Babyonline.cz přináší vše praktické o těhotenství a dítěti od odborníků i od maminek. Baby on line je nejnavštěvovanější odborně garantovaný a komunitní portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě. Praktický průvodce moderních rodičů pomáhá kvalitními a praktickými informacemi v každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm. Jasné a prakticky zaměřené lékařské informace jsou systematicky a logicky dle problematiky uspořádány do oddílů, např. těhotenství a dítě od A do Z a další.
Těhotenství jsou věnovány následující oddíly: Těhotenství, věnující se problematice od otěhotnění přes prohlídky, vyšetření v těhotenství, přes možné těhotenské potíže až po výživu v těhotenství. Neopomíjí také problematiku Mateřské, Rodičovské, výbavy pro miminko a co si vzít do porodnice. V Těhotenství týden po týdnu můžete sledovat, co se děje týden po týdnu s Vámi, ve Vývoji miminka, co se děje s miminkem, v Porod absolvovat Předporodní přípravu krok za krokem. Neopomněli jsme představit PORODNICE v České republice, včetně fotoreportáže vykonané naším týmem. V Potřebách pro děti Vám poradíme, jak kupovat kočárek, autosedačku a další. Vyhledat si můžete i jméno pro své miminko.
Jak o miminko pečovat je doménou Péče o dítě. Jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět najdete v Kojení a výživa. Nechybí ani očkování dítěte, nebo vývoj, co by dítě mělo v jednotlivých údobích života umět. Rodiče větších dětí jistě ocení oddíl zaměřený na Vzdělávání dětí, zvláště pak na přípravu předškoláka a první třídu.
Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Na tvorbě Baby On Line se můžete podíle i Vy, milí rodiče, a to v Pestrém světě maminek. Zapojte se do diskuze v diskuzním klubu, uvéďte své osvědčené Vychytávky, založte zajímavý Blog či Fotogalerii, nebo vložte oblíbený recept. Jste-li na BOL poprvé, určitě si pročtěte: Jsem na BOL poprvé. O vzniku BOL se dočtete: Narozeniny BOL nebo BOL v televizi. Vítáme Vás ve společnosti rodičů s přehledem a s nadhledem :-).
Baby on line žije každou minutu s Vámi a díky Vám!
Plodné dny kalkulačka, Otěhotnění (ovulace, pohlaví, příznaky, těhotenský test), Menstruace, Antikoncepce, Interrupce, potratová pilulka, pilulka po styku, Neplodnost, IVF centra, Průběh těhotenství, Těhotenství týden po týdnu, Prohlídky a vyšetření v těhotenství , Komplikace v těhotenství, nemoci a potrat, Vývoj miminka, Sex v těhotenství, Aktivity a cvičení v těhotenství, Výživa, péče, léky, psychika v těhotenství, Těhotenský šatník, Mateřská dovolená a rodičovský příspěvek, Příprava na porod, Výpočet termínu, Brožura a e-book 20x o těhotenství, Jména pro miminka, Zuby v těhotenství,
Předporodní příprava krok za krokem, Kdy a jak kontaktovat v těhotenství dětského lékaře?, Věci do porodnice, Fotoseriál: V porodnici, Úlevové polohy před porodem, Porod a jeho průběh, Fyziologický porod online, Porod video, Porod mimo porodnici, Plodová voda, její význam v těhotenství i během porodu, Ozvy plodu, Lotosový porod, Placenta, její funkce a pojídání placenty, Jíst vlastní placentu? Je to kanibalismus?, Pupečníková krev, Pupečník a vznik pravého uzlu na něm, Kdy přerušit pupeční šňůru? Proč pupečník nechat dotepat?, Vyšetření novorozence po porodu, Novorozenecká žloutenka, Potírat nebo nepotírat po císařském řezu kůži miminka vaginálním sekretem matky?, Šestinedělí-co po porodu, Rodinný festival RESPEKT K PORODU: Inspirace a podpora pro každého rodiče,
