Babyonline.cz přináší vše praktické o těhotenství a dítěti od odborníků i od maminek. Baby on line je nejnavštěvovanější odborně garantovaný a komunitní portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě. Praktický průvodce moderních rodičů pomáhá kvalitními a praktickými informacemi v každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm. Jasné a prakticky zaměřené lékařské informace jsou systematicky a logicky dle problematiky uspořádány do oddílů, např. těhotenství a dítě od A do Z a další.
Těhotenství jsou věnovány následující oddíly: Těhotenství, věnující se problematice od otěhotnění přes prohlídky, vyšetření v těhotenství, přes možné těhotenské potíže až po výživu v těhotenství. Neopomíjí také problematiku Mateřské, Rodičovské, výbavy pro miminko a co si vzít do porodnice. V Těhotenství týden po týdnu můžete sledovat, co se děje týden po týdnu s Vámi, ve Vývoji miminka, co se děje s miminkem, v Porod absolvovat Předporodní přípravu krok za krokem. Neopomněli jsme představit PORODNICE v České republice, včetně fotoreportáže vykonané naším týmem. V Potřebách pro děti Vám poradíme, jak kupovat kočárek, autosedačku a další. Vyhledat si můžete i jméno pro své miminko.
Jak o miminko pečovat je doménou Péče o dítě. Jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět najdete v Kojení a výživa. Nechybí ani očkování dítěte, nebo vývoj, co by dítě mělo v jednotlivých údobích života umět. Rodiče větších dětí jistě ocení oddíl zaměřený na Vzdělávání dětí, zvláště pak na přípravu předškoláka a první třídu.
Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Na tvorbě Baby On Line se můžete podíle i Vy, milí rodiče, a to v Pestrém světě maminek. Zapojte se do diskuze v diskuzním klubu, uvéďte své osvědčené Vychytávky, založte zajímavý Blog či Fotogalerii, nebo vložte oblíbený recept. Jste-li na BOL poprvé, určitě si pročtěte: Jsem na BOL poprvé. O vzniku BOL se dočtete: Narozeniny BOL nebo BOL v televizi. Vítáme Vás ve společnosti rodičů s přehledem a s nadhledem :-).
Baby on line žije každou minutu s Vámi a díky Vám!
Plodné dny kalkulačka, Otěhotnění (ovulace, pohlaví, příznaky, těhotenský test), Menstruace, Antikoncepce, Interrupce, potratová pilulka, pilulka po styku, Neplodnost, IVF centra, Průběh těhotenství, Těhotenství týden po týdnu, Prohlídky a vyšetření v těhotenství , Komplikace v těhotenství, nemoci a potrat, Vývoj miminka, Sex v těhotenství, Aktivity a cvičení v těhotenství, Výživa, péče, léky, psychika v těhotenství, Těhotenský šatník, Mateřská dovolená a rodičovský příspěvek, Příprava na porod, Výpočet termínu, Brožura a e-book 20x o těhotenství, Jména pro miminka, Zuby v těhotenství,
Předporodní příprava krok za krokem, Kdy a jak kontaktovat v těhotenství dětského lékaře?, Věci do porodnice, Fotoseriál: V porodnici, Úlevové polohy před porodem, Porod a jeho průběh, Fyziologický porod online, Porod video, Porod mimo porodnici, Plodová voda, její význam v těhotenství i během porodu, Ozvy plodu, Lotosový porod, Placenta, její funkce a pojídání placenty, Jíst vlastní placentu? Je to kanibalismus?, Pupečníková krev, Pupečník a vznik pravého uzlu na něm, Kdy přerušit pupeční šňůru? Proč pupečník nechat dotepat?, Vyšetření novorozence po porodu, Novorozenecká žloutenka, Potírat nebo nepotírat po císařském řezu kůži miminka vaginálním sekretem matky?, Šestinedělí-co po porodu, Rodinný festival RESPEKT K PORODU: Inspirace a podpora pro každého rodiče,
Péče o dítě, Péče o zuby, dudlíky, savičky, Kojení a výživa dětí, Vývoj dítěte, Dítě: 1. - 6. rok, Prohlídky-vyšetření dětí, Očkování dětí, Nemoci dětí, Vzdělání dětí, Sexuální výchova, Citáty o výchově a vzdělání, Otravy dětí, Potřeby pro dítě, Brožura a e-book 20x péče o dítě,
Odborník ONLINE, Porodnice v ČR a jejich hodnocení, Gynekologové, Pediatři, Poradna, Lékařský slovník,
Diskuzní klub, Aktuality dne, Blog Jany Martincové, Recepty, Vychytávky, Životní styl, Zaměstnání po porodu, Bydlení a domácnost, Celebrity, Anketa, Svatba, Happy psaní, Jazykové okénko, Finance a právo, Videa, Jména dětí, Léto s BOL, Vánoce, Výpočet BMI, Příběhy z BOL,
Aktuální akce pro děti i maminky, Navštivte s dětmi, Aktivity pro děti, Hry pro děti, Omalovánky, Malování, Tvoření, Básničky, Pohádky, Knihy pro děti vydavatelství Babyonline, Školkáček ONLINE, Předškolák ONLINE, Prvňáček ONLINE, Mateřská centra, Mateřské školy, Kroužky, Tipy na výlet, Hlídání dětí, Pomoc dětem,
Související články
Předmléčné zuby: Co když se objeví zoubky miminku již při narození nebo měsíc po?
Co když se objeví zoubky miminku již při narození nebo měsíc po? Předmléčné zuby. O jak častý jev jde, proč se u miminka objeví a jak se řeší?
Je vhodné dětem pořídit k čištění přesýpací hodiny?
Přesýpací hodiny jsou součástí mnoha zubních dětských setů. Je tato pomůcka skutečně vhodným pomocníkem k nácviku čištění?
Nespolupracující dítě v ordinaci zubního lékaře, anestezie u zubaře
Proč je základem návštěvy v ordinaci zubního lékaře vždycky psychologický přístup? Jaké jsou další možnosti zklidnění dítěte od fixace, přes sedaci po anestézii?
Suavinex představuje nový Zero Zero dudlík pro novorozence a předčasně narozené děti
Suavinex se opět úspěšně zapsal do historie v oblasti inovace a vývoje produktů péče o děti uvedením dudlíku Zero Zero. Je navržen tak, aby naplnil potřeby novorozenců a především také nedonošených dětí.
Přírodní kartáčky – mají nějaké výhody oproti těm s měkkými štětinami?
Na českém trhu jsou již několik let k mání přírodní kartáčky mnoha druhů a firem, které je distribuují. Před výběrem kartáčku je dobré se zamyslet, zda jsou ty přírodní rovnocennou alternativou klasickým zubním kartáčkům.
Demineralizace dočasných i stálých zubů u dětí? Co to je a jak to řešit?
Co je to demineralizace zubů? Jak vzniká a jaká je léčba?
Mezizubní kartáčky - je třeba je používat i u dětí?
Kdy je správné začít s mezizubními kartáčky? Od té doby, co děti začnou chodit do školy nebo až jsou vaše děti dospělé nebo snad jindy? Tyto otázky jsou velmi časté v ordinacích zubních lékařů a dentálních hygienistek.
Příspěvky pojišťoven na dentální hygienu pro děti v roce 2021
Jako každý rok je možné i letos žádat u většiny zdravotních pojišťoven o příspěvky na dentální hygienu nebo na pomůcky dentální hygieny pro děti.
Dotazy k péči o chrup
14x o čištění dětských zoubků se stomatologem
Zoubky je třeba začít čistit ihned po jejich prořezání do pusinky – plak (bakteriální zubní povlak) se na nich začne tvořit prakticky okamžitě a tak může již v této době začít kazivý proces.
Savičky nebo hrnečky
Jak učit děti dentální hygieně a kdy s nimi na ni začít chodit
Známe to všechny maminky důvěrně. Dítěti vykoukne první zoubek a kromě radosti a někdy i probdělých nocí nás napadne otázka: „Co s ním? Jak o něj pečovat?“
Je vhodné si zuby čistit před nebo po snídani?
Tuto otázku často slýchám od svých pacientů v ordinaci, ale také od svých známých a kamarádů. Jak to tedy je?
Fluoridy v prevenci zubního kazu
Fluoridace je jedním z nezastupitelných kroků v prevenci zubního kazu.
Dehydratace zubu - proč vzniká a je třeba ji řešit?
Dehydratace se projevuje zbělením zubu, nejčastěji dojde ke vzniku křídově bílých skvrn na zubu. Je velmi důležité tyto změny na zubech rozlišit od opravdového poškození zubů. Jak stav vylepšíme?
Dentální hygiena
Jak často navštívit dentální hygienu? Odlišnosti u dítěte. Co vám hygienistka provede? Odstranění zubního plaku a zubního kamene. Nácvik techniky čištění.
Jsou pro děti vhodné elektrické zubní kartáčky?
Vývoj elektrických kartáčků má za sebou již dlouhou historii a tyto kartáčky jsou rozšířené v celém světě. Jak vybrat ten správný elektrický zubní kartáček nejen pro vaše dítě? Od jakého věku může mít vaše dítě elektrický zubní kartáček?
Jak skoncovat s dudlíkem?
Jak si poradit v situaci, kdy se dítě dudlíku odmítá vzdát? Odpovídají maminky-lékařky.
Jak si správně čistit zuby
Správné čištění zubů ve 4 krocích představí použití klasického měkkého, mezizubního a sólo kartáčku, také zubní nitě. 5minutové video Vám může zachránit zubní zdraví a ušetřit čas a peníze.
Mohu na dítě líbáním přenést zubní kaz?
Můžu dávat miminku pusinky? Nepřenesu na něj zubní kaz?
Dudlík - dávat či NE?
O používání této pomůcky k utišení dítěte se vedou mnohdy rozsáhlé polemiky a protože se setkáte s protichůdnými názory, řiďte se vždy svým rozumem.
Může dudlík u kojenců poškodit zuby?
Proč dudlík používat a dokdy? Jaký dudlík si k použití vybrat a proč? Jsou mezi nimi rozdíly? A co rozhodně nikdy nedělat?
Kdy jít s dětmi poprvé na preventivní stomatologickou prohlídku a jak probíhá?
„Na tom zoubku se mi něco nelíbí,“ říká si maminka 2letého Vašíka. Měla by s tím jít ke stomatologovi? Nebo je na to ještě brzy? Nebo už dokonce pozdě?
Péče o zuby
Kdy nastává prořezávání mléčného (dočasného) chrupu a jaká je jeho důležitost? Jak předcházet zubnímu kazu? Jak a od kdy provádět hygienu dutiny ústní?
Dvě minuty k čištění zubů – stačí to?
Dříve se v odborných textech uvádělo, že zuby stačí čistit dvě minuty dospělým i dětem. Jak je tomu dnes?