opravdu nosítka zdravá pro miminka a jejich kyčelní klouby. Vyzkoušeli jsme také, že nosítko po seřízení skvěle padne nejen štíhlým, ale i silnějším ženám. 

Lehká údržba nosítka Ergobaby Adapt

Pokud bych vybírala nosítko sama, volila bych jinou barvu, protože na této béžové jde hned vidět každý flíček. Malý si občas ublinkne a na nosítku to jde hned vidět. Také když člověk např. pracuje v kuchyni a vaří, musí dávat velký pozor, aby nosítko nezašpinil. Starší zase nosítko cucal a kousal a zůstal na něm také flek. Ale alespoň jsme si vyzkoušeli, že je možné nosítko i vyprat přímo v pračce, a to na šetrném pracím programu a není možné ho sušit v sušičce, ale musí se sušit na vzduchu. 

Nosítko se mi zdá trošku neskladné oproti nosítku, které už doma mám, ale to je jenom drobnost oproti kladům, které má.

Inzerce

Výhody nosítka Ergobaby Adapt

 • Úžasný měkký materiál – bavlna stoprocentní prémiová
 • Bederní pás, který činí nošení pohodlným bez bolesti zad a miminko se zdá o mnoho lehčí než ve skutečnosti je
 • Možnost tří poloh nošení – na břiše, na zádech i boku
 • Velké váhové rozmezí – nosítko vhodné od narození až do 20 kg bez nutnosti  kombinace s jinými nosítky
 • Pohodlí při nošení pro miminko i maminku – nosítko opravdu nikde netlačí
 • Krásný moderní vzhled nosítka
 • Možnost kojení přímo v nosítku v poloze na boku
 • Jednoduchý návod, který pochopí hned každý člověk
 • Nosítko je ergonomické – i v dnešní době se člověk setká s lidmi, kteří nevědomky nosí své miminka v nosítkách nezdravých. Bazárky jsou neergonomických nosítek plné a člověk si musí dát pozor při výběru, aby nezakoupil tzv. visítko. U tohoto nosítka Ergobaby máte jistotu, že je vhodné pro správný vývoj miminka a jeho kyčelních kloubů
 • Vhodné pro hubené i silnější postavy – nosítko lze pomoci všelijakých popruhů jednoduše nastavit, takže padne opravdu každému
 • Volné ruce k práci a miminko stále pod dozorem 
 • Vynikající pomůcka pro děti trpící refluxem
 • Možnost prát dokonce v pračce na šetrný program
 • Nosítko je bezpečné – spony jsou testované v přísných spotřebitelských testech
 • Cena – vzhledem ke kvalitě této značky je nosítko cenově výhodné ve srovnání s nosítky jiných, ne tak vyhlášených značek
 • Rychlost navázání oproti šátku
 • Blízkost  - miminka, která se hodně nosí jsou spokojenější a klidnější. I náš malinký v nosítku téměř neplakal

Nosítko Ergobaby Adapt je jasnou volbou

Jsem velmi vděčná za možnost otestovat toto nosítko. V porovnání s jinými nosítky je Ergobaby Adapt opravdu luxusní, hlavně díky pohodlí, které nabízí mamince i miminku. Rozhodně ho doporučuji všem, kteří o koupi nosítka uvažují. Pokud bych měla znovu možnost volby nosítka, bylo by to jednoznačně některé ze značky Ergobaby Adapt, jen barvu bych volila jinou, i když tato béžová je krásná, ale pro mě trochu nepraktická. Tímto bych ráda poděkovala celému týmu babyonline za všechno, co pro nás maminky děláte. 

Maminka Veronika 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Veronika: Pro maminku 4 dětí je nosítko Ergobaby Adapt velkým pomocníkem - diskuze

Poradna

Mohu být těhotná?

| Catherinetop | 14.05.2021, 11:46

Dobrý den, dne 28.4.2021 jsem byla na punkci, tedy na odběru vajíček, byla jsem je darovat. Od 8.5.2021 do 12.5.2021 jsem měla menstruaci a dne 13.5.2021 jsem měla s přítelem nechráněný pohlavní styk a přítel ejakuoval do mne. Chtěla bych se zeptat, zda je možnost, že jsem těhotná, ale jsou to teprve 2 dny od pohlavního styku, ovšem mi to pořád vrtá hlavou. Chci se zeptat, jaká je šance, že jsem otěhotněla, když jsem byla darovat vajíčka a měla sex ihned po menstruaci, tedy jsem neměla ovulaci, ale vím, že riziko těhotenství po darování je vyšší, i když jsem neměla ovulaci a sex ihned po menstruaci. Budu moc ráda, když na můj dotaz odpovíte. Děkuji mockrát.

Dobrý den, je to málo pravděpodobné, nicméně ne zcela nemožné. S odstupem si můžete udělat těhotenský test z ranní moči. Tyto testy zachycují hladinu těhotenského hormonu, ale až od určité hladiny (obvykle min. cca 2 týdny od oplodnění).

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.05.2021, 09:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce