Menstruace a těhotenství
Paní doktorko, je při těhotenství možná i menstruace? Pokud je slabší a třeba jen 2 dny, může to být známka těhotenství? Je i v tomto případě spolehlivý těhotenský test?
Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:
Dobrý den, pokud na začátku těhotenství žena krvácí či špiní, nelze to nazvat menstruací. Tento stav ale není až tak ojedinělý, může být způsobem zahnízdováním embrya. Výsledek těhotenského testu to ale nijak neovlivňuje.
Předchozí článek:
Neplodnost
Následující článek:
Pravděpodobnost otěhotnění
Poradna
Dobrý den,
v lednu jsem měla zpoždění menstruace cca 9 dní. Pak šlo vše v pořádku, měla jsem pravidelnou menstruaci tak jako před tím. Avšak v dubnu jsem měla menstruaci dostat 9. 4., kdy jsem ale začala 29.3. lehce krvácet, krev byla hnědá, bylo ji málo, 3. 4. jsem začala lehce krvácet červeně, ale také ne moc, skončilo to 11. – 12. 4., avšak po celou dobu jsem neměla žádné příznaky, krev tekla málo, břicho ani prsa mě nebolely. Antikoncepci neberu. Je to možná těhotenství? Nebo jsou to jen rozházené hormony? Bohužel teď nemám prostor navštívit gynekologa. Děkuji za pomoc.
Dobrý den,
pokud máte podezření na těhotenství, zkuste domácí těhotenský test z moči. Dále Vám obtíže musí vyřešit Váš gynekolog.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
21 %
26 hlasů
2 %
2 hlasy
15 %
18 hlasů
46 %
57 hlasů
16 %
20 hlasů
Celkem hlasovalo 123 unikátních návštěvníků