Inzerce
Inzerce
Inzerce

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro děti v roce 2021

Jako každý rok je možné i letos žádat u většiny zdravotních pojišťoven o příspěvky na dentální hygienu nebo na pomůcky dentální hygieny pro děti.

  1. Pojišťovna VZP
  2. Pojišťovna VOZP
  3. Pojišťovna ČPZP
  4. Pojišťovna OZP
  5. Pojišťovna ZPŠ
  6. Pojišťovna ZPMVČR
  7. Pojišťovna RBP-ZP

Pojišťovna VZP (111)

U Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR (111) letos není možnost příspěvku na dentální hygienu ani na dentální pomůcky pro děti.

Pojišťovna VOZP (201)

Jako člen programu Zdraví má vaše dítě nárok u Vojenské zdravotní pojišťovny ČR (201) na příspěvek na dentální hygienu do výše 500 Kč. Pokud má dítě v rodině vojáka a zároveň je členem klubu Rodina vojáka nebo Válečný veterán, můžete čerpat příspěvek až do výše 700 Kč. Příspěvek se v obou případech vztahuje pouze na dentální hygienu (ošetření či instruktáž), nikoli na nákup pomůcek nebo ošetření u zubního lékaře.

Více o příspěvcích na dentální hygienu na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.vozp.cz/prispevky-na-prevenci).

Pojišťovna ČPZP (205)

Členové programu Bonus Plus u České průmyslové zdravotní pojišťovny (205) mají možnost, na základě nasbíraných bodů v rámci preventivních prohlídek, čerpat příspěvek na dentální hygienu, i nákup přípravků na ústní hygienu. Příspěvek na dentální hygienu pro děti je maximálně 500 bodů/Kč. Pro děti od 3 let je možné čerpat příspěvek i na vybrané přípravky ústní hygieny maximálně 250 bodů/Kč.

Více informací k čerpání z programu Bonus Plus najdete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.cpzp.cz/bonus/cerpani-bodu).

Inzerce

Pojišťovna OZP (207)

Příspěvek až 2 000 Kč na dentální hygienu u Oborové zdravotní pojišťovny (207) získají děti díky VITAKARTĚ a výhodám VITAKONTO. Příspěvek je rozdělen na dva Kupony (Dentální Hygiena I a Dentální Hygiena II), tak aby bylo možné čerpat jej dvakrát ročně do celkové částky 2 000 Kč. Na každý Kupon můžete žádat proplacení poloviny účtenky vašeho ošetření na dentální hygieně. Spuštění programu Dentální Hygiena I začíná v první polovině kalendářního roku. Proplacení účtenky je podmíněné vykázanou stomatologickou péčí v témže roce.

Více informací nalezenete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.ozp.cz/benefity/benefityozp).

Pojišťovna ZPŠ (209)

U zdravotní pojišťovny Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209)  je možné čerpat příspěvek v hodnotě až 500 Kč pro děti od 6 do 18 let na ošetření provedené dentální hygienistkou.

Více informací ohledně příspěvku naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.zpskoda.cz/pro-pojistence/zdravotni-programy-2021/prispevky-na-sport-pro-dospele-deti-ci-seniory-a-na-dentalni-hygienu).

Inzerce

Pojišťovna ZPMVČR (211)

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (211) nabízí pro děti příspěvek na instruktáž dentální hygieny u dentální hygienistky 500 Kč ročně. Nově je prodloužený termín pro podání žádosti o příspěvek do 31. prosince 2021.

Více informací naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy-na-prevenci/nacvik-dentalni-hygieny-pro-dospele).

Pojišťovna RBP-ZP (213)

Děti mají u zdravotní pojišťovny Revírní bratrská pokladna (213) možnost proplacení příspěvku na dentální hygienu ve výši 500 Kč. Podmínkou je registrace v programu MojeRBP a online služba my213. Pojištěným dále přispívá navíc až 500 Kč na nákup snímacích nebo fixních aparátů při léčbě vadného růstu chrupu (program Zdraví 90).

Více informací o příspevku naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.rbp213.cz/cs/pojistenci/bonusy-a-prevence/a-54/).

Inzerce
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro děti v roce 2021 - diskuze

Poradna

Čištění zubu

| TerezaM1988 | 06.10.2020, 13:32

Dobrý den :) dnes jsem byla u zubaře pouze na vyčištění a zalepení díry v dolní 6tce...pani doktorka neochotne ale přesto mi pichla injekci...zub vůbec nebyl umrtveny...jeste se rozhodla že mi píchne do vnitr do zubů do nervů...to jsem odmítla Protože vim co je to za bolest...a když mě zub neboli tak jsem neshledala důvod prostě se nechat trápit...začala po mě ječet ať otevřu pusu že se mě neptá jestli chci...to jsem se sprajcla úplně...tak ze mě strhla ten bryndak ukázala na dveře a vyhodila mě...chci se zeptat jak to probíhá to čištění? Děkuji za odpověď P.S: brečela sem jak malé decko strašně mě úplně vystresovala...a to mi je prosím 32 ???????????

Dobrý den,

pokud jsem to správně pochopila, měla jste podstoupit endodontické ošetření, tzv. "čištění kořenových kanálků". Uvedené ošetření se provádí po aplikaci místního znecitlivění a zajištění suchého operačního pole (nejčastěji speciální gumovou blánou zvanou kofferdam). Spočívá v odstranění obsahu kořenových kanálků (zubní dřeň, její odumřelé zbytky, granulační tkáň, hnis atd.). Kořenový kanálek je třeba opracovat kořenovými nástroji, ať už ručně či strojově. Jsou to takové speciální "pilníčky", které mohou připomínat velký "vrták" či "jehlu". Kanálek se průběžně desinfikuje, nejčastěji roztokem, který páchne jako Savo. V závislosti na stavu kanálku a případné infekci je celý tento proces proveden v jedné či několika návštěvách, než se podaří kanálek řádně vysušit a je možné jej zaplnit kořenovou výplní (nejčastěji z gutaperči) a tu pak překrýt výplní zubu. Následně je možné na zub zhotovit korunku. Celé ošetření je velmi náročné pro všechny zúčastněné a patří mezi poměrně drahé výkony, pokud má být provedeno podle současných poznatků a pomocí materiálů, které jim odpovídají. Kondenzační techniky výplně kořenového kanálku, ani různé speciální metody "čištění" pojišťovna nehradí. Na druhou stranu, dobře endodonticky ošetřený zub může při správné péči dobře sloužit i celá desetiletí.

Přeji Vám, abyste ošetření nakonec v pohodě zvládla a zub se podařilo zachránit.

Srdečně zdravím,

MUDr. Irena Červená

MUDr. Irena Červená | Babyonline | 20.10.2020, 18:03
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×