Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vybavení do školy nejen pro prvňáčky - inzertní článek

Ergonomické psací potřeby přicházejí ke slovu stále častěji.

Jistě se již zabýváte myšlenkami, jaké psací potřeby budou pro Vašeho nastávajícího prvňáčka, ale i starší dítě potřeba koupit. V dnešní době lze na pultech papírnictví objevit stále více ergonomických psacích potřeb různých stylů a různé kvality pro děti předškolního a školního věku. Jak se v nich ale vyznat, který tvar je správný?

Důležitou pomůckou pro prvňáčka je bezesporu pero, na které se těší již od prvního školního dne. Výrobci psacích potřeb nabízejí různé varianty: bombičková pera, jednorázová pera, různé velikosti trojhranného úchopu, různé barvy.

Před cca 6 lety přišla s novinkou společnost STABILO. Na trh uvedla „křiváka“ či „delfína“, jak mu děti říkají.

V čem však spočívá ta inovace? Roller STABILO EASYoriginal nahrazuje klasické plnící pero a zaujme vytvarovanými ploškami pro uložení prstů tak, aby bylo docíleno správného úchopu. Úchopová část se vyrábí z neklouzavého materiálu a ve variantě zvlášť pro leváky a praváky. Těžiště rolleru je navíc posunuté směrem ke špičce a vrchní část rolleru je zahnutá tak, aby se pohodlně dala opřít o ruku mezi palcem a ukazovákem.

Inzerce

Především rodiče, ale i děti oceňují místo pro umístění jmenovky. Roller se tak snadno neztratí, a dítě si k rolleru vytvoří osobnější vztah.

Velkou výhodou rolleru je výměna náplní, náplň se vždy mění celá, včetně hrotu, takže se nerozskřípe a roller nedělá kaňky. V každém balení jsou přibaleny 3 náplně, následně lze zakoupit náplně náhradní. Jejich stopa odpovídá doporučené šířce stopy pro děti, které začínají se psaním, tj. 0,5 mm. Inkoust je modrý, zmizíkovatelný. Širší stopa nenutí dítě na roller či pero tlačit, což je důležité pro uvolněnost při psaní. Pro starší děti (zhruba od 8 let) lze doporučit modrou zmizíkovatelnou náplň se stopou 0,3 mm.

Inzerce

Roller STABILO EASYoriginal je doporučen dětem od 6 let, tzn. pro děti, které se začínají učit psát. Tak ať pro ně psaní není noční můrou.

Inzertní článek

Inzerce

V našem e-shopu nabízíme kvalitní psací potřeby:

Ergonomické pero STABILO Easy Original zmizíkovatelné Ergonomická tužka STABILO Easyergo (5-7 let)       Ergonomická tužka STABILO Easyergo (7+ let)
Ergonomické pero STABILO Easy Original zmizíkovatelné Ergonomická tužka STABILO Easyergo (5-7 let) 3.15 Ergonomická tužka STABILO Easyergo (7+ let)

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vybavení do školy nejen pro prvňáčky - diskuze

 • Stará doba - inkoustová pera
  Dnešní doba je plná reklam a i z toho důvodu se není co divit, že mnoho dětí je šikanovaných. A to vlastně hned od první třídy. Já jsme měla za to, že v první třídě, by se dítko mělo učit správně držet pero a né že dostane propisku jen proto, že je prostě moderní. Nejen naše generace vyrostla na inkoustových perech, které jsem prostě zničili přílišným tlačením, ale díky tomu jsme se naučili alespoň většina psát velice dobře. I to vybavení do škol je čím dál dražší. Syn si našel batoh na https://www.batohystil.cz/ a pevně věřím, že až s ním dorazí do školy neřekne mi, že už ho nechce, protože ostatní spolužáci mají batoh třeba s terminátorem a on si vybral v celku jednoduchou úpravu školní aktovky, která by mohla být použitelná až do třetí třídy. Penál jsem pro jistotu vybavili i nejmodernějším perem, aby nedošlo k ponižování od spolužáků.
  janickaam   | 12.07.2016 11:02:58 | Reakcí: 1, poslední: 25.09.2017 13:34:22
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Stará doba - inkoustová pera
   Moc děkuji za tato velmi pravdivá slova. I já jsme se ve škole nepohodla. Nejprve s paní učitelkou našeho syna a následně i s manželem. Učitelka na nás tlačila, že máme synovi koupit pero pilot nebo co a já jsem odmítla. Vysvětlení bylo dost podobné tomu co zde píšete o naší docházce. Jsem ráda, že zde zmiňujete web https://www.batohystil.cz. I my jsme zde nakoupily, naštěstí se děti u nás na škole znají tak si moc nezávidí a nejsou zde hádky kvůli tomu, kdo má co hezčí či lepší.
   ElPeter   | 25.09.2017 13:34:22
   Reagovat | URL příspěvku
 • Pravda
  To je sice pravda, ale nejhorší na tom je, že když to ta děcka nedostanou taky, pak jsou pak chudáci a děcka si z nich akorát dělají srandu, je to těžká doba, uff.
  chryzanténa   | 21.08.2015 15:19:26
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, dceři je 5,5 měsíce a stále spinká ve vaku Swaddle me, kde má ručičky na hrudníku. Vadí vázání v tomto věku? Druhý dotaz se týká uspávání, usíná mi v náručí. Kdy je vhodné “učit” usínání v postýlce? Určitě nejsem zastánce vyplakávání.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud je dítě ve vaku klidné, můžete ponechat, postupně bych doporučila uspávání v postýlce.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 13.01.2022, 16:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×