Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Michaela: Nosítko Ergobaby Adapt doporučuji všem rodinám s dětmi

Úvodem bych chtěla poděkovat za možnost zúčastnit se tohoto testování. Jsme mladá aktivní rodina, která už dlouho po nosítku pokukovala, ale nevěděli jsme, jaké přesně vybrat. Díky možnosti testování nosítka Ergobaby Adapt jsme zjistili, že se dá pořídit opravdu kvalitní a pohodlné nosítko, které se pyšní i moc pěkným designem. Ještě jednou za tuto možnost moc děkujeme.

Praktická krabička s nosítkem uvnitř

Nosítko je zabaleno v praktické krabičce s poutkem. Díky tomu se dá velice snadno převážet a nezabírá příliš mnoho prostoru. Po rozbalení mě nejdříve trochu udivila mohutnost nosítka, kdy jsem nechápala, jak se to do té malé krabičky mohlo vejít. Po chvíli jsem však pochopila, že právě mohutnost nosítka je důležitá pro pohodlnost našeho Toníčka, který má 4 měsíce a váží 6,55 kg, ale i pro mě (nositelku). 

První zkouška nosítka Ergobaby Adapt Toníčka nenadchla

Po prostudování návodu jsme se vrhli na samotné zkoušení. Nejdříve jsme upravili spodní část dle váhy Toníčka a pak jsme ho do něj zkusili dát. Moc jsem se těšila na první reakci, protože jsem četla, že se nošení dětem líbí. Bohužel to náš Tonda nevzal úplně sportovně a celou dobu brečel. Je pravda, že jsme s ním nosítko ještě upravovali, aby nám oběma sedělo, takže i toto mohlo mít trochu vliv na jeho reakci. První test tedy nedopadl úplně ideálně, ale o to víc nás zajímalo, jestli to příště bude lepší. 

Druhý pokus vyšel na výbornou

Při dalším pokusu už musím Toníčka pochválit a musím hlavně vyzdvihnout samotné nosítko Ergobaby Adapt. Protože nám počasí zrovna nepřálo a zároveň jsme se báli udělat velký výlet, když první reakce byla trochu horší, vydali jsme se do parku, který je kousek od nás. Toníček trochu plakal, když jsme ho do něj dávali, ale po chvilce se v něm uklidnil a bylo po pláči. Musím říct, že přestože už Tonda není úplný drobek, tak mi při nošení nepřišel vůbec těžký a kdyby nefoukal silný vítr, tak bychom šli na delší dobu. Jedinou věc, co bych vytkla, bylo zapínání spony, která spojuje kšandy. Nebyla jsem si ji sama schopna zapnout a musel mi ji zapnout manžel. Naopak musím vyzdvihnout perfektně řešenou pláštěnku v kapse. Přestože jsem ji při zkoumání nosítka doma objevila, tak jsem na ni úspěšně zapomněla. Ke konci procházky jsme ji však objevili a musím říct, že to je opravdu hodně dobrý nápad. Při dalším testování se nám moc hodila.

Nosítko mělo úspěch také u prarodičů

Další zatěžkávací zkouška nosítka přišla při návštěvě prarodičů manžela. Jak jsem již uvedla, nosítko se dá složit do krabičky s poutkem, takže nezabere tolik místa a dá se dobře přenášet. Na druhou stranu složit ho do krabičky je trochu jako skládat hlavolam. Ale po nějaké době se to povede ???? U prarodičů mělo velký úspěch. Hlavně design a polstrování se všem líbilo. Toníčka jsem v něm nosila já, abychom nemuseli předělávat na každého z rodiny. Opět se mi potvrdilo, že v nosítku se jeho váha naprosto ztrácí a vůbec mi nepřijde, že bych ho nosila delší dobu.

Toníček první velkou procházku v nosítku krásně prospal

Měli jsme naplánovaný velký výlet, ale počasí opět čarovalo a místo sluníčka napadl sníh. Tak jsme se vydali nakonec na výlet do nedalekého lesa. Šel s námi i děda a synovci Dominik a Vojta. Toníček po chvilce usnul a celou dobu krásně spinkal. I po hodinovém nošení mi nepřišlo, že by vážil tolik a vůbec mě nebolela záda. Byla jsem díky tomu opravdu hodně mile překvapená, protože jsem si říkala, že nosit Tondu tak dlouhou dobu, bude pro záda určitě náročné. Vzhledem k tomu, že sněžilo, využili jsme tentokrát i pláštěnku. A jedním slovem paráda. Nemusela jsem se bát, že by Tondovi sněžilo na hlavičku a ani vítr nebyl problém. Tonda krásně spinkal po celou dobu a díky tomu jsme šli i na místa, kde je hodně kořenů a s kočárkem tam moc často nejezdíme. Vzhledem k terénu se od nás pak děda s Vojtou oddělili, protože by na čtyřkolce neprojel a pokračoval s námi pouze Dominiček na odrážedle. Nám tentokrát velké kořeny nevadily a parádně jsme se prošli. 

