Inzerce
Inzerce
Inzerce

Další těhotenství po porodu

Dobrý den, je nějaké ideální časové rozmezí na otěhotní od prvního porodu? Menstruaci jsem dostala rok po porodu a ještě částečně kojím a menstruace je sice pravidelná, ale slabá. Než jsem poprvé otěhotněla, trvalo to rok, chvíli jsem musela chodit na injekce na vyvolání menstruace. Pak jsem přestala a nějak se to upravilo a hned jsem otěhotněla. Na kontrole mi lékař řekl, že se mi v jednom vaječníku hůře tvoří vajíčka. Může být problém podruhé otěhotnět? Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Pavel Turčan, gynekologie:

Může to být problém, ale nemusí. Po porodu nastartují vaječníky jakoby na novo a někdy se stane, že začnu pracovat pak už dobře. Schopnost otěhotnět nejde taky vždy posuzovat podle síly menstruačního krvácení. Záleží spíše na tom, zda ovulujete či nikoliv. Velice jednoduchý test je měření bazální teploty v pochvě, které si provádí žena sama doma. Nebo to lze rovněž ultrazvukem kolem 11.-13. dne cyklu či ovulačními testy zakoupenými v lékárně. Na podporu je možné použít přípravky typu Sarapis mensis nebo přípravky s myoinositolem.

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×