Péče o dítě, Péče o zuby, dudlíky, savičky, Kojení a výživa dětí, Vývoj dítěte, Dítě: 1. - 6. rok, Prohlídky-vyšetření dětí, Očkování dětí, Nemoci dětí, Vzdělání dětí, Sexuální výchova, Citáty o výchově a vzdělání, Otravy dětí, Potřeby pro dítě, Brožura a e-book 20x péče o dítě,
Odborník ONLINE, Porodnice v ČR a jejich hodnocení, Gynekologové, Pediatři, Poradna, Lékařský slovník,
Diskuzní klub, Aktuality dne, Blog Jany Martincové, Recepty, Vychytávky, Životní styl, Zaměstnání po porodu, Bydlení a domácnost, Celebrity, Anketa, Svatba, Happy psaní, Jazykové okénko, Finance a právo, Videa, Jména dětí, Léto s BOL, Vánoce, Výpočet BMI, Příběhy z BOL,
Aktuální akce pro děti i maminky, Navštivte s dětmi, Aktivity pro děti, Hry pro děti, Omalovánky, Malování, Tvoření, Básničky, Pohádky, Knihy pro děti vydavatelství Babyonline, Školkáček ONLINE, Předškolák ONLINE, Prvňáček ONLINE, Mateřská centra, Mateřské školy, Kroužky, Tipy na výlet, Hlídání dětí, Pomoc dětem,
Související články
Kolik českých maminek nechalo děti naočkovat proti pneumokokovi a kdy?
Zeptali jsme se tří lékařek, jak v jejich ordinacích vypadá situace s očkováním proti pneumokokům.
Čeho se po očkování vyvarovat?
Každé očkování znamená zvýšenou zátěž pro organizmus. Jakou?
Termíny očkování
Ztráta sluchu 3,5letého dítěte po prodělaném pneumokokovém zánětu mozku
V dnešní době začíná zájem o očkování proti pneumokokům stoupat. Přesto se najdou rodiče, kteří odmítají i základní povinné očkování. Nabízíme vám příběh Marušky. Má šťastný konec?
Další doporučená očkování
Způsobuje očkování autismus?
V dnešní společnosti se velmi často probírá otázka vedlejších účinků očkování, nejčastěji ve spojitosti s autismem. Jedná se o mýtus, nebo je tato skutečnost vědecky ověřena?
Fakta a mýty o očkování
Brožura O OČKOVÁNÍ trochu jinak - ke stažení
Paralen/panadol po očkování ANO či NE?
Po pročtení sobotní MF DNES cítím jako povinnost se s Vámi podělit o nový lékařský poznatek, který osvětluje prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. – předseda České vakcinologické společnosti v rozhovoru Stanislava Drahného.
Očkovat nebo neočkovat? Imunitní reakce po očkování a při nemoci
Jak ovlivňuje vakcina imunitní a nervový systém? Kdy neočkovat? Nechat dítě záměrně nakazit infekcí?
Typy vakcín
Jaký je rozdíl mezi živými a neživými vakcínami?
Režim dítěte po očkování
Je nutno po očkování dítěte dodržovat nějaký zvláštní režim? Čeho se po očkování vyvarovat?
Jak připravit dítě na očkování?
Připravit dítě na očkování lze přibližně od 2 let věku, některé děti i dříve. Zde je nezbytně nutná spolupráce rodičů dítěte, kteří se již doma pokusí dítěti jemu srozumitelnou formou sdělit, co jej čeká, jak se to provádí a že to trochu bolí.
Je pneumokok náš kamarád? Co může nastat a co dělat, když mám v krku pneumokoka?
Skoro to tak vypadá. Pneumokoka si v nosohltanu hýčká až 30-60 % zdravých dětí a 10 % zdravých dospělých. Jak to, že tito lidé neonemocní?
Očkovací kalendář 2022
Proti kterým nemocem se dnes děti povinně očkují, kdy, v jakých intervalech a v kolika dávkách?
Jaký režim dodržovat těsně před očkováním?
Jestliže má plánované očkování proběhnout bez komplikací, musí být dítě především zdravé. Proto zhruba 3 dny před očkováním by měli rodiče pečlivěji sledovat zdravotní stav dítěte – únavu, zvýšenou teplotu, kašel, vyrážku, zažívací potíže, nechutenství či zvracení, nápadnou změnu v chování dítěte, alergii.
Očkovat nebo neočkovat
Na čem je založena kampaň proti vakcínám? Jak probíhá výroba a kvalita dnešních vakcín? Jaké jsou nežádoucí účinky vakcín a pozitivní účinky vakcín? Umíráme i dnes na na nemoci, před kterými je možné chránit vakcínami? Proti čemu je možnost očkovat?
Povinná očkování
Proti kterým nemocem se dnes očkuje v rámci pravidelného očkování?
Kdy lze začít u dětí s nadstandardním očkováním?
Obecně platí, že s nadstandardním očkováním (žloutenka typu A, B, meningokokové infekce, klíšťový zánět mozku, chřipka) je vhodné začít až po splnění pravidelného očkování dle zákona, tj. zhruba ve 2,5 letech věku.
Úhrada očkování dětí zdravotními pojišťovnami
Pravidelná očkování běžně dostupnými vakcínami je dle zákona plně hrazeno z rozpočtu ministerstva zdravotnictví, nikoli z rozpočtu zdravotních pojišťoven. Jaké to jsou?
Počátky očkování, úmrtnost na onemocnění dříve a v současnosti, složení vakcín dříve
Proč a kdy se začalo očkovat? Jaká byla úmrtnost na jednotlivá onemocnění před zavedením očkování, jaká je dnes? Vývoj a složení vakcín. Co obsahovala první vakcína? Bylo její použití schválené?
Velký rozhovor o imunitě a očkování s paní doktorkou Zuzanou Vančíkovou, dětskou lékařkou
Velký rozhovor o imunitě a očkování s paní doktorkou Zuzanou Vančíkovou, dětskou lékařkou, kde probereme postupně všechny ožehavé otázky současné vakcinace.
Očkování a provoz ordinací praktických dětských lékařů (rozhovor s MUDr. Alenou Šebkovou) v době epidemie
Časté dotazy rodičů jak k režimu dětských ordinací v době epidemie, tak hlavně k případnému odkládání plánovaných očkování nás inspirovali k rozhovoru s dětskou lékařkou, paní doktorkou Šebkovou. Pevně věříme, že její odpovědi zcela rozptýlí pochybnosti rodičů, kdy se každý bude schopen v rámci péče o své dítě správně a svobodně rozhodnout.
Intervaly mezi očkováními
Jaký časový interval je vhodné dodržet mezi 2 očkováními v případě neživých a živých vakcín?
Očkování proti chřipce - ANO či NE? Kdy? Na jak dlouho nás očkování chrání?
Jak se očkuje? Jaký je efekt očkování? Jaká je reakce po očkování?
Jaké mohou být reakce po očkování a jak je řešit?
I když jsou dnešní očkovací látky chránící ve vysokém procentu tělo před infekcí vyráběny prostřednictvím moderních technologií, a tudíž vysoce bezpečné, čas od času se vyskytnou nežádoucí vedlejší reakce.
Měsíc očkování II.
Je očkování u dětí povinné?
V České republice je očkování povinné a je vymezeno § 45 a násl. Zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a následně Zákonem č. 471/2005 sb. Povinností zdravotnických zařízení je zajistit a provést pravidelná, zvláštní a mimořádná očkování a očkování při úrazech a poraněních.
Jak Vašík jako zázrakem přežil pneumokokový zánět mozkových blan
Vašík vždy všechna onemocnění snášel hůře. Jednou při vysokých horečkách rodiče odvezli Vašíka do nemocnice, kde se dozvěděli závažnou diagnózu. Vašík si snad vybral úplně všechny komplikace, ale z onemocnění vyvázal jako zázrakem bez následků.
O OČKOVÁNÍ trochu jinak ...z kravína
Máte už dost strašení typu: „Neočkování nebo očkování bude pro dítě a celou rodinu znamenat jistou smrt?“ Řešíte dilema zda naočkovat vlastní dítě? Pak vám mohou pomoci, ale i vás pobavit a vzdělat naše informace o očkování v novém anglickém videu Jany Martincové – nadšenkyně v oblasti lékařského vzdělávání, tentokrát přepsaném i do češtiny. Proč z kravína? Protože začátek očkování byl těžký jako kráva. Nevěříte? Pak se seznamte s naší přítelkyní, krávou Jitkou a poslouchejte příběh v našem videu.
Jak se dají časově poskládat povinná a nepovinná očkování?
Ve spolupráci s pediatry jsme vytvořili návrh očkovacího kalendáře, kde se kombinují povinná očkování v růžových boxech s těmi nepovinnými v boxech modrých.
Očkovat nebo neočkovat náctileté proti Covidu?
Také máte doma náctileté dítě a váháte na jakou stranu vah se přiklonit? To jsme na tom stejně. Respektive jsme byli.
Povinné nebo nepovinné očkování?
V ČR je očkování dětí povinné. Toto asi jedno z mála pozitiv z dob socialistického zdravotnictví dětským lékařům na kongresech záviděl nejeden zahraniční kolega, proč? Jak je to s povinností očkovat děti v okolních / jiných zemích?
Měsíc očkování
Z historie očkování - československá stopa. Vakcíny, princip očkování. Neškodí očkování miminkům? Je lepší očkovat či onemocnět?
Jak/kam se očkuje?
Nejčastěji se očkovací látky do těla vpravují injekčně do svalu. Některé očkovací látky jsou podávány injekční jehlou pod kůži (např. spalničky), nebo do kůže (tuberkulóza). Jiné se podávají ústy (cholera, dříve obrna).
Novinky v očkování dětí 2018
Očkovat či neočkovat své dítě? Jak se rozhodnout?
Zatímco dříve o očkování veřejnost příliš nediskutovala, dnes je u dětských lékařů jedno z hlavních témat. Proč se o něm nediskutovalo v dobách minulých?
Očkování proti rakovině děložního čípku a papilomaviru (HPV)
O jaké očkování se jedná? Kdo se očkuje a kdy? Jsou nějaké komplikace po očkování? Jaká je cena vakcíny a její úhrada pojišťovnou?
Rozhovor o očkování a přístupu rodičů s MUDr. Alenou Šebkovou
I když to vypadá, že o očkování toho bylo napsáno i řečeno již spoustu, tak to stále nestačí. Mnoho z vás může mít stále pochybnosti nebo nezodpovězené dotazy.
Hexavakcína
Co je to hexavakcína? Patří hexavakcína do očkovacího kalendáře povinných očkování? Kdy se hexavakcínou očkuje? Jak vypadá očkovací schéma? Proč dáváme přednost hexavakcíně oproti jednotlivým očkováním?
Kdy dítě neočkovat?
Má-li dítě dobře snášet očkování a vytvořit si dobrou imunitu, musí být v době podání očkovací látky zdravé. Kdy nelze dítě očkovat?
Hliník a rtuť ve vakcínách. Může se stát očkovaný přenašečem nemoci?
Rtuť ve vakcínách. Hliník – kam jde po vpichu, vliv na nervové buňky, jak se vyloučí. Může se stát očkovaný přenašečem nemoci?
Očkování z pohledu dětských lékařů - je nutno se očkování bát?
Očkujete striktně děti dle schváleného očkovacího kalendáře, nebo k nim přistupujete individuálně? Co když rodič trvá na odložení očkování, ač není pádný důvod, je to jeho přesvědčení, intuice, vyhovíte mu? Odmítají očkování spíše vzdělaní nebo nevzdělaní rodiče? V jakých případech jste při očkování obezřetní a zvažujete je (rýma, autista v rodině apod.)?
Očkování proti tuberkulóze - proč bylo zrušeno?
Vyhláškou č.299/2010 Sb s účinností od 1.11.2010 bylo zrušeno celoplošné očkování proti tuberkulóze, takže na novorozeneckých odděleních již očkování neprobíhá. Očkují se pouze děti zařazené do některé rizikové skupiny.
Očkování na cesty
Očkování do zahraničí je ve vlastním zájmu každého cestovatele. Chcete-li vědět, jaká rizika Vám hrozí ve Vaši cílové destinaci, nabízíme vám přehled zdravotních rizik a povinných i doporučených očkování do každé krajiny.