Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Alena: Produkty Dr. Brown´s se staly našimi skvělými pomocníky

Hodnocení po měsíci testování

Dobrý den,

v první řadě chci velice s Amynkou poděkovat za výběr do testování produktů Dr. Brown´s. 

Na balíček Dr. Brown´s jsem se těšila jako malé dítě

Když balíček dorazil, rozbalovala jsem ho jak malé dítě, moc jsem se těšila. Každou věc jsem si poctivě pohlédla, rozbalila a ihned začala s naší Amy používat.

Inzerce

Láhev Options ušetří čas každé mamince

Líbí se mi, že se jedná o větší láhev. Tudíž budeme moci používat i až bude Amy starší, což je skvělé. Pro mě a všechny maminky se dobře drží, díky záhybům přesně pro prsty, což je pohodlné.

S čím mám trochu problém, je sklo, láhev je tím pádem dost těžká, takže i když malá za čas poporoste, myslím, že bude problém, aby láhev udržela sama. Na druhou stranu je pravda, že se dá skvěle vymývat a to i díky ultra tenkému kartáčku. Dá se vložit na umytí do myčky, to ulehčí čas každé mamince. 

Inzerce

Láhev využijeme při přechodu na umělou výživu

Vzhledem k tomu, že ještě kojím a hodlám co nejdéle jen to půjde, tak jsme ji použili jen jednou na odsáté mléko. Trochu mám strach, aby se mi kvůli tomu neodstavila od prsa. Ale tvar dudlíku je dobrý. Každopádně využijeme hned, jak najedeme na umělou výživu. Mohu tedy zkušenost doposlat poté. Jedenkrát před tím jsme použili láhev NUK, která je též antikoliková, ale myslím, že bublinek se tvořilo dost.

Bryndák s kousátkem se pro nás stal nepostradatelný, potřebovali bychom další

Inzerce

Ten jsme využili na 100 procent od první chvíle. Naše Amy stále blinká, takže bychom potřebovali minimálně dva či tři na výměnu. Velikost je akorát, skvělá je spodní vrstva, která nepropouští vlhkost. Barva a vzor se mi velice líbí, jemné a vkusné. Co určitě vyzdvihuji je dvojí zapínání, které je parádní u rostoucích miminek. A další komponent kousátko skvěle propojené dvě důležité věci. Úžasné, že se připojí zapínáním a nikde ho neztratíte, nikam se nezatoulá, nezakutálí. Další plus je, že se dá skvěle znova vyvařit, takže se z něj vlastně stává nezničitelná věc. A materiál je též parádní, uvidíme, až Amynce začnou lézt zoubky, jestli kousátko zvládne nátlak kousanců. Jinak v podstatě se dá vyměnit za dudlíček, jen připnout na bryndák a nemusíte hledat ani ten. Za mě 1.

Svítící dudlíky jsou velmi praktické, dají se využít i na masáž jazyku a dásní

Inzerce

Popravdě jsem ani ve snu netušila, že taková skvělá věc funguje a existuje. Mám 3tí miminko a až teď díky vám nelovím dudlík v noci a to je úžasné! Dudlíček je trochu větší, ale je zas lehounký, takže nám to vůbec nevadilo. Barva a obrázky jsou krásné. Na dudlací části má vroubečky na masáže jak jazyčku, tak později dásniček s rostoucími zoubky. Myslím, že to bude velký pomocník. Máme ještě dudlíky od NUK, ty jsou zas skvěle malé pro narozená miminka, jen se musí obměňovat a dokupovat vetší. Také máme MAM, ty mají též na vršku jiny povrch na masáže, ale velká nevýhoda je, že nemají držátko, takže se nedá uchytit na žádný držáček. Hlavní výhodou u nás je, že malá dudlíky chce. U dvou dětí před tím jsme nebyli úspěšní ani s jedním dudlíkem, měli to jen jako hračku do ruky a cucali si prsty. Takže za nás dudlíky od Dr. Brown´s výborné a praktické. Díky moc.

Jamieson Vitamín D používáme již od narození a koliky pomalu ustupují

Vzhledem k tomu, že se naše malá narodila a byl výpadek Vigantolu, což jsem ráda, protože děsně trpí na koliky, ale opravdu šíleně, museli jsme vyřešit náhradu minimálně na zimní období. Takže Jamieson D vitamín používáme od narození. Trochu jsem se toho obávala, ale řekla bych, že koliky pomalu ustupují. Ještě to není úplně dobré, ale snížily se dny na méně proplakané noci. Dáváme večer každý den po koupání 1 kapičku do pusinky. Zvládá to dobře, jestli ji to chutná, to nevím, občas se tváří kysele, to se ale u miminek děje s každou novou věcí a chutí.

Teploměr Microlife opravdu přišel 5 minut po 12té

Všechny děti doma včetně dospělých byly nemocné. A tak teploměr od vybalení používáme denně. Máme doma Hartmann a ten tedy opravdu funguje rychle, je ale starší a větší, tak jsem se moc těšila na nový vylepšený. Každopádně jsme zvyklá, že teploměr použiji a on zapíská, když teplotu doměří. Jenomže tady jsem čekala a čekala a čekala a nic. Žádné tútnutí ani písknutí, nevím proč. Jen včera, jak kdyby už věděl, že vážně musím poslat email, tak vážně zapískal. Tak uvidíme, třeba jen potřeboval čas, než se rozjel. Skvělé je, že je lehký, menší a flexibilní, což je vážně úžasné.

Produkty Dr. Brown´s se staly našimi skvělými pomocníky

Závěrem tedy musím říct, že celý balíček jsme se snažili využít, co nejvíce to jen šlo a musím říci, že to jsou pro nás i do budoucna skvělí pomocníci. Takže ještě jednou vám mockrát děkuji za umožnění vyzkoušení výrobků.

Maminka Alena

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Alena: Produkty Dr. Brown´s se staly našimi skvělými pomocníky - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce