Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak vysportovat sladkosti - čokoládu, velikost porcí

Poslední dobou si nemohu pomoct a denně sním po obědě sladké cca 2000 kJ. Jakou aktivitu bych musela zařadit, abych je zcela spálila. Myslím, že je to také tím, že nejsem schopná sníst celou porci běžného jídla, ale organizmus energii potřebuje, tak se takto dojídá po obědě velikostně malým, ale energeticky velkým soustem. Je na to nějaké opatření? :-)

Odpověď Mgr. Jana Eliášová, nutriční terapeutka:

Odpovím z pohledu výživy. Na pohyb nejsem odborník, tak to jen obecně. To, co popisujete, je vcelku normální, pokud změníte poměr mezi příjmem a výdejem energie, nebo během dne nepřijímáte dostatečně vyváženou a energeticky hodnotnou stravu. Zamyslete se nad tím, zda v současné době došlo ke změně ve vašem obvyklém režimu – více chodíte ven, méně jíte atd. Jíst 2000 kJ ve sladkosti je docela dost - to je třeba celá 100 g margotka. Porovnejte. Energetický výdej 1200 kJ = 45 min aerobiku nebo 1/2 hodiny rekreačního plavání a 800 kJ běh 1/2 hod. rychlostí 8 km/hod. Doporučila bych se také zamyslet nad způsobem stravování v dopoledních hodinách – velikost a složení snídaně, příp. dopolední svačiny. Zvažte počet denních porcí.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Jak vysportovat sladkosti - čokoládu, velikost porcí - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×