Dobrý den,5 letá dcerka se potýká již 1,5 roku s moluskami. Některé jí hnisají a udělají se z nich stroupky, které se sami zahojí. Posilujeme imunitu hlívou ústřičnou, biopronem, homeopatiky, koupeme v tužebníku, potíráme Infectodellem a zanícené Imazolem. Po zhojení se na kůži tvoří takové malé dírečky. Četla jsem toho mnoho a i názory od lékařů jsou různé. Seškrabování, propichování, vymačkávání - některý lékař, že je to nutné, některý nám zase tvrdí opak, že se to spíše šíří mnohem více a máme jen posilovat imunitu. Nakažlivost v kolektivu a v bazénu - do školky dcerka chodí, protože ani nemáme jinou možnost, prý můžeme. Teď přes léto se párkrát vykoupala u sousedů v bazéně, tak jsem se kvůli tomu ptala lékařky, zda jsme tím ohrozili ostatní a bylo mi řečeno, že pravděpodobnost nákazy je nízká, pokud to nemá rozškrábané a nic nepropichujeme apod., že je infekční jen ta tekutina uvnitř toho pupínku. V cizině se to prý vůbec neřeší a dítě žije plnohodnotný život a chodí do veřejných bazénů zcela normálně. Dost se ale dočítám, že právě bazény jsou největším šiřitelem tohoto onemocnění. Tak nevím a prosím o Váš názor. Dost mně to teď trápí kvůli sousedům a také to, zda-li ty malé dírečky po moluskách se ztratí nebo zůstanou doživotně, jestli to nechat samo vyhnisat nebo raději seškrábnout. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď odborníka:

Dobrý den, bohužel, s molusky je to většinou neustálý boj, jde totiž o virovou nákazu, která se velmi dobře šíří v bazénech, ale k ošetřování, prevenci i následné léčbě opakovaného výskytu by se měl vyjádřit kožní specialista.
Pro akci je nutné přihlášení
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků
Související články

Bára 26. a 27. týden těhotenství: velikonoční oznámení rodině a test na těhotenskou cukrovku
Mohlo by vás zajímat
Zodpovězené dotazy
Celkem 5 495 zodpovězených dotazů
Dobrý den. Má dcera má 7 let. Byla často nemocná a tak jsme se obrátili na alergologa. Pozitivní test vyšel na břízu. Nemocná byla většinou na průdušky, tak nasadila léky na astma. Takže malá bere Zyrtec 10 kapek/ den, montelucast (teď Montelar) každý den a seretide 1x denně. Toto složení do sebe valí už asi 3 roky 365 dní v roce. Minimálně roste (je nejmenší ze třídy) a hodně přibírá. Má čím dál tím víc pohybu a čím dál tím víc přibírá. Už asi 2 roky má výsledky perfektní a paní doktorka vyžaduje stejné dávkování i medikaci. Chtěla bych to začít postupně vysazovat. Poradíte mi? Děkuji Nováková
Omlouvám se, ale do alergologické léčby nemohu zasahovat, léky se vysazují podle výsledků vyšetřerní krve a podle dechových objemů. Pokud dcera přibírá a neroste, požádejte o endokrinologické vyšetření, na vysazování léků se domluvte s alergologem.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, můj teď už 15 týdenní syn má už přes 5 týdnů rýmu, tedy spíše pořádně ji měl 3 týdny, byl nachlazen, dostal antibiotika do nosu Pamycon. Ten mu to zmírnil, ale nevyléčil. Paní doktorka nám pak řekla, ať koupíme sprej Nasodrill, ale ten mi přijde, že nepomáhá. Hlavně z nosu už nejde nic vysát, ale furt slyším, jak má nos ucpaný, občas i problémy s pitím, protože nemůže pořádně dýchat. Paní doktorka tvrdí, že ty miminka to tak mají, že chrčí, ale ani ho neviděla, pred týdnem řekla, že zahleněný je teď jen po telefonu, že to nic nebude... Už nevím, co vyzkoušet, abych malému ulevila. Paní doktorka se mnou mluvila jak s nějakou hysterickou ženskou, která plaší kvůli rýmě, ale on ji opravdu má, sice mu z nosu neteče, ale drží se mu to někde v zadu. Prosim poraďte, děkuji.
Děti v tomto věku mohou být zahleněné dlouhodobě, pokud ale zahlenění brání kojení, doporučuji vyšetření ORL.

Pro akci je nutné přihlášení