Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nástup na další mateřskou dovolenou v měsíc,i kdy končí rodičovská dovolená

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jak je to s vyplacením PPM a RP. Mám RD do 3 let věku syna t.j. 29.8.2022, do té doby mám nastavený i RP. Chci se zeptat jak mám postupovat když mi v půlce srpna vzniká nárok na další PPM? Mám si změnit výši RP abych jej v srpnu už nedostala aby mi mohla za srpen být vyplacena PPM? Nebo je možné mít v tuto chvíli současně?
Děkuji a přeji pěkný den

M.P.

Dobrý den,

můžete si částku rodičovského příspěvku navýšit, abyste ji dočerpala před měsícem, ve kterém nastupuje na další peněžitou pomoc v mateřství, tedy do 31. července. Pokud nebudete mít rodičovský příspěvek vyčerpaný, je potřeba na ÚP nahlásit nástup na další PPM. V měsíci souběhu dávek Vám z rodičovského příspěvku bude náležet jen rozdíl mezi RP a PPM za daný měsíc. Pokud bude PPM vyšší, tak RP v daném měsíci nenáleží. Po porodu na ÚP písemně oznámíte narození dalšího dítěte a ÚP Vám doplatí nevyčerpaný rodičovský příspěvek na starší dítě.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 20.01.2022, 08:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×