Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přestup z rodičovského příspěvku na peněžitou pomoc v mateřství

Dobrý den, nárok na peněžitou pomoc v mateřství bych měla mít - mám smlouvu na dobu určitou, i když bez data, jen zástup za rodičovský příspěvek. Kolegyně ještě nenastoupila, měla by v březnu, a já na peněžitou pomoc v mateřství mám nastupovat v květnu, takže to stíhám v ochranné době. Co mě ale zajímá je, jestli musím opět postupovat přes zaměstnavatele nebo mohu vše vyřídit sama na okresní správě sociálního zabezpečení, když už jsem bez smlouvy. Děkuji za odpověď, Adéla.

Odpověď Mgr. Věra Tautová, DiS., mateřská a rodičovská dovolená:

Dobrý den, musíte postupovat přes zaměstnavatele, protože vám musí do formuláře pro nástup na mateřskou dovolenou doplnit všechny potřebné informace. Pokud by byl se zaměstnavatelem nějaký komunikační problém, je možné se obrátit na okresní správu sociálního zabezpečení, která si potřebné údaje vyžádá, ale jednodušší pro všechny bude první možnost.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Přestup z rodičovského příspěvku na peněžitou pomoc v mateřství - diskuze

 • Prodleva mezi rodičovskou a materskou
  Hezký den, mám možnost nastoupit na mateřskou 13. nebo 27.4.. Měla jsem dle všeobecných rad nastavenou tak, že zbytek nižší částku doberu v dubnu a rodicovska a mateřská mi tak narazí. Bohužel se změnilo jakési pravidlo a přišel mi 30.3. dopis z UP, že mi vyplatí zbytek rodicovske v březnu a ukončí ji.
  Nestihla jsem během těch dvou dnů zareagovat a mela jsem tak vlastně již v pátek sedět v praci. Na SSZ, mi řekli, že stačí co se týká pojištění ty tři dny na konci měsíce. Jsem ale nejista a stejne mam strach, abych o mateřskou a práci nepřišla. Přijde mi, že jediná možnost je asi zpětně se zaměstnavatelem domluvit neplacené volno, aby mě nemohl vyhodit. Mám s ním dobre vztahy a doufám, že mě nevyhodi až zjistí že muze, ale takový postup UP, kdy mi v prosinci při úpravě dávek řeknou jednu informaci a pak mi změnu napíši až dva dny před jejím dřívějším ukončením mi prijde šílený. Poradíte mi prosím jak postupovat?
  VeruSem   | 03.04.2016 08:15:59 | Reakcí: 1, poslední: 04.04.2016 09:52:40
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Prodleva mezi rodičovskou a materskou
   Dobrý den, pobírání RP a rodičovská není totéž. Zásadní je, na jaký datum ukončení rodičovské jste domluvená v práci a na jak dlouho ji tudíž zaměstnavatel nahlásil na sociální zprávě na zdravotní pojišťovně.
   Sunny   | 04.04.2016 09:52:40
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×