Inzerce
Inzerce
Inzerce

Azoospermie

Dobrý den, manželovi zjistili v CARu azoospermii ani při výkonu MESA/TESE nenašli ve varlatech žádné spermie. Příčina se nezjistila, možná nějaká zanedbaná nemoc z dětsví. Je tato diagnóza/vada už doživotní, nebude moct mít nikdy děti? Nebo znáte případy kdy se zadařilo? Jsou nějaké léky nebo něco co by se dalo dělat? Děkuji.

Odpověď MUDr. Pavel Turčan, gynekologie:

Bez umělého zásahu to je opravdu vada doživotní. Ale naštěstí máme dnes i jiné možnosti a někdy se zadaří tuto situaci změnit. U nás v ordinaci provádíme tzv. indukci spermatogeneze, kdy muž nejdříve podstoupí vyšetření spermiogramu s vyšetřením na aktuální hormonální hladiny a kultivační vyšetření, poté se nasadí dle výsledků adekvátní léčba a ve více než polovině případů se nám podaří spermatogenezi obnovit. Bohužel ne vždy. Máme již v péči i několik párů, které byli či jsou na tom podobně jako vy s partnerem. Jeden pár například nedávno podstoupil metodu odběru spermatu z varlete - TESE- neúspěšně. Poté absolvovali léčbu u nás, která zabere přibližně kolem 4-5 měsíců, poté absolvovali znovu TESE- již úspěšně, podařilo se získat zdravé a živé spermie, z IVF je nyní paní těhotná, 9 embryií mají ještě zamražených a navíc mají ještě zvlášť zamražené i spermie. Dokonce zajišťujeme i ještě lepší metodu odběru, tzv. mikroTESE, kterou někdy dokážeme odebrat spermie i tam, kde se u TESE žádné nenašly. 

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×