Inzerce
Inzerce
Inzerce

Park Mirakulum: vstupte do říše fantazie

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 12 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních. Od 24. 7. do 30. 7. 2024 proběhne soutěž o vstupenky.

Mirakulum – pohádková země zábavy a poznání myslí ve své náplni na děti od nejútlejšího věku do patnácti let. Pro děti i jejich rodiče jsou připraveny jak aktivní, tak odpočinkové zóny. Kouzelný hrad s podzemními chodbami, obří pískoviště nebo hledání cest z přírodního bludiště se postarají o dokonalé rozptýlení i podnícení dětské fantazie. Mirakulum s radostí splní jakékoliv přání a nabízí o víkendech a prázdninách pestrý a různorodý program.

Inzerce

Hrad

Dominantou celého parku je dřevěný hrad plný průlezů, visutých mostků, skluzavek a rozhleden, kde děti mezi jednotlivými prvky překonávají až desetimetrové výškové rozdíly. Hradu nechybí ani opevnění a systém více než půl kilometru podzemních chodeb, které se splétají pod centrální částí Mirakula.

Lanové centrum

Dalším lákadlem je největší lanové centrum v České republice, kde svou obratnost může prověřit celá rodina. Na své si přijdou starší děti, které se nebojí řádit v korunách stromů, ale i ti mladší, co se raději drží jen metr nad zemí.

Lesní město

Lanové stezky nechybí ani v další velkolepé atrakci, kterou je Lesní město. Tvoří jej 12 dřevěných věží (vysokých až 12 metrů), které jsou na ploše jednoho hektaru doslova zapuštěné mezi vzrostlé stromy. S nimi je propojují visuté lanové mosty, jichž je mezi věžemi stovky metrů. Tím však zábava nekončí – Lesní město je kromě stromových stezek protkáno také třemi stovkami metrů podzemních chodeb, z nichž některé fungují jako bludiště. Nechybí zde ani další hřiště pro nejmenší a dostatek posezení ve stínu stromů.

Inzerce

Vodní svět

Samostatnou kapitolou je Vodní svět, jehož soustava kaskád, fontán, brouzdališť a vodních her nabízí v horkých letních dnech nejen osvěžení, ale spoustu originální zábavy.

Ve Vodním světě se nachází unikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Nerovný povrch evokuje průtok vody krajinou. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou.

Inzerce

Část pro nejmenší – Dětská vesnička v Zemi prasátky Pigy

V zemi prasátka Pigy najdete pestrobarevnou vesničku určená pro nejmenší. Svým nezaměnitelným designem podněcuje dětskou fantazii a nabízí mnoho zákoutí a malých průlezů, které mají nejmenší děti při hře tolik rády. Najdete zde třeba i školu a navíc je celá vesnička vyvedena v pestrých barvách.

Farma a Autodrom

Tyto dvě zóny jsou další rozšířenou částí pro nejmenší návštěvníky. Na Farmě si děti vyzkouší na laminátových zvířátkách v reálné velikosti například hřebelcování koně nebo dojení kravičky. Na Autodromu se mohou svézt na odrážedlech nebo šlapadlech na reálném dopravním hřišti. Obě zóny jsou uzavřené a tak máte neustálý přehled o dětech.

Obří houpačky

Obří dvanáctimetrové houpačky s kmitem kolem 20 metrů jen tak někde nenajdete. Na své si tu přijdou děti i dospělí. A není třeba se bát. Navzdory extrémním rozměrům je tu bezpečnost na prvním místě.

Kontaktní ZOO

Koho by snad omrzely prolézačky, může se vydat za zvířátky. Vedle několika výběhů pro lesní zvěř a voliér pro ptactvo je v areálu také kontaktní ZOO, kde si děti mohou pohrát s holandskými kozami.

Naučné stezky

Nechybí ani naučné zahrady a stezky, kde se hravou formou dozvíte řadu zajímavostí o rostlinách, které nás obklopují. Celé čtyři hektary jsou vyhrazeny původnímu vzrostlému lesu, aby si návštěvníci mohli prohlédnout přírodu v její ryzí podobě. Ani tady nechybí různé herní prvky a relaxační místa.

Pikniky, grilovaní a rodinné oslavy

Pokud jde o relaxaci, není problém uspořádat si v areálu zábavního parku rodinný piknik nebo soukromou oslavu. Zároveň tu není nouze o stánky s občerstvením, takže řízky v alobalu klidně můžete nechat doma. V parku je i možnost grilování pod širým nebem.

Zkrátka Mirakulum je zábava pro celou rodinu na celý den. Podrobnější informace najdete na www.mirakulum.cz.

Inzerce

Inzertní sdělení

Další tipy na výlety najdete v kapitole Navštivte s dětmi.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Středočeský kraj, Milovice: Park Mirakulum: vstupte do říše fantazie - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×