Inzerce

Naše oblíbené místo s nosítkem Ergobaby Adapt a spokojeným Toníčkem

Konečně jsme mohli vycestovat i do jiného okresu, takže volba byla jasná. Výlet do Českého ráje. Počasí sice nebylo ještě na tričko, ale už aspoň nefoukalo nebo nepadal sníh. Vyrazili jsme proto na výlet po okolí Turnova. Fotečka je u Dlaskova statku, kde to máme moc rádi. Tonda už si na nosítko evidentně zvykl, takže opět bez slziček a moc spokojený. 

Už se těšíme na léto, kdy budeme moci vyrazit na další naše oblíbené trasy a vzhledem k vzdušnosti nosítka se nebudeme muset bát, že by Tondovi bylo v nosítku velké vedro.

Díky nosítku můžeme kamkoliv na výlety

Jak jsem již uvedla, jsme moc rádi za možnost testování nosítka. Musím říct, že každá jeho součást je perfektně promyšlena. Přestože vypadá možná až moc mohutně, tak po chvíli zjistíte, že právě tato mohutnost dodává zároveň i velkou pohodlnost, a to jak pro miminko, tak pro jeho nositele. Nosítko jsem celou dobu testovala pouze já, ale manžel vypadal, že by se také chtěl zapojit. Těší se, až ho vyzkoušíme na výletech v Krkonoších, kam jezdíme na chatu a některá místa se s kočárkem opravdu navštívit nedají. Díky tomuto nosítku se nám opět rozšířila možnost výletů na místa, která jsme říkali, že na několik let nebudeme navštěvovat, protože pro kočárek nejsou vhodná.

Nosítko vypadá elegantně a vzdušně, takže předpokládám, že i v létě se v něm bude Toníčkovi líbit a zároveň se ani jeden z nás nebude pařit.

Inzerce

Nosítko Ergobaby Adapt je velmi pohodlné a praktické

Myslím, že pokud bude někdo vybírat nosítko, tak by měl rozhodně zvolit právě toto nosítko Ergobaby Adapt. Jak jsem již uvedla, zejména jeho pohodlnost a praktičnost jsou jeho velkým kladem. Díky tomu, že jsme využili i pláštěnku, tak musím říct, že i ta je jeho velkým plusovým bodem. Výhodou je i možnost nosit miminko na boku nebo zádech. My jsme testovali pouze nošení na břiše, protože mi přijde nejpřirozenější, ale určitě v budoucnu vyzkoušíme i další polohy nošení.

Bezpečnost na prvním místě

Vzhledem k propracovanosti nosítka jsem se od začátku nebála, že by mi Toníček vypadl nebo se mu něco stalo. Rozhodně bych ho tedy označila jako velmi bezpečné a pokud v lese nezakopnete, tak by se ani jednomu z vás nemělo nic stát.

Jeho bezpečnost a pohodlnost, které jsou doplněné i moc pěkným designem, bych hodnotila jako hlavní benefity. Rozhodně se s ním nebudeme bát jet do Krkonoš a zároveň s ním klidně půjdu i na nákup do obchodu. V obou případech vím, že bude Toníček v bezpečí a zároveň nám to bude slušet.

Jako jedinou nevýhodu vidím zapínání spony u kšand. S tím trochu bojuji a musel mi se zapínáním a rozepínáním pomáhat manžel. I to je ale podle mě o zvyku a zručnosti, takže předpokládám, že časem budu schopna nosítko i já sama zapnout a rozepnout. 

Inzerce

Nosítko doporučuji všem rodinám s dětmi

Závěrem bychom chtěli ještě jednou moc poděkovat za tuto zkušenost a možnost. Jsme rádi, že jsme se mohli testování ergonomického nosítka Ergobaby Adapt zúčastnit a budeme ho určitě doporučovat i ostatním kamarádům, kteří mají malé děti nebo děti plánují. Pro nás by toto nosítko byla jasná volba.

Maminka Michaela

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Michaela: Nosítko Ergobaby Adapt doporučuji všem rodinám s dětmi - diskuze

Poradna

Mohu být těhotná?

| Catherinetop | 14.05.2021, 11:46

Dobrý den, dne 28.4.2021 jsem byla na punkci, tedy na odběru vajíček, byla jsem je darovat. Od 8.5.2021 do 12.5.2021 jsem měla menstruaci a dne 13.5.2021 jsem měla s přítelem nechráněný pohlavní styk a přítel ejakuoval do mne. Chtěla bych se zeptat, zda je možnost, že jsem těhotná, ale jsou to teprve 2 dny od pohlavního styku, ovšem mi to pořád vrtá hlavou. Chci se zeptat, jaká je šance, že jsem otěhotněla, když jsem byla darovat vajíčka a měla sex ihned po menstruaci, tedy jsem neměla ovulaci, ale vím, že riziko těhotenství po darování je vyšší, i když jsem neměla ovulaci a sex ihned po menstruaci. Budu moc ráda, když na můj dotaz odpovíte. Děkuji mockrát.

Dobrý den, je to málo pravděpodobné, nicméně ne zcela nemožné. S odstupem si můžete udělat těhotenský test z ranní moči. Tyto testy zachycují hladinu těhotenského hormonu, ale až od určité hladiny (obvykle min. cca 2 týdny od oplodnění).

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.05.2021, 09:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce