Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přibývání na váze po 40

Jakto, že po 40 začnou ženy při stejné stravě přibývat na váze? Co s tím? Snížit stravu energeticky nebo přidat více pohybu? Děkuji.

Odpověď Mgr. Jana Eliášová, nutriční terapeutka:

Dobrý den, se zvyšujícím se věkem se snižuje hodnota bazálního metabolismu. Hormonální změny související s nástupem menopauzy (individuálně) mají velmi významný, i když méně viditelný (nastupují nenápadně - plíživě), účinek na metabolismus celého ženského těla. Dochází k nárůstu tukové tkáně, proto je důležité být především fyzicky aktivní a mít výdej energie v rovnováze s příjmem energie, prostě mít tento fakt pod kontrolou. Určitě tato změna bude souviset i s dosavadním celoživotním stylem. Vzhledem k prevenci možného vzniku různých onemocnění souvisejících s životním stylem a věkem, bych dala rovnítko mezi dostatkem pohybu a správně vyváženou stravou. Obě možnosti, které uvádíte, jsou možné. Na pohyb rozhodně nezapomínejte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Přibývání na váze po 40 - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×