Inzerce
Inzerce
Inzerce

Navštivte Zoo Praha

Zoo Praha je unikátní oázou jen kousek od samotného srdce české metropole. Na bezmála 60 hektarech nalézá domov přes 6000 zvířat z celého světa v neuvěřitelných 700 druzích. Areál zoologické zahrady zasahuje do rozličných přírodních lokalit, a tak se návštěvníci vedle 15 pavilonů projdou i podél říční nivy a skalních masivů, severským lesem či po náhorní plošině s unikátními výhledy na Prahu.

Nechybí čtyři velkokapacitní restaurace, piknikové prostory, historická dětská tramvaj nebo oblíbená sedačková lanovka. Celá řada expozic je navíc průchozích, takže mohou návštěvníci pozorovat zvířata z bezprostřední blízkosti – procházet se mohou třeba mezi klokany, lemury nebo vzácnými papoušky. Nejnovější expozicí je rozsáhlá Rezervace Dja. Největší pavilon v 90leté historii Zoo Praha byl inspirován středoafrickým Kamerunem. Lidé v něm podnikají výpravu od okraje vesnice až do hustého pralesa. Od autentické africké školní třídy vede cesta do divočiny, kde potkáte několik druhů opic, okřídlené kaloně či rezavá tropická prasata štětkouny. Vrcholem putování je mýtina v srdci kamerunského deštného lesa, kde sídlí rodinná tlupa goril nížinných včetně mláďat. Nejmladší samička se narodila v lednu 2024 a návštěvníci tak mohou sledovat, jak objevuje okolní svět přímo z pohodlného hlediště před expozicí.

Dalším unikátním kusem exotiky je nadčasová Indonéská džungle, kterou obývá tlupa kriticky ohrožených orangutanů, největší ještěři světa – gigantičtí komodští draci, i bizarní šupinatí savci luskouni včetně mládětě „Šišky“ – vůbec prvního narozeného luskouna v Evropě. Milovníci těch nejvzdálenějších končin nemohou minout Darwinův kráter, kde naleznou australskou a tasmánskou faunu – roztomilé vombaty i respekt budící tasmánské čerty. A to není zdaleka vše: Údolí slonů představuje největší sloní stádo v Česku, v kuriózním Velemlokáriu plavou nejmohutnější obojživelníci světa a Afrika zblízka dává nahlédnout do zdánlivě neviditelného vesmíru v korunách stromů i pod zemí černého kontinentu. Dále jsou to hroši, žirafy, obří želvy, ale i lvi, tygři nebo tučňáci, kteří okouzlí malé i velké příznivce přírody.

Inzerce

Návštěvníci se mohou zdarma zúčastnit celé řady komentovaných krmení a setkání u zvířat včetně zábavného tréninku lachtanů. Harmonogram pravidelných i speciálních akcí je přehledně dostupný na webu nebo na informačním centru. Pro cesty do zoologické zahrady lze pohodlně využít autobusových linek z centra Prahy (112, 234) i přívoz přes řeku Vltavu. Motoristé mohou nechat své vozy na jednom z parkovišť bezprostředně u jednoho ze čtyř vstupů do areálu zoo.

Inzerce

Na pokladnách i na e-shopu jsou v nabídce různé tarify vstupenek od výhodných rodinných balíčků po slevy pro studenty či seniory. Psy mohou návštěvníci na vodítku vzít s sebou a kromě vnitřních prostor tak mohou zoo projít po boku svého čtyřnohého parťáka. Moderní zoologická zahrada se soustředí také na pomoc zvířatům v místě jejich přirozeného výskytu, a tak putuje 8 Kč z každé vstupenky do Zoo Praha právě na projekty podporující ochranu ohrožených druhů. Nechte se okouzlit kusem exotiky v srdci Evropy. Zoo Praha, podle časopisu Forbes jedna z 10 nejlepších zoologických zahrad na světě, je otevřena 365 dní v roce, letos dokonce 366!

Inzerce

Zoo je otevřena po celý rok denně

Březen 9.00–17.00
Duben, květen, září, říjen 9.00–18.00
Červen, červenec, srpen 9.00–19.00
Listopad, prosinec, leden, únor 9.00–16.00
Štědrý den 9.00–14.00
 

Vydala Zoologická zahrada hl. m. Prahy, 2024
U Trojského zámku 120/3, 171_00 Praha 7 – Troja
tel.: (+420) 296 112 230, e-mail: zoopraha@zoopraha.cz
www.zoopraha.cz, www.facebook.com/zoopraha

 

Inzertní sdělení

Další tipy na výlety najdete v kapitole Navštivte s dětmi.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Praha: Navštivte Zoo Praha - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×