Inzerce
Inzerce

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro děti v roce 2021

Jako každý rok je možné i letos žádat u většiny zdravotních pojišťoven o příspěvky na dentální hygienu nebo na pomůcky dentální hygieny pro děti.

  1. Pojišťovna VZP
  2. Pojišťovna VOZP
  3. Pojišťovna ČPZP
  4. Pojišťovna OZP
  5. Pojišťovna ZPŠ
  6. Pojišťovna ZPMVČR
  7. Pojišťovna RBP-ZP

Pojišťovna VZP (111)

U Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR (111) letos není možnost příspěvku na dentální hygienu ani na dentální pomůcky pro děti.

Pojišťovna VOZP (201)

Jako člen programu Zdraví má vaše dítě nárok u Vojenské zdravotní pojišťovny ČR (201) na příspěvek na dentální hygienu do výše 500 Kč. Pokud má dítě v rodině vojáka a zároveň je členem klubu Rodina vojáka nebo Válečný veterán, můžete čerpat příspěvek až do výše 700 Kč. Příspěvek se v obou případech vztahuje pouze na dentální hygienu (ošetření či instruktáž), nikoli na nákup pomůcek nebo ošetření u zubního lékaře.

Více o příspěvcích na dentální hygienu na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.vozp.cz/prispevky-na-prevenci).

Pojišťovna ČPZP (205)

Členové programu Bonus Plus u České průmyslové zdravotní pojišťovny (205) mají možnost, na základě nasbíraných bodů v rámci preventivních prohlídek, čerpat příspěvek na dentální hygienu, i nákup přípravků na ústní hygienu. Příspěvek na dentální hygienu pro děti je maximálně 500 bodů/Kč. Pro děti od 3 let je možné čerpat příspěvek i na vybrané přípravky ústní hygieny maximálně 250 bodů/Kč.

Více informací k čerpání z programu Bonus Plus najdete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.cpzp.cz/bonus/cerpani-bodu).

Inzerce

Pojišťovna OZP (207)

Příspěvek až 2 000 Kč na dentální hygienu u Oborové zdravotní pojišťovny (207) získají děti díky VITAKARTĚ a výhodám VITAKONTO. Příspěvek je rozdělen na dva Kupony (Dentální Hygiena I a Dentální Hygiena II), tak aby bylo možné čerpat jej dvakrát ročně do celkové částky 2 000 Kč. Na každý Kupon můžete žádat proplacení poloviny účtenky vašeho ošetření na dentální hygieně. Spuštění programu Dentální Hygiena I začíná v první polovině kalendářního roku. Proplacení účtenky je podmíněné vykázanou stomatologickou péčí v témže roce.

Více informací nalezenete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.ozp.cz/benefity/benefityozp).

Pojišťovna ZPŠ (209)

U zdravotní pojišťovny Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209)  je možné čerpat příspěvek v hodnotě až 500 Kč pro děti od 6 do 18 let na ošetření provedené dentální hygienistkou.

Více informací ohledně příspěvku naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.zpskoda.cz/pro-pojistence/zdravotni-programy-2021/prispevky-na-sport-pro-dospele-deti-ci-seniory-a-na-dentalni-hygienu).

Inzerce

Pojišťovna ZPMVČR (211)

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (211) nabízí pro děti příspěvek na instruktáž dentální hygieny u dentální hygienistky 500 Kč ročně. Nově je prodloužený termín pro podání žádosti o příspěvek do 31. prosince 2021.

Více informací naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy-na-prevenci/nacvik-dentalni-hygieny-pro-dospele).

Pojišťovna RBP-ZP (213)

Děti mají u zdravotní pojišťovny Revírní bratrská pokladna (213) možnost proplacení příspěvku na dentální hygienu ve výši 500 Kč. Podmínkou je registrace v programu MojeRBP a online služba my213. Pojištěným dále přispívá navíc až 500 Kč na nákup snímacích nebo fixních aparátů při léčbě vadného růstu chrupu (program Zdraví 90).

Více informací o příspevku naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.rbp213.cz/cs/pojistenci/bonusy-a-prevence/a-54/).

Inzerce
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro děti v roce 2021 - diskuze

Poradna

Skoro bez zubů

| Syd | 20.10.2023, 04:48

Dobrý den, omlouvám se, možná to sem nepatří, ale už nevím, jak dá... Přistěhovala jsem se před 4 roky a nemůžu najít v kraji žádného zubaře, který by mě vzal. Jsem už zoufalá, mám poslední tři zuby na vytrhnutí, pojišťovna mi dala seznam, nikdo mi to nechce udělat, prý mají plno. Co mám dělat? Jsem zoufalá a chci mít už zoubky a najíst se, bolí mě už dásně a moje dcera taky nemá zubaře.

Dobrý den,

pokud nemáte svého zubaře a máte bolesti, doporučuji vyhledat zubní pohotovost.

Sehnat smluvního zubního lékaře by Vám měla pomoci Vaše pojišťovna, bez ohledu na dojezdové vzdálenosti. Pokud se nepodařilo na první dobrou, opakujte svou žádost o pomoc klidně několikrát po sobě. Případně je seznam zubních lékařů na stránkách www.dent.cz, kde si můžete vyfiltrovat ordinace ve Vašem kraji. Případně zvažte registraci i mimo Váš kraj (např. do Prahy běžně dojíždí rodiny od Tábora či Jindřichova Hradce). 

Přeji hodně štěstí a držím palce, ať brzy uspějete a Vy i Vaše dcera máte brzy zdravé zuby.

MUDr. Irena Červená

MUDr. Irena Červená | Babyonline | 22.10.2023, 16:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×