Inzerce
Inzerce
Inzerce

Neplodnost u manžela

Více než rok máme s manželem nechráněný pohlavní styk. U mě je dle lékaře všechno v pořádku. Kam by měl zajít manžel? Co ho tam čeká? Jak mu to oznámit? Co ještě můžu udělat?

Odpověď MUDr. Pavel Turčan, gynekologie:

Z vaší strany opravdu už jenom zbývá nějak to říct manželovi a zapojit ho taky do procesu. Měl by zajít na vyšetření spermiogramu. Dělají to některé sexuologické a andrologické ordinace (možné i na našem pracovišti Centrum MEDIOL s.r.o. v Olomouci) či v centrech pro asistovanou reprodukci. Pokud bude vše u obou v pořádku, v tomto případě u nás volíme ještě vyšetření imunologické- protilátky proti spermiím, případně vyšetření na infekce, atd. Každopádně bych už nečekal a s manželem si o všem promluvil. Pokud by bylo nějaký problém se spermiemi, i když se zahájí adekvátní léčba či doplňování chybějících vitaminů, spermiím trvá minimálně 72 dní, než dozrají, takže tento proces urychlit nejde. Zatímco u ženy stimulace ovulace zabírá rychleji, výsledek vidíme již v průběhu první poloviny cyklu.

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×