Inzerce
Inzerce
Inzerce

7měs. dítě nechce příkrmy

Kojení a výživa dětí | katingala | 01.05.2020, 21:47

Dobrý den,
synkovi bylo 7 měs., váží 11,6 kg a je dosud v podstatě plně kojen, protože odmítá příkrmy. Nejeví vůbec zájem o jídlo. Jinak je ale zdravý, čiperný, dobře spinká. Co o tom soudíte? Je normální, že dítě začně jíst až později? (Moje dcera začala jíst hned v půl roce). Kolik mléka by měl vypít? Četla jsem, že potřebuje 150 ml/kg/den - to by bylo přes 1,7 l. Není to moc? Myslím, že nevypije ani litr. Mám se na to zaměřit? A mám nějak řešit, že nejí? Díky!

Dobrý den,

přechod na běžnou stravu je individuální a nemusí probíhat podle obecného návodu. Nemusíte mít obavy. Rozhodně synovi příkrmy nabízejte. Odmítání je zcela normální. Musíte být velmi trpělivá a zkoušet to opakovaně. Zkoušejte to v situacích, kdy jí i celá rodina. Zkušejte mu vytvářet rituály. Měřítkem správného vývoje je jeho prospívání, které hodnotí pediatr. Sama uvádíte, že se mu daří, je zdravý a čiperný. 

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 04.05.2020, 10:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce