Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Lenka: S nosítkem Ergobaby Adapt lépe zvládáme krizové situace

Milé maminky,

jmenuji se Lenka a letos v březnu se mi narodila má druhá dcera Markétka. Doma mám už dvou a půl letou dceru Terezku. Na babyonline mě velmi zaujala možnost otestovat ergonomické nosítko ADAPT ERGOBABY. Tak jsem se s nadšením přihlásila. 

Markétka je nespavé miminko

Svoji první dceru jsem si také občas ponosila, ale v nosítku jiné nejmenované značky, která mi až tak moc k srdci nepřirostla. Chtěla jsem tedy vyzkoušet jiné a porovnat, co je lepší. 

Jaké bylo mé nadšení, když jsem zjistila, že jsem byla k testování vybrána. Vybrala jsem si variantu Ergobaby Adapt COOL AIR MESH, která je vyrobena z části ze vzdušné síťoviny. Ideální na léto. To jsem ještě netušila, jak moc bude nošení u nás aktuální. První dcera docela dost spinkala, a tak jsem měla „pohodu“. A stejně tak jsem si to malovala u druhé dcery. Jenže ouha, druhá dcera už od narození spí málo a spoustu času propláče. Většinu dne ji mám na rukou a nosím a nosím. Je nemožné cokoliv doma udělat.

Inzerce

Kvalita a bezpečnost nosítka Ergobaby Adapt

Po výběru varianty nosítka jsem se vrhla na pročítání internetu, co na něj říkají ostatní maminky. Upřímně, našla jsem pár negativních komentářů, kde tvrdili, že nosítko není vhodné pro novorozence. To mě trochu znejistilo a už jsem si nebyla tolik jistá, zda chci nosítko testovat na našem novorozeném miminku. Když nosítko dorazilo, tak jsem si jej pečlivě prohlédla, přečetla návod a následně přednastavila na nošení. Na první pohled bylo znát, že je kvalitně ušité a bezpečnost je zde na prvním místě. Dítě by z něj vypadnout nemělo. Design je u jiných nosítek sice líbivější, ale já jsem především pro tu praktickou stránku a neutrální barva nosítka je vhodná k čemukoliv a v případě potřeby může nosit i manžel. Nosítko je na první pohled trochu robustní, ale na druhou stranu velmi pohodlné. Díky polstrování ramenních popruhů se nezařezává a dobře drží na těle. 

Nosítko Ergobaby Adapt přijala dcerka skvěle

Po prvotních rozpacích jsem se rozhodla dceru do nosítka posadit, když měla tři týdny. Chtěla jsem vědět, jak vůbec na nosítko zareaguje, když se jí nelíbí jiné nošení než v zavinovačce. Musím říct, že na první pokus to dopadlo velmi dobře. Dcera v tu dobu měla asi 3,4 kg a kolem 50 cm a do nosítka se krásně vešla a ani nezaplakala. V nosítku krásně držela a nijak se nesesouvala. To mě trochu uklidnilo a po chvíli jsem ji vyndala, připravena na delší nošení. To nastalo velmi záhy. Potřebovala jsem doma nutně něco udělat a dcera stále plakala. Když jsem ji usadila do nosítka, tak se krásně uklidnila a za chvíli usnula. A takto se to opakovalo vícekrát. Záda mě sice po delším nošení bolela, ale alespoň jsem měla volné ruce. Je to ale způsobené i tím, že mám záda ve špatném stavu, takže to nepřičítám konstrukci nosítka. Testování u nás probíhalo pouze doma, ale zato úspěšně. Až bude možnost, určitě vyzkouším i venku. Momentálně venku nebylo zcela příznivé počasí a do obchodu jsem ji v současné situaci nechtěla brát. Přece jen nemá téměř žádnou imunitu. 

Nosítko Ergobaby Adapt nám zachránilo pár krizových situací

Nosítko mohu s klidným srdcem doporučit i ostatním maminkám, které zvažují nosítko (i pro novorozence). Já jsem určitě spokojená a nelituji toho, že jsem nosítko vyzkoušela. Nosítko se navíc dá dobře přenastavit, jak dítě roste. Takže pár měsíců jistě vydrží.

Ještě jednou děkuji za možnost testovat nové nosítko Ergobaby Adapt, zachránilo nám pár krizových situací, kdy už jsem byla v koncích. Věřím, že se ještě velmi osvědčí např. při růstu zubů.

Inzerce

Krásný den přeje maminka Lenka

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Lenka: S nosítkem Ergobaby Adapt lépe zvládáme krizové situace - diskuze

Poradna

Mohu být těhotná?

| Catherinetop | 14.05.2021, 11:46

Dobrý den, dne 28.4.2021 jsem byla na punkci, tedy na odběru vajíček, byla jsem je darovat. Od 8.5.2021 do 12.5.2021 jsem měla menstruaci a dne 13.5.2021 jsem měla s přítelem nechráněný pohlavní styk a přítel ejakuoval do mne. Chtěla bych se zeptat, zda je možnost, že jsem těhotná, ale jsou to teprve 2 dny od pohlavního styku, ovšem mi to pořád vrtá hlavou. Chci se zeptat, jaká je šance, že jsem otěhotněla, když jsem byla darovat vajíčka a měla sex ihned po menstruaci, tedy jsem neměla ovulaci, ale vím, že riziko těhotenství po darování je vyšší, i když jsem neměla ovulaci a sex ihned po menstruaci. Budu moc ráda, když na můj dotaz odpovíte. Děkuji mockrát.

Dobrý den, je to málo pravděpodobné, nicméně ne zcela nemožné. S odstupem si můžete udělat těhotenský test z ranní moči. Tyto testy zachycují hladinu těhotenského hormonu, ale až od určité hladiny (obvykle min. cca 2 týdny od oplodnění).

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.05.2021, 09:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce