Preventivní prohlídka v 18 měsících věku

Opět zde platí objednávkový systém, pokud si rodiče sami nedomluví termín, dětská sestra rozešle pozvánky s uvedením dne a hodiny prohlídky. V tomto věku již dítě dokáže přiměřeně spolupracovat, lze již orientačně vyšetřit u většiny dětí zrak a sluch, lze posoudit rozvoj řeči, sociální chování dítě včetně udržování osobní hygieny a samostatnosti při stolování.

Lékaři je opět nutné sdělit všechny nové údaje, doložit případné odborné nálezy. Součástí této prohlídky je opět pohovor o možnostech nadstandardních očkování, samozřejmě poučení o všech odchylkách ve vývoji či výživě dítěte a možnostech jejich řešení a dále seznámení s další preventivní prohlídkou, která je ve 3 letech věku.

Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Preventivní prohlídka v 18 měsících věku - diskuze

Poradna

Dýchání u miminka

| Zuzka a Matěj | 03.05.2019, 09:35

Dobry den..chtela bych se zeptat..mam 3 tydenni miminko a zacal mi pri dychani vydavat zvuky...obcas zacne z niceho nic hykat jako maly oslik jak kdyby se nemohl nadechnout..pak to hned prejde a dycha normalne...u kojeni mi nekdy dycha jako pres nos..ale pak to zase prejde a dycha normalne...a ve spanku mi nekdy dycha i pusou....mam se bat nebo ty zvuky jsou normalni...??

Dobrý den. Takové zvuky jsou u kojenců normální.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 10.05.2019, 09:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce