Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přechod na peněžitou pomoc v mateřství

Dobrý den, pobírám rodičovský příspěvek, 18.7.2015 bych měla nastoupit na peněžitou pomoc v mateřství. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Je potřebné nastoupit za rodičovského příspěvku na peněžitou pomoc v mateřství ze dne na den, nebo mohu poslední dávku rodičovského příspěvku čerpat naposledy v červnu a od 18.7. nastoupit na peněžitou pomoc v mateřství aniž bych mezi tím musela do práce nebo je lepší pobírat rodičovský příspěvek ještě v červenci? Pokud bych přestoupila takto souvisle z rodičovského příspěvku na peněžitou pomoc v mateřství, bude peněžitá pomoc v mateřství přibližně ve stejné výši jako minulá? Přestup z rodičovského příspěvku na novou peněžitou pomoc v mateřství mohu nahlásit na okresní správě sociálního zabezpečení i já nebo musí pouze zaměstnavatel? Děkuji.

Odpověď Mgr. Věra Tautová, DiS., mateřská a rodičovská dovolená:

Dobrý den, čerpání rodičovského příspěvku a délka rodičovské dovolené mohou být různé. Důležité je, jak se dohodnete se zaměstnavatelem. Bylo by asi lepší dočerpat rodičovský příspěvěk v červnu, protože v červenci už budete mít souběh a když máte termín nástupu na mateřskou v polovině července, nejspíš by vám rodičovský příspěvek již stejně nevyplatili, protože dostanete peněžitou pomoc v mateřství. Nástup na mateřskou musíte hlásit v práci, respektive tam odevzdat formulář od gynekologa, který vyplní a odešlou na okresní správu sociálního zabezpečení sami. Navíc to musí evidovat kvůli vašemu nároku na dovolenou za dobu mateřské. Procenta se u peněžité pomoc v mateřství v posledních letech neměnila, takže budete mít stejnou peněžitou pomoc v mateřství jako u prvního dítěte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Přechod na peněžitou pomoc v mateřství - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×