banner

Dobrý den, v dubnu jsem prodělala revizi dělohy po zamlklém potratu. Jaká je plodnost po tomto zákroku a jaké je riziko neplodnosti? Každý měsíc mám bolesti v podbřišku v době ovulace (do zákroku jsem to neměla, přestože už jsem jednou rodila).

Odpověď MUDr. Pavel Turčan, gynekologie:

Provedený zákrok v naprosté většině plodnost neovlivňuje. Někdy sice může být zkomplikován zánětem nebo nerovnováhou hormonálních hladin. Svůj podíl na stavu může mít i stres a psychika. Opět někdy mohou pomoct přípravky typu Sarapis mensis nebo s myoinositolem.

Sdílejte stránku

Poradna

Dobrý den, 

chtěla bych Vás poprosit, zda byste mi neporadili v suplementech před těhotenstvím, abych podpořila plodnost. 

Už od 18. 2. beru od Brainmarket suplementy a to, hořčík v prášku, myo-inositol v prášku, super omegu 3, B9 v aktivní formě, D3 UI5000. Teď jsem si pořídila, protože mi došel myo-inositol a omega 3, tak od značky YARILO progametiq, Nutricius omegu 3 s EPA 330 a DHA 220. 

Doporučili byste mi jiné suplementy na podporu ovulace a plodnosti, případně i nějaké čaje? Momentálně jsem 62 den cyklu a od gynekologa jsem dostala Clostilbegyt 50mg. Mám ho začít brát hned 3.–7. den cyklu a pak jet mezi 10.–14. dnem k němu na kontrolu. 

Předem děkuji 😊 nechci nic podcenit.

Dobrý den, 

doplňky stravy primárně nezpůsobí, zda otěhotnění proběhne či nikoliv, důležitá je zejména medikace od Vašeho gynekologa, s doplňky si tolik hlavu nelamte – jsou to doplňky.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
28 hlasů

4 %
6 hlasů

15 %
21 hlasů

45 %
62 hlasů

16 %
22 hlasů

Celkem hlasovalo 139 unikátních návštěvníků

Diskuze 0