Inzerce
Inzerce
Inzerce

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro děti v roce 2021

Jako každý rok je možné i letos žádat u většiny zdravotních pojišťoven o příspěvky na dentální hygienu nebo na pomůcky dentální hygieny pro děti.

  1. Pojišťovna VZP
  2. Pojišťovna VOZP
  3. Pojišťovna ČPZP
  4. Pojišťovna OZP
  5. Pojišťovna ZPŠ
  6. Pojišťovna ZPMVČR
  7. Pojišťovna RBP-ZP

Pojišťovna VZP (111)

U Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR (111) letos není možnost příspěvku na dentální hygienu ani na dentální pomůcky pro děti.

Pojišťovna VOZP (201)

Jako člen programu Zdraví má vaše dítě nárok u Vojenské zdravotní pojišťovny ČR (201) na příspěvek na dentální hygienu do výše 500 Kč. Pokud má dítě v rodině vojáka a zároveň je členem klubu Rodina vojáka nebo Válečný veterán, můžete čerpat příspěvek až do výše 700 Kč. Příspěvek se v obou případech vztahuje pouze na dentální hygienu (ošetření či instruktáž), nikoli na nákup pomůcek nebo ošetření u zubního lékaře.

Více o příspěvcích na dentální hygienu na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.vozp.cz/prispevky-na-prevenci).

Pojišťovna ČPZP (205)

Členové programu Bonus Plus u České průmyslové zdravotní pojišťovny (205) mají možnost, na základě nasbíraných bodů v rámci preventivních prohlídek, čerpat příspěvek na dentální hygienu, i nákup přípravků na ústní hygienu. Příspěvek na dentální hygienu pro děti je maximálně 500 bodů/Kč. Pro děti od 3 let je možné čerpat příspěvek i na vybrané přípravky ústní hygieny maximálně 250 bodů/Kč.

Více informací k čerpání z programu Bonus Plus najdete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.cpzp.cz/bonus/cerpani-bodu).

Inzerce

Pojišťovna OZP (207)

Příspěvek až 2 000 Kč na dentální hygienu u Oborové zdravotní pojišťovny (207) získají děti díky VITAKARTĚ a výhodám VITAKONTO. Příspěvek je rozdělen na dva Kupony (Dentální Hygiena I a Dentální Hygiena II), tak aby bylo možné čerpat jej dvakrát ročně do celkové částky 2 000 Kč. Na každý Kupon můžete žádat proplacení poloviny účtenky vašeho ošetření na dentální hygieně. Spuštění programu Dentální Hygiena I začíná v první polovině kalendářního roku. Proplacení účtenky je podmíněné vykázanou stomatologickou péčí v témže roce.

Více informací nalezenete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.ozp.cz/benefity/benefityozp).

Pojišťovna ZPŠ (209)

U zdravotní pojišťovny Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209)  je možné čerpat příspěvek v hodnotě až 500 Kč pro děti od 6 do 18 let na ošetření provedené dentální hygienistkou.

Více informací ohledně příspěvku naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.zpskoda.cz/pro-pojistence/zdravotni-programy-2021/prispevky-na-sport-pro-dospele-deti-ci-seniory-a-na-dentalni-hygienu).

Inzerce

Pojišťovna ZPMVČR (211)

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (211) nabízí pro děti příspěvek na instruktáž dentální hygieny u dentální hygienistky 500 Kč ročně. Nově je prodloužený termín pro podání žádosti o příspěvek do 31. prosince 2021.

Více informací naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy-na-prevenci/nacvik-dentalni-hygieny-pro-dospele).

Pojišťovna RBP-ZP (213)

Děti mají u zdravotní pojišťovny Revírní bratrská pokladna (213) možnost proplacení příspěvku na dentální hygienu ve výši 500 Kč. Podmínkou je registrace v programu MojeRBP a online služba my213. Pojištěným dále přispívá navíc až 500 Kč na nákup snímacích nebo fixních aparátů při léčbě vadného růstu chrupu (program Zdraví 90).

Více informací o příspevku naleznete na stránkách zdravotní pojišťovny (https://www.rbp213.cz/cs/pojistenci/bonusy-a-prevence/a-54/).

Inzerce
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro děti v roce 2021 - diskuze

Poradna

9x kaz dítě 5 let

| JJAN | 07.06.2022, 09:28

Dobrý den,
vzhledem k tomu že náš druhý, mladší syn otevřel pusu až teď, bylo mu zjištěno 9x kazů a doporučení opravy pod celkovou anestezií a že se máme připravit na cc 15tisíc korun českých, plus 1000,- za vyšetření.....Každý na nás kouká jako na odpad, na rozdíl od staršího syna nemá ten maličký takový přísun sladkého, vlastně téměř žádný, sladké pití nekupujeme a ten starší je v 6té třídě a má jen 1 spravovaný zub, protože je lajdák a kašle na čištění. Ten maličký má větší péči než ten starší a přesto to takto dopadlo. Proč to nejde zajistit někde u zařízení které má smlouvu s pojišťovnami? Znáte nějaká?
Kolik to stojí jinde?
Díky za odpovědi.

Dobrý den,

ošetření zcela jistě lze zajistit v zařízení, které má smlouvu s pojišťovnou. Avšak otázkou zůstává, co vše danému zařízení pojišťovna proplácí a jaké ošetření je u Vašeho syna plánováno - pojišťovna nehradí zdaleka vše. Těchto zařízení je po republice velmi málo - ošetřování dětí v celkové anestezii je velmi náročné na personální i přístrojové vybavení (minimálně zubní lékař se zkušenostmi s ošetřováním dětí, jeho sestřička, anesteziolog a jeho sestra, stomatologická a anesteziologická souprava, dospávací pokoj, sestra dohlížející na pacienty po výkonu). Z toho je zřejmé, že tuto péči nemůže poskytovat zdaleka každé zdravotnické zařízení. A i proto jsou na těchto pracovištích velmi dlouhé čekací lhůty. Osobně mám zkušenosti se stomatologickými klinikami VFN v Praze a FN Motol. Předpokládám, že dané ošetření bude prováděno i v ostatních fakultních nemocnicích, kde mají dětské zubní oddělení. Není však pravidlem, že každé pracoviště je schopno zajistit v celkové anestezii i sanaci chrupu (zuby opravit) - pokud na operačním sále dané nemocnice není zubní souprava, pak je možné pouze ošetření extrakcemi (vytržením zubů). Ostatně při ošetření v narkóze je potřeba vždy postupovat radikálněji než při běžném ošetření (narkózu za týden nezopakujeme, ošetření zubních kanálků není až na výjimky možné, atd.).

Ceník má každé pracoviště svůj, dle kalkulace cen, kterou musí mít ze zákona provedenou (promítají se tam mj. náklady daného pracoviště a naprosto nelze srovnávat např. nájem ordinace v centru Prahy a ve vlastním rodinném domku někde na vsi). Proto bohužel nemohu znát ceny jiných pracovišť. Vím jen, že rodiče mých pacientů, kteří byli ošetřeni v pražských zdravotnických zařízeních, platili běžně částky 20 - 30 000Kč. Jestli jim část ošetření hradila pojišťovna, jsem se nikoho neptala (teoreticky by pojišťovna mohla hradit např. extrakce a rodiče výplně, narkózu, pooperační péči).

Pokud chcete hledat zařízení, kterému pojišťovna Vašeho dítěte proplatí ošetření v celkové anestezii, doporučuji se obrátit právě na Vaši pojišťovnu, resp. jejího revizního lékaře pro oblast stomatologické péče ve Vašem kraji. Ten má přehled, komu co proplácejí a kde jakou péči poskytují. Druhá věc jsou čekací lhůty v jednotlivých zařízeních a rychlost, jakou kazy postupují právě u Vašeho syna.

Držím palce, ať vše co nejdříve a co nejlépe vyřešíte a malého nezačne nic bolet.

Srdečně zdravím,

MUDr. Irena Červená

MUDr. Irena Červená | Babyonline | 14.06.2022, 22:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×