Inzerce
Inzerce
Inzerce

Očkování nedonošence

Očkování dětí | JanaNova82 | 10.09.2019, 16:56

Dobrý den, pane docente,
moc Vás prosím o radu ohledně syna. Narodil se o 2 měsíce dříve kvůli mé preeklampsii. Je v pořádku, jen ho trápí ekzém, kvůli kterému bylo očkování oddalováno. Teprve tento týden v 6. měsíce korigovaného věku dostal 1. vakcínu Infanrix hexa. Pediatr chce očkovat v režimu 3+1. Z mnoha zdrojů se dozvídám, že dostačující by mělo být schéma 2+1, ale vždy se dozvím jen "mělo by stačit", ne jasné "stačí".
Proto mě zajímá Váš názor, kterému důvěřuji. Jaké schéma v případě nedonošence ekzematika zvolit, v jakém intervalu mezi 2 dávkami (měsíc?, 2 měsíce?)
Zvažovala jsem i očkování proti pneumokoku- opět stejný dotaz- jaké volit schéma, kdy po Infanrixu očkovat a jakou zvolit vakcínu (Prevenar?, Synflorix?) Očkovat vůbec?
Moc děkuji za Váš čas a předem děkuji za pomoc. Jana


Dobrý den, 

očkovat hexavakcínu v tak pokročilém věku stačí ve schématu 2+1, s odstupem 2 měsíce mezi prvními dávkami. Schéma 3+1 by se zvolilo v řádném intervalu dle biologického věku, tedy pokud by se začínalo ve věku 2 měsíců. Prevenar 13 bych určitě očkoval, začněte cca 1 měsíc po první dávce hexy a dále dle schématu tak, aby byly odstupy min. 14 dnů, kdyby se to protáhlo s aplikací první dávky pneumokokové vakcíny. 

S pozdravem 

Rastislav Maďar 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS | Babyonline | 25.09.2019, 06:11
